Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

ne znas sta propustas, ovo ne mogu ni englezi ni skandinavci a nemci sigurno ne. jeste ima nekoliko rupa ali i dalje je odlicna

ma zezam se, mislio sam gledati, al nemam trenutno energije ni koncentracije da pocinjem nesto novo.

Link to comment

ne znas sta propustas, ovo ne mogu ni englezi ni skandinavci a nemci sigurno ne. jeste ima nekoliko rupa ali i dalje je odlicna

O kojoj seriji pricate?

Link to comment

Hvala... skinuo sam obe sezone, i spremam se da je gledam..

 

 

Jel moze malo poredjenje sa Homeland? Slicno, isto, drugacije?

 

Mislim na sadrzaj, ne na kvalitet.

Edited by Milosh76
Link to comment

Hvala... skinuo sam obe sezone, i spremam se da je gledam..

 

 

Jel moze malo poredjenje sa Homeland? Slicno, isto, drugacije?

 

Mislim na sadrzaj, ne na kvalitet.

nidje veze

Link to comment

Hvala... skinuo sam obe sezone, i spremam se da je gledam..

 

 

Jel moze malo poredjenje sa Homeland? Slicno, isto, drugacije?

 

Mislim na sadrzaj, ne na kvalitet.

 

 

u istom su zanru, samo sto homeland vuce i na akciju. meni se obe svidjaju, s tim sto su francuzi svedeniji i (ako je to uopste mguce reci kad su spijunske price u pitanju) realniji.

Link to comment

The Bureau

 

THE_BUREAU2_LOWRES.jpg

 

O, koliko je ovo dobro. Odgledao S1 u jednom dahu, vidim ima i S2, reko aj da ne pišem ništa pre nego što bar krenem drugu, bio sam siguran da će da je useru, evo načeo i tu drugu sezonu, deluje na istoj visini. Skidajte ovo sa Zaliva dok Zaliva još ima, i dok ljudi još dele snimak sa engleskim titlovima.

 

Špijunska serija za odrasle. Ne "sise dupeta karanje" za odrasle, nego bre, konačno serija o službama bezbednosti gde agenti nisu superheroji tipa Đejms Bond meets Spajdermen koji mogu da odsprintaju po krovovima zgrada dok ne pređu ceo grad, ili da voze kola u jurnjavi na dva točka da pobegnu i Sebastijanu Vetelu. Nema bulšita o spasavanju sudbine celog sveta, zapadne civilizacije, ili čak spasavanje sopstvene države, nema sudbonosnih momenata koji odlučuju o milionima nevinih ljudskih života, zlih imperija, poremećenih mastermajndova, nema jednog agenta bačenog u ralje neprijatelja koji ima krucijalnu nemoguću misiju, i slično. Nema ljigavih klišea o slobodi, idealima, ljubavlju za otadžbinom, ovo je serija koja mene laika može da ubedi "da, ovako otprilike izgleda raditi u intelidžensu". I na to kao krem, dobar, uverljiv zaplet bez (mnogo) slabih momenata.

 

I ja vise preferiram spijunske serije ovog stila (zato mi se dopao i Berlin Station), i posle odgledane prve sezone delim generalni utisak da je dobro uradjena. Ali, u skladu sa dobrom starom pppraksom red je i da se baci malo hejta. Dok su mi glavna prica sa Kasovicem i druga sa kindapovanim agentom manje-vise ok, subplot sa Marinom seizmoloskinjom je skroz neuverljiv. Uopste ne deluje da je materijal da bude terenski agent, pogotovo u njenim godinama, a tek ono brzinsko ucenje (postade ekspert preko noci) i napredovanje je smehotresno. Cela ta njena obuka i testiranje su krajnje naivno prikazani. Njene scene bi najradije premotavao, videcu kako ce se dalje razvijati njena misija u Iranu..

 

I meni je dobro da se ne insistira previse na nekom patriotizmu, idealima i sl, ali su ipak ubacili onu pateticnu scenu kad svi ulaze kod Kasovica u kancelariju dok on objasnjava kako ce spasavati Cyclona. Samo je falilo da se uhvate svi za ruke i pomole Bogu. Scena za povracanje..

 

I na kraju minus zbog izostanka "sisa dupeta i karanja". Za celih 10 epizoda, sve sto smo mogli da vidimo je golu pozadinu Nadije u polumraku na jednu sekundu. In my book, to je sramotno malo. Generalno je izbor zenskinja prilicno slab, Nadia jedina valja..

Link to comment

Jel moze malo poredjenje sa Homeland? Slicno, isto, drugacije?

 

Potpuno drugačije. In other words, uverljivo i autentično.

 

I ja vise preferiram spijunske serije ovog stila (zato mi se dopao i Berlin Station), i posle odgledane prve sezone delim generalni utisak da je dobro uradjena. Ali, u skladu sa dobrom starom pppraksom red je i da se baci malo hejta. Dok su mi glavna prica sa Kasovicem i druga sa kindapovanim agentom manje-vise ok, subplot sa Marinom seizmoloskinjom je skroz neuverljiv. Uopste ne deluje da je materijal da bude terenski agent, pogotovo u njenim godinama, a tek ono brzinsko ucenje (postade ekspert preko noci) i napredovanje je smehotresno. Cela ta njena obuka i testiranje su krajnje naivno prikazani. Njene scene bi najradije premotavao, videcu kako ce se dalje razvijati njena misija u Iranu..

 

I meni je dobro da se ne insistira previse na nekom patriotizmu, idealima i sl, ali su ipak ubacili onu pateticnu scenu kad svi ulaze kod Kasovica u kancelariju dok on objasnjava kako ce spasavati Cyclona. Samo je falilo da se uhvate svi za ruke i pomole Bogu. Scena za povracanje..

