Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

On 31.5.2018. at 11:50, mammy two shoes said:

možda neće biti omiljena, ali ću nastaviti da gledam

a very english scandal

https://www.imdb.com/title/tt6938856/?ref_=nv_sr_1

 

hju grant se ofucao kao papudžijski mačak i kao takav dobio priliku da pokaže da ume da glumi i nesto drugo,  a ne samo lepotana u limunadi.

 

Mammy, po običaju, ne maši. Sasvim dobar three-piece, možda malo sa krizom identiteta da se ne zna hoće li da bude krimi ili komedija, ali sasvim dobar.

 

U međuvremenu, ja odgledao The Split, dok se ne bacim na La Casa de Papel S2 (dakle, nakon fudbala :D ). BBC produkcija, pisala Abi Morgan, poznata po "Brick Lane", "Iron Lady", "Shame", dakle puno se očekivalo, a... šta ja znam. Utisak prve epizode: prebanalno, i previše klišea. Druga epizoda... isto. Od treće kao da nešto kreće, četvrta i peta čak jako dobre, i onda šesta... anti klimaks. Plus, po mnogim medijima i rivjuovima izvikana kao "vrlo feministička". Ja ne znam šta je ovde feministički. Od četiri glavna ženska lika u seriji, prosto bih zadavio sve četiri. Al ono, davalo se kasno uveče, popunilo je neku prazninu dok se čuka u kompjuter a TV je tu pored.

 

 

Link to comment
39 minutes ago, Sara said:

Jeste ozbiljni za ovaj cobra kai? Ogledala pola e1, pa to je neki obrnuti karate kid?

 

e jeste nekako inverzno u odnosu na KK, al nije sve u tome :)

ispod svog 80s treša, patetike i (uglavnom) banalnih replika, krije se (makar se meni tako ukazalo) ozbiljna etička priča - taman onoliko koliko ovakva serija to može da podnese

iako ima dosta crno-belo simbolike, poruka je upravo to da ništa nije samo crno ili belo i da niko nije samo dobar ili loš

inače su likovi jako dobro napisani, iako je pristup i jednog i drugog i ispravan i problematičan u isto vreme, te kontradikcije su dobro utemeljene u njihovim traumama iz prošlosti/sadašnjosti, pa je lako simpatisati oba lika i razumeti ih

ipak, zabka je ukrao šou ovog puta (i mali hawk uz njega)

i da, osećala sam se vrlo jako posle, došlo mi da istamburam nekog, al nažalost nemam predispozicije za to

volela bih da ima neki cobra kai ogranak ovde, al sumnjam da bih prošla dril :(

Link to comment

izaslo  svih pet Patrick Melrose,

Odlicno.

Kao da je pisano za Kamberbaca...

Ovo je najbolji opis uloge:

Three of the key roles in the career of Benedict Cumberbatch have been a hyper-intelligent drug addict (in Sherlock), an arrogant toff (in Parade’s End) and a young man deranged by thoughts of his dead father (in Hamlet). His latest TV part feels like an extraordinary combination of this trio.

 

Link to comment
On 13.6.2018. at 21:36, Marvin (Paranoid Android) said:

 

U međuvremenu, ja odgledao The Split, dok se ne bacim na La Casa de Papel S2 (dakle, nakon fudbala :D ). BBC produkcija, pisala Abi Morgan, poznata po "Brick Lane", "Iron Lady", "Shame", dakle puno se očekivalo, a... šta ja znam. Utisak prve epizode: prebanalno, i previše klišea. Druga epizoda... isto. Od treće kao da nešto kreće, četvrta i peta čak jako dobre, i onda šesta... anti klimaks. Plus, po mnogim medijima i rivjuovima izvikana kao "vrlo feministička". Ja ne znam šta je ovde feministički. Od četiri glavna ženska lika u seriji, prosto bih zadavio sve četiri. Al ono, davalo se kasno uveče, popunilo je neku prazninu dok se čuka u kompjuter a TV je tu pored.

 

 

 

e fala ti sto si mi skrenuo paznju na split :D meni dobra. serija je feministicka u smislu da gledamo sta se desava zenama koje su protagonistkinje svojh zivota, a ne sporedne glumice, privesci u zivotima muskaraca. ja, na primer, bas volim da gledam zivote zena. ne vidim ni sto bi ih davio, divne su, svaka ima nesto. ima dosta ljubavi u splitu. i jos su nikolu voker napravili na ribu, i ima jos riba. sta, bre, fali splitu? idi gledaj fudbal, muskarce. :D

 

  

Edited by darling
Link to comment
On 1.6.2018. at 17:08, darling said:

tabula rasa 

 

dosta zanimljivo, kroz prvu epizodu sam se malo mucila, preispitivala ocu li necu li, a onda me je usisala i evo posle pete sam potpuno sludjena (u pozitivnim smislu :D), tako su majstorski izmesali san, ludilo i stvarnost da vise neam pojma sta gledam, ono sto sam mislila da jeste, nije, a sta je, nemam predstavu. gluma je odlicna, cela produkcija, ko da je hickok vaskrso u belgiji, to mi se cini da gledam. 

