Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

image001-2.jpg

 

serija je dokumentarna, covek se stvarno sprema za kik-boks mec... vrhunska stvar za sve koji vole borilacke vestine i sportove. malo je teze naci na kioscima, ja odgledo online prvu epizodu, vidim ima i treca al druge ni za lek  :dry:

 

u svakom slucaju, preporuka.

Link to comment

Najzad odgledao ovde valjda jedva pomenutu Braindead. Odlicna! Horor, politika, komedija... Da je nesto manje novca utroseno bio bi "pravi" trash, a opet, manje je apsurdnosti, gluposti i lose glume no u mnogo popularnijim i izvikanijim. Pukli su valjda sa gledanoscu jer ju je CBS "mudro" pustio preko leta. Svejedno, 13 epizoda i zaokruzena prica, dovoljno za uzivanje i manje prostora za kasnija razocarenja.

 

Pogledao i ja, nije loše. Najzanimljivije mi je bila ta žanrovska neodređenost, političko-romantično-porodična SF-horor-dramedija? Humora ima nedovoljno, najbolje je bilo kad republikanski senator ispali kako je "saddened to see that my esteemed colleague is more interested in the truth than in the life of panda bears" :D Taj lik (Red Wheatus) mi je jedini bio zabavan, svi protagonisti su dosta meh iako je glavna glumica slatka... nisam je prepoznao iz 10 Cloverfield Lane, ali znao sam da je odnekud znam.

 

Nervirao me je podtekst žestoko, ideja političkog srednjeputaštva kao jedine "normalne" opcije uz izjednačavanje levih i desnih "ekstremista". Kao, desna Tea Party organizacija se zove "One Way" a leva Tea Party organizacija se zove "No Way", hnje hnje hnje. Jedni se zalažu za rat u Siriji jer mrze teroriste, a drugi se zalažu za rat u Siriji zbog narušavanja ljudskih prava, hi hi. Trump i Sanders su, znate, dve strane iste medalje.

Link to comment

Zavrsih The OA. Kao i sve sto je lijepo, kratko traje - dve epizode, mozda tri.

 

 

Ideja je bila dosta dobra, cak i uz fantasticni NDE narativ i lostovsku predodredjensot likova, ali brate mili kad su krenuli sa onim plesom... Jos plesom kao iz hip-hop spotova... Ubise vajb nacisto. I sam kraj je prilicno do neopisivo glup: ispade da su bili odabrani samo da bi mogli da sprece pokolj u skoli, a to ce uciniti kako drugacije nego kroz ples, koji valjda nema tu funkciju (?), i na sve to ce OA ipak morati da ode do skole da bude upucana. Mislim jbt :D Da je ostalo da je lujka sa nekim nerazresenim elementima onostranog - ok, vec vidjeno, ali ne bi bilo glupo i ne moze se reci da je lose, kako se kome dopadne. Ali ples + idiotska poslednja epizoda... I jos obnovljeno za drugu sezonu, hvala, bez mene.

 

Edited by Malvo
Link to comment

Sad sam malo razmislio, prelistao reddit i ipak se delom ogradjujem (pod uslovom da ima jos nekog ko je gledao)

 

 

Serija se vrti oko problema OA kao nepouzdanog naratora. Sve sto saznajemo o njenoj proslosti (dete + zarobljenistvo) dato nam je iz njenog ugla i moze biti da je ona jednostavno lujka koja je sve izmislila (pije lek za shizofreniju, upisala kurs kreativnog pisanja), ali:

- scena kada Francuz i diler nadju na jutjubu kako zaista svira violinu u metrou

- scena kada se Fap i drugi ludi naucnik posibaju nije mogla biti iz njene perspektive

- scena kada Nensi i Abel razgovaraju u hotelu i ona ga podseca da je bas ona odabrala slepu devojcicu umesto decaka, sto potvrdjuje bar deo njene price o tome sta joj se desavalo pre usvajanja

 

Sve tri scene su nepotrebne - osim ako im smisao nije da potvrde istinitost njene price, ili makar pobiju rastucu teoriju da jednostavno nije normalna.

 

Tu je jos nekoliko scena iz proslosti kojih ona nije bila deo: sve ono sa Renatom i sve ono sa serifom i njegovom suprugom. Medjutim, te dve sizejne linije imaju svoje mesto u kompozciji serije. Dolazak petog drugara, odnosno povezivanje proslosti i sadasnjosti i objasnjenje kako je pobegla.

 

I sad mi opet blesavo sve ono sa plesom, missim jeste ples interesantan antropoloski fenomen koji postoji od pocetaka ljudske civilizacije do danas, ali glupo izgleda, brate mili.

 

Edited by Malvo
Link to comment

Kad ste pre stigli da odustanete? :D Prve dve-tri su bile ok, kasnije jeste sve metiljavije, ali bilo samo osam epizoda. Toliko sanse cak i Fortitjud zasluzuje. Elem, Marling je i koproducent serije i napravila je sa likom sa kojim je vec radila nekoliko slicnih, filmskih poduhvata. Sad sam vec siguran da je svaka scena serije imala svoj smisao i da cemo ga saznati u drugoj sezoni, iako je kraj uistinu glupav i neuskladjen sa opstom atmosferom (blesavi ples na stranu). Mislim da cu joj ipak dati sansu kad se bude pojavila.

Edited by Malvo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...