 

I na kraju minus zbog izostanka "sisa dupeta i karanja". Za celih 10 epizoda, sve sto smo mogli da vidimo je golu pozadinu Nadije u polumraku na jednu sekundu. In my book, to je sramotno malo. Generalno je izbor zenskinja prilicno slab, Nadia jedina valja..

 

 

Meni je podpriča sa Marinom odlična. Upravo zato što deluje plašljivo, smeteno, bezvezno, premlado je po meni bio svestan izbor i glumice i kako je lik napisan, valjda sa celom poentom da se ne mora biti, makar na prvi pogled, neka opasna Madam X prepička da bi se bio terenski agent, nego najobičnija girl next door koja će najlakše da se uklopi i da najmanje štrči. Okej, to za ekspres učenje seizmologije je stvarno bilo smešno, realno je bilo ono što je Malotru sam rekao, da je za Siriju naučio perfektno arapski za godinu dana (ambiciozna tvrdnja ali da se poverovati). Doduše, taj tempo učenja je verovatno nametnut tu zbog tempa i okvira serija i broja epizoda i takve prilike, taj deo mogu lako da oprostim.

 

Scena sa spasavanjem Cyclona, i celom operacijom je ono što se meni sviđa - umesto visoke tenzije spasavanja sveta, sprečavanja nuklearnog rata, nenadanog uspeha u poslednjem momentu od čega zavisi sudbina SVEGA, vidi se tačno ono što inteliđens agencije rade i čime se bave - koliko im znači spasavanje samo jednog, jednog agenta, em zbog emocionalne povezanosti sa svojim hendlerom i uopšte celim deskom agencije, taman koliko i dabome mogući rizik od izliva informacija neprijatelju.

 

Što se tiče ženskinja i golotinje, meni je ona plavuša psihološkinja jako lepa. Em lepa, em je dobro napisana i odlično odabrana glumica, prosto odiše nekim stavom i unutrašnjom snagom. Od dupeta, videli smo Nadiju i Marinu, meni dovoljno za seriju tog formata. Meni je ona arapkinja spremačica bila jako slatka

 

Link to comment

Marinin lik ovako napisan ne uklapa se u ono sto mi imamo predstavu kako rade obavestajne sluzbe. U seriji, DGSE se oslanja na manje od 10 tih undercover agenata, a medju njima i obicna devojka u 20-im godinama bez prethodnog iskustva terenskog rada. Tesko je poverovati da DGSE radi tako i u rl. Ne trazim ni ja da bude Nikita, ali su oni otisli u drugu krajnost, jednako neuverljivu. Ali ajde, tu cu konacni sud dati kad zavrsim 2. sezonu.

 

A sto se tice one scene u kancelariji kod Kasovica, ne bih ja imao neke primedbe da je drugacije uradjeno, tipa da su sefovi sami pozvali sve njih da im saopste kako ce se spasavati Cyclone (mada bi to bilo krsenje njihovog protokola, ali eto vanredna situacija pa da zazmurimo). Ali ne, oni su izabrali da to sve bude satro spontano, toplo ljudski, ulaze jedan po jedan, uplifting muzika da pojaca emocionalni naboj, svi su kao velika porodica, nema podele na sefove i radnike. Zato mi je fuj..

Link to comment

Marinin lik ovako napisan ne uklapa se u ono sto mi imamo predstavu kako rade obavestajne sluzbe. U seriji, DGSE se oslanja na manje od 10 tih undercover agenata, a medju njima i obicna devojka u 20-im godinama bez prethodnog iskustva terenskog rada. Tesko je poverovati da DGSE radi tako i u rl. Ne trazim ni ja da bude Nikita, ali su oni otisli u drugu krajnost, jednako neuverljivu. Ali ajde, tu cu konacni sud dati kad zavrsim 2. sezonu.

 

Kapiram, nije da se ne slažem, ali radije nego da mi to smeta na nivou autentike, prosto sam od početka valjda prihvatio okvir da se ipak radi o svesno donesenim odlukama na nivou produkcije, tipa, moraju da u prvoj epizodi uvedu mladu zelenu agentkinju, koja do treće epizode mora da se uvali tamo gde se strateški uklapa po nekim parametrima, tj po godinama (očito, target je tražio vrlo mlade saradnike, tek s fakulteta, ili interne), i po nekim drugim karakteristikama (poznavanje farsija recimo). Takođe, ja sam pratio sve bez nekog utiska da oni imaju jednu zgradicu i samo tih 10 agenata, već da se radi o jednom desku koji je zadužen delom za Alžir, delom za Iran (u S2 postoji recimo saradnja sa jednim drugim deskom). Međutim, obe odluke ja vidim kao urađene za potrebe produkcije od 10 epizoda, tj organizuje se ubacivanje agenta na brzaka, i radnja se sužava na jako mali broj ljudi koji radi u toj sekciji (ona dvojica agenata recimo uvek su tu na nekom šnj zadatku, kao da nemaju bitnija posla), jer mi se čini da je prosto odlučeno da se ne uvodi ogroman broj likova koji ne bi bili naročiti bitniji. Shvatam da je ovo stvar različitih senzibiliteta, ali taj nivo "slabe" autentičnosti mene lično ne dotiče ni promil, koliko bih popizdeo i nitpickovao do besvesti kada bi nelogičnosti zapleta ili raspleta, rešenja akcije, ili suludi potezi učesnika bili ofrlje objašnjeni ili urađeni samo da se neki deo plota odradi (dakle, Homeland).

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...