sno, zaljev pirata, ez juzual.  

sve se slazem, odlicna serija. jedino je sam kraj mogao biti u prethodnom stilu, neubedljivo mi to njihovo pomirenje (mada sustinski nije ni bitno :-))

inace, psihijatrica uzasno lici na sarlotu ginsburg, ja bila ubedjena da je ona :-)

Link to comment
On 16.6.2018. at 16:31, darling said:

 

e fala ti sto si mi skrenuo paznju na split :D meni dobra. serija je feministicka u smislu da gledamo sta se desava zenama koje su protagonistkinje svojh zivota, a ne sporedne glumice, privesci u zivotima muskaraca. ja, na primer, bas volim da gledam zivote zena. ne vidim ni sto bi ih davio, divne su, svaka ima nesto. ima dosta ljubavi u splitu. i jos su nikolu voker napravili na ribu, i ima jos riba. sta, bre, fali splitu? idi gledaj fudbal, muskarce. :D 

 

Spoilers ahead :sleep:
 

Prevashodno bih zadavio njihovu kevu. So, imamo ženu koju je muž i otac njenih troje dece ostavio za mlado piče koja im je bila bebisiterka/negovateljica i odjebao preko okeana, ostavivši najmlađu šćer koja je imala, šta, godinu dana? I uprkos tome, ona (1) i dalje njega patetično voli sve ovo vreme (2) šalje mu lovu non stop da ga vadi iz ko zna kakvih govana u koje se šeprtlja uvalio, time uništavajući sopstvenu firmu i (3) skrivala njegova pisma i poklone koje je ovaj slao ćerkama. Kako drugačije da je nazovem nego slabu glupaču koja uprkos svemu i 30 godina kasnije nepopravljivo voli tipa koji je upropastio život i njoj i njihove tri ćerke?

Ostale ne bih zadavljivao, preterao sam malo gore, simpa su mi sve tri, ponajviše srednja, lepo je opisano koliko je svaku od njih sjebalo ćaletovo zbrisavanje sa scene, ali jeste mi smetalo da Hannah, šta, sa 18 godina ima avanturicu sa Mr I'mSoGoodLooking, pojebe se s njim noć pre njenog venčanja, ali ipak je dovoljno kukavica da ostane za venčanje, uda se za tipa kojeg ne voli nego je 2nd best settlement, više nikad (nekako) ne vidi gospodina I'mSoGoodLookinga, ali 20 godina kasnije čim promeni posao radi s njim i sve ide kao da se sve između njih desilo prekjuče, i na prvu pa sve do kraja ga gleda kao zaljubljeno kučence. Neverovatno mi da miniserija koja u sebi ima 4 glavna ženska lika tako blizu dođe da fejluje Bechdelov test, tj svaki razgovor bilo koje od njih ikad je o muškarcima u njihovim životima (kad nije o poslu), uz još par razgovora o svojoj majci. Nisu nikako privesci muškaraca, ali je svaka definisana svojim odnosom prema njima. Sve tri su dosta sjebane - ne da je to nešto loše :D samo baš ne kapiram tako opis feminističke serije, valjda je potrebno malo više nego mini serija o četiri žene da se to tako nazove :D

A Nikola Voker jeste :wub:

Link to comment

jao, pa ti si i dalje romantican i verujes u ljubav :D

 

Spoiler

nije njih tri sjebo otac, nego roditelji zajedno, i tu nema nista neobicno, to nam se svima desilo, svaka porodica je nesrecna na svoj nacin :D mi gledamo samo jednu pricu iz porodicnog zivota, a sreca je da su one zabavne i pametne, sve tri su jake i zato sve ima smisla. okeje, desi se sranje, izderu se jedna na drugu na trecu na cetvrtu, poprave sta se popraviti moze, i ide zivot dalje, a i one se i dalje vole. tople su, posle svega su tople, jes video kad zagrle maju, sta je to nego topao covek. hanin odnos s mister hendsamom je vise od flinga, urezali su se jedno drugom u zivot, i ne gleda ona njega zaljubljeno, nego zaljubljeno gledaju jedno drugo. i sta sad, udala se, pa sta, zar nemaju zena i muskarac pravo da se odljube?! il moraju da ostanu sa smaracem do kraja zivota?!?! ona ti je kriva sto vise ne voli muza koji ju je prevario, a keva ti je kriva jer i dalje voli muza koji ju je prevario?! :D naravno, gledacemo i drugu sezonu da vidimo kako se to razvilo dalje... zanimljiv je i pravni deo serije, nisam gledala puno pravnickih sa slucajevima brakorazvodnih parnica, koliko sam deformisana, sve vreme sam iscekivala da nekog ubiju...

 

meni nikola dosadna, druzila bih se sa srednjom i najmladjom sestrom, a sa srednjom bih se mozda i smuvala :D 

 

i da se zna, marvin je prvi spojlovo. ja sam se samo nadovezala. 

