Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Oh, ja volim Mozarta, gledam vec dva-tri sezone, jest limunada ali stvarno dobra. Gael B. je odlican. Melodramica, prilicno duhovita, odlicni likovi, super ekipa. Vredi, i moja preporuka. :).

Danas pocinje Decline and Fall /BBC mini-serija/, jedna od mojih omiljenih knjiga, ajd pa cu kasnije da objavim kakvo je, kontam da ono derle od Whitehalla ne moze tako lako da upropasti Evelyn Waugh-a :)).

Link to comment

The Bureau

 

THE_BUREAU2_LOWRES.jpg

 

O, koliko je ovo dobro. Odgledao S1 u jednom dahu, vidim ima i S2, reko aj da ne pišem ništa pre nego što bar krenem drugu, bio sam siguran da će da je useru, evo načeo i tu drugu sezonu, deluje na istoj visini. Skidajte ovo sa Zaliva dok Zaliva još ima, i dok ljudi još dele snimak sa engleskim titlovima.

 

Špijunska serija za odrasle. Ne "sise dupeta karanje" za odrasle, nego bre, konačno serija o službama bezbednosti gde agenti nisu superheroji tipa Đejms Bond meets Spajdermen koji mogu da odsprintaju po krovovima zgrada dok ne pređu ceo grad, ili da voze kola u jurnjavi na dva točka da pobegnu i Sebastijanu Vetelu. Nema bulšita o spasavanju sudbine celog sveta, zapadne civilizacije, ili čak spasavanje sopstvene države, nema sudbonosnih momenata koji odlučuju o milionima nevinih ljudskih života, zlih imperija, poremećenih mastermajndova, nema jednog agenta bačenog u ralje neprijatelja koji ima krucijalnu nemoguću misiju, i slično. Nema ljigavih klišea o slobodi, idealima, ljubavlju za otadžbinom, ovo je serija koja mene laika može da ubedi "da, ovako otprilike izgleda raditi u intelidžensu". I na to kao krem, dobar, uverljiv zaplet bez (mnogo) slabih momenata.

Link to comment

The Bureau

 

THE_BUREAU2_LOWRES.jpg

 

O, koliko je ovo dobro. Odgledao S1 u jednom dahu, vidim ima i S2, reko aj da ne pišem ništa pre nego što bar krenem drugu, bio sam siguran da će da je useru, evo načeo i tu drugu sezonu, deluje na istoj visini. Skidajte ovo sa Zaliva dok Zaliva još ima, i dok ljudi još dele snimak sa engleskim titlovima.

 

Špijunska serija za odrasle. Ne "sise dupeta karanje" za odrasle, nego bre, konačno serija o službama bezbednosti gde agenti nisu superheroji tipa Đejms Bond meets Spajdermen koji mogu da odsprintaju po krovovima zgrada dok ne pređu ceo grad, ili da voze kola u jurnjavi na dva točka da pobegnu i Sebastijanu Vetelu. Nema bulšita o spasavanju sudbine celog sveta, zapadne civilizacije, ili čak spasavanje sopstvene države, nema sudbonosnih momenata koji odlučuju o milionima nevinih ljudskih života, zlih imperija, poremećenih mastermajndova, nema jednog agenta bačenog u ralje neprijatelja koji ima krucijalnu nemoguću misiju, i slično. Nema ljigavih klišea o slobodi, idealima, ljubavlju za otadžbinom, ovo je serija koja mene laika može da ubedi "da, ovako otprilike izgleda raditi u intelidžensu". I na to kao krem, dobar, uverljiv zaplet bez (mnogo) slabih momenata.

hm, zvuci ko ono nemacko sranje koje su odje hajpovali, preskocicu :fantom:

Link to comment

The Bureau

 

THE_BUREAU2_LOWRES.jpg

 

O, koliko je ovo dobro. Odgledao S1 u jednom dahu, vidim ima i S2, reko aj da ne pišem ništa pre nego što bar krenem drugu, bio sam siguran da će da je useru, evo načeo i tu drugu sezonu, deluje na istoj visini. Skidajte ovo sa Zaliva dok Zaliva još ima, i dok ljudi još dele snimak sa engleskim titlovima.

 

Špijunska serija za odrasle. Ne "sise dupeta karanje" za odrasle, nego bre, konačno serija o službama bezbednosti gde agenti nisu superheroji tipa Đejms Bond meets Spajdermen koji mogu da odsprintaju po krovovima zgrada dok ne pređu ceo grad, ili da voze kola u jurnjavi na dva točka da pobegnu i Sebastijanu Vetelu. Nema bulšita o spasavanju sudbine celog sveta, zapadne civilizacije, ili čak spasavanje sopstvene države, nema sudbonosnih momenata koji odlučuju o milionima nevinih ljudskih života, zlih imperija, poremećenih mastermajndova, nema jednog agenta bačenog u ralje neprijatelja koji ima krucijalnu nemoguću misiju, i slično. Nema ljigavih klišea o slobodi, idealima, ljubavlju za otadžbinom, ovo je serija koja mene laika može da ubedi "da, ovako otprilike izgleda raditi u intelidžensu". I na to kao krem, dobar, uverljiv zaplet bez (mnogo) slabih momenata.

 

Samo da se zabeleži da je čiča prvi to provalio  :naughty:

 

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=31&view=findpost&p=3808076

 

Jedva čekam S3 !

Link to comment

Definitivno vredi, /sad jos druga sezona The Durrells in Corfu /pocinje u nedelju/ pa da oplemenimo popodnevni caj nedeljom/ .... Jack W. je odlican, ozbiljno shvatio da ekranizuje jedan od omiljenih engleskih klasika pa se ne zajebava :), naravno da mu je legla uloga posh, wide eyed oksfordskog smetenjaka ali i ostali likovi su odlicni, uvek se moze racunati na BBC da nadje najbolje za bravure u sporednim ulogama. Preporuka, ali preporuka i za knjigu ako neko slucajno nije procitao :)

https://www.youtube.com/watch?v=8fhNkZE5Ge8

Edited by hansolo
Link to comment

majku im njinu, pa gde svi sad u prolece poceli sa odlicnim serijama... gde su bili kad je bilo najteze (decembar, januar, februar) 

sad covek ne moz' povatati sve, a sve dobro i ne trpi odlaganje za sledecu zimu :-)

Link to comment

Grim je zavrsen. Bilo je zabavno. Jos zabavnije ce biti ako bude spinoff 20yr later, vec mi se svidela ideja.

I lep recap u poslednjoj epizodi. Grim se drzao grima, ne talasajuci previse po kapetanu i mazneru (iako sam se potajno nadala). Eve je jedina cije prisustvo nije bilo potrebno. nedostajece mi Wu :)

Link to comment

odlicna serija. likovi dobro razradjeni i zivi, gluma veoma dobra. detalji poput fragmenata istrage nerviraju, ali to je oprostivo jer je cjelina super. muzika zakiva, kiwanuka posebno.

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...