Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Requiem (BBC)
Horror

 

dewde-992cbe7.jpg

 

Nakon prve epizode, rivjuovi prilično nahvališe ovo, vidim ja ima torrent sa svih 6 epizoda, skinem.

Brate, kakva je ovo glupost. Koliko generična chiller postava. Već u prvih 15-20 minuta ima toliko čudnih jezovitih zvukova, onostranih šuškanja, šaptanja, sugestivnog buketa cveća čije se latice pomeraju same od sebe (a sekund kasnije kamera pokazuje promaju), prosto na svakih 5 minuta neka scena vrišti gledaocima "OVO JE HOROR, OVO JE HOROR, BUDITE UPLAŠENI" valjda za svaki slučaj, ako je neko zabunom pomislio da gleda dokumentarac o Tjudorima. Tekst banalan preko svake mere, gluma užasno statična, čak i u intenzivnim momentima jao čekaj, kakva je ono utvara tamo u mraku samo dva metra ispred nas i mlađušna protagonistkinja i svi ostali izgovaraju tekst sa priličnim zen mirom u sebi. A razvučeno ko Đekna, čak i kad osoba A napravi neku (ne)smešnu repliku, osoba B sačeka 1-2 sekunde pa se onda nasmeje. Sve u ovome deluje potpuno neprirodno, kao da su dali klincima sa fakulteta dramskih da skrcaju neki seminarski rad.

Postava ne mož biti klišetastija. Lepo mlado piče doživljava traumu, i sa svojim najboljim platonskim drugom, Mr. Youw O'ntfuck, kreće u izolovano seoce u Velsu, tamo nailaze na staru haunted house, odnekud se pojavljuje vanvremenski zgodan stranac koji nema veze s njima ali se naravno zapričaju s njim, i svi krenu da prespavaju u staroj kući.

 

Ako nikad niste videli nijedan horor u životu i žanr kao takav vam je potpuno nov, ovo vas možda i ispreseca na momente. Inače, shift-delete nakon E1.

Link to comment

E bem li ga, toga mora da ima na kile, jedini flagovi su tu da je BBC i da je, jel, bazirano na true events. Predstavu nemam.

Mislim, možda sam i ja pisao, samo se ne sećam :lol:

Link to comment
On 23.11.2017. at 12:22 PM, vookela said:

Meni je odlicna... norvezani

 

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока

cek, je l' se i druga sezona vrti i dalje oko toga ko je ubica? ja onu histericnu evu (a i ostale histerike) bo'me necu gledati ako su u istom fazonu. a i nije da su postavili celu stvar tako da sad izgaram od zelje da saznam ko je ubica, mislim bilo bi ok,  al' za jednu sezonu dosta.... ako se potraga za ubicom nastavlja i u drugoj, kao, e, nije aksel vec lars, ali, nenene, mozda je ipak zaista aksel - e, to vec nemam zivaca da gledam... dakle, samo reci je l' se radnja opet vrti oko istog zapleta? da batalim ako je tako :D

Link to comment

Meni carbon baš poveći krš, džaba što je na papiru savršeno za moj ukus i što je produkcija na nivou.

 

Toliko odličnih tema za razradu, a ko šta radi oni se šibaju i slabo glume :dry:

Link to comment
On 2/10/2018 at 12:02 PM, banecare1 said:

 The Mick odlicna. slucajno naleteo. ne znam kakva ce biti sutra kada me prodje hangover 

 

Jeste, jako je zabavna, još ako voliš Kejtlin Olson...

 

Inače, potpisujem @Moćaine reči za Future man, najprijatnije iznenađenje u poslednjih ne-znam-koliko meseci. Duhovito, neretko u pravom maniru Seta Rogena i Evana Goldberga (koji su i producenti), pa ako volite, najiskrenija preporuka. A i ako ih ne volite, pokušajte, odgledajte prve dve-tri epizode, vredi.

Link to comment

a joj, potpuno sam promasio temu izgleda...

 

“It’s not a TV show, and it’s not a movie,” Soderbergh told me and two other reporters on Tuesday afternoon in San Francisco. “It’s something else.”

Rezultat  je da uopste ne funkcionise kao serija.

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...