Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Jedna od ove dve "bezobraznice" počela je dešto kija ili kašlje ne mogu da odredim tačno.Ja sumnjam da je pre da oće da izbaci dlake pošto su počele malo jače da se linjaju.Elem šta koristite da im olakšate izbacivanje dlaka?
Pored trave mozes da kupis i neku mast u tubi, ne znam tacno kako se zove, ali je ima po pet shopovima i u Pet centru. Tu mast ima dajes po malo jednom nedeljno i pomaze im da izbace dlake...
Link to comment
Pored trave mozes da kupis i neku mast u tubi, ne znam tacno kako se zove, ali je ima po pet shopovima i u Pet centru. Tu mast ima dajes po malo jednom nedeljno i pomaze im da izbace dlake...
E to cinilo mi se da sam "naletao" na neki gel za tu svrhu.Secam se da je bila prica da se to namaze na gornji deo sapice jer ce odma to ona da "pocisti", ne trpi necistocu ;)
Link to comment
E to cinilo mi se da sam "naletao" na neki gel za tu svrhu.Secam se da je bila prica da se to namaze na gornji deo sapice jer ce odma to ona da "pocisti", ne trpi necistocu ;)
Ja sam imala neku mast u tubi, malo iscedim na prst, i macka to polize... pretpostavljam da moze i njima direktno na sapu, svakako je rado konzumiraju :)
Link to comment

Status moje prijateljice sa fejsaSVIMA KOJi DOLAZE U MOJ DOM I IMAJU PRIMEDBE NA MOJE LJUBIMCE(Carla, Milicu, Cvrleta,Mrvicu, Holly,Katu,Maru,Bety,Mašu): 1.ONI ovde žive, a ne VI!!!! 2. Ako ne želite makar jednu njihovu dlaku na svojoj odeći, ne dolazite!!! 3. Volim ih više nego većinu ljudi, a i PLEMENITIJI SU OD VEĆINE LJUDSKIH BIĆA 4. Za vas su ONI samo životinje, za mene su "krznena deca" koja hodaju na četiri noge, jasno komuniciraju i imaju osećanja i svoju ličnost....

Link to comment

@ gagilijaSjajan status :)Potreban mi je savet. Posto ide leto i mrski neprijatelj (citajte: komarac) ce uskoro poceti da napada sa svih strana moram da stavim mrezice na prozore. Obicnu mrezicu macak je isfronclao za dva dana te mi treba preporuka koju metalnu da uzmem. Vidjala sam neke na buvljaku ranijih godina ali ima raznih vrsta. Neko mi je nabacio da metalne slabije propustaju vazduh pa ne znam da li i to treba uzimati u obzir...

Link to comment

ja nemam mreze na prozorima, ali imam na terasi. napravljeni su veliki drveni okviri sa razapetom obicnom mrezom za komarce, bele boje jer najvise svetla propusta, i usrafljeni u metalnu konstrukciju. dok je bio mali, macak se pentrao po mrezi i napravio rupe, ali kako je rastao nije ga vise privlacilo da se penje. posto se mreza od vetra i vremenskih (ne) prilika isfronclala, 3 okvira su zamenjena mrezom koja ima da se kupi u pet shopovima. nekako sam je prikucala za tu vec postojecu konstrukciju i ok je. e sad, nije nikakvo sredstvo protiv komaraca....ako stavljas obicnu mrezu, mislim da je bitno da je dobro zategnes i prikucas, da nema lufta, ali ako je macak sklon da zabada kandze...pitanje koliko je sigurnoili da preko razapnes i onu za ljubimce, koja je neprobojna i mnogo "redja", mozda nije neka estetika, ali je bezbednost full.evo sta je ovaj radio

post-5300-13301942657351.jpg

Edited by gagilija
Link to comment

Hvala gagilija svakako, mozda pokusamo ponovo sa standardnom mrezicom protiv komaraca. Problem je sto stariji macak voli da sedi i izlezava se na prozoru sa spoljne strane, i naravno da mu mrezica smeta, mali nije imao prilike da vidi mrezice te ne znam kako ce reagovati. Mozda da probam sa redovnijim skracivanjem kandzi...A tvoj macak je pravi ninja :D

Edited by nera
Link to comment
Specijalno zbog ovog problema sam pravio vrata sa metalnom mrežicom - nisu je cepali ni Duško ni Dara, a ni komarci nisu mogli da uđu.Doduše, ni Duško ni Dara nisu pokazivali preteranu želju da grebu po mrežici.
Neka specijalna gustina ili vrsta mrezice? Cini mi se da sam videla nekoliko vrsta na buvljaku... Hvala veliko :)
Link to comment

Metalna, sa okcima iste veličine kao na standardnim mrežama protiv komaraca. Meni je motiv bio da sprečim komarce da uđu i da bude metalna da je ovi zvrndovi ne bi cepali. U radnji na pijaci u mom kraju je bila ta jedna jedina vrsta mreže, odgovarala mi potpuno, tako da dalje nisam ni tražio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...