Edited by darling
Link to comment

More marš :D
 

Spoiler

Ovo da ih nije sjebao otac nego (možda) i oba roditelja neka ostane, ali ne negira to što sam rekao, ali iz onoga što nam je dato, taj tip i žena mu su štancali decu ko zečevi, imao je devojčice koje su imale 8, 5 i 2 godine i onda je čova odjebao sa mlađanom bebisiterkom jer, šta, eto tako mu došlo, a žena 'rišćanka njega i dalje voli, i upropaštava sopstvenu firmu do koje joj je stalo onoliko i rizikuje budućnost svoje dece da bi njega non stop izbavljivala iz govana? Pri tom vrlo razložno krije sva pisma i poklone oca svojoj deci, ali eto, i dalje ga voli. A za ovo, "ljudi se udali pa zar nemaju prava da se odljube" - imaju prava ljudi da rade sve živo, samo ne vidim da je to kako Nikola živi vrlo, ehm, feministički. Nije on nju tek tako eto "prevario", ceo fazon je da je Nikola non stop zaljubljena u Mr Handsoma, oni su zajedno pre dvajes godina, onda se desi... <nešto> da oni valjda raskinu (ovo sam možda propustio šta tačno), uglavnom ona se spanđa s ovim likom na reboundu, vere se, ali to nju ne sprečava da se noć pred venčanja opet rokne sa Mr Handsamom, i to ne onako for old times' sake, one for the road, nego tu noć da prelomi u sebi "neću da se udajem, volim tebe a ne njega, pobeći ću s tobom". Ali ju je u tom planu osujetila činjenica da je to jutro videla majku da joj sprema doručak i onda... nije... imala... kud? Yeah, that's a valid decision-making process there. Ipak ću da se udam za čoveka kog ne volim a ostavim onog koga volim i tako da unesrećim tri života jer pobogu ne mogu da otkažem svoje venčanje jer bi to bilo... nekulturno? Nevaspitano? Embarrasing? Ma ne, živeću s tim tipom ceo život i decu ću mu roditi iako netajno volim drugog i ništa nas ne sprečava da budemo zajedno osim da stisnem petlju i kažem vereniku da od venčanja nema ništa i da sam noć provela sa bivšim, jer to bi bilo tako nekorektno. Yeah, very feminist :D

Dosta je bitno i ono što nam Mr Tupson govori sve vreme, da se on osećao izuzetno nevoljen tokom braka, da Halejeva kometa prođe češće nego se on povata sa rođenom ženom, pa itekako ima smisla pogledati i kolika je njena odgovornost što se udala za tipa kojeg ne voli, dosta vidljivo nastavila da pati za Mr Handsamom, da se ovaj osećao toliko neželjen da je krenuo da tinderiše unaokolo. Što nije opravdanje dakako, ali pokazuje da nije samo u pitanju "eto ona se odljubila, a on nju samo tako prevario". Što takođe i nije nikakav izgovor za njega, on zapravo vrlo dobro poentira "Jebao sam tu ženu 4 puta vrlo dobro znajući da je uopšte ne želim, a ti si živela sa mnom 20 godina sve vreme želeći nekog drugog a ne mene". Što opet njega ne oslobađa od ikakve odgovornosti, zapravo osim te prevare, mnogo veći jebeni greh je što je krenuo da vata svastiku za dupe, pijan ili ne, to je jebeno neoprostivo. On je baš to, Mr Tupson, samo što ne treba gledati ni da je Nikola neki paragon stabilnosti :D To dvoje potpuno zaslužuju jedno drugo, savršen brak :D

I kraj me je iznervirao, ne zbog toga što mu ona govori da ostane u Londonu i da ne ide u Kanadu, već zato što sam imao utisak da je (dobra) priča (relativno dobro) ispričana i tu treba da je kraj - nemoj da ideš na jeftine fazone da bi ostavio otvorena vrata za drugu sezonu. 6 epizoda, bilo je lepo, svaka priča je svezana, tačka, kraj :D ako bude druge sezone, proričem da će biti bez veze.



BTW, ništa od gore napisanog ne znači da mi je neko posebno antipatičan (osim keve), štaviše serija mi je na kraju ispala okej jer nema good and bad guys, svi prave gluposti i svi su sjebani na svoje načine, može se diskutovati ko je kriv za ovo ili za ono, ali bez nekog osuđivanja, jednostavno posmatramo radnju.

Link to comment

zbidzovah goliath sa billy bob thortonom, prvu sezonu...

 

zakljucak: mnogo volim serije u kojima dominira LA. ili ovaj grad ima neko magicnondejstvo na mene ili jednostavno tako dobro oslikavaju atmosferu da se sazivis sa LA kao dodatni karakter u seriji. 

 

magical bi bila prava rec :)

 

sjajna ekipa glumaca, pogotovu ekipica sa bilove strane. sve cetiri zene (3 zene i kcer...sjajne sjajne sjajne....zaljubih se u glumu brittany i patty ...amazing!!!)

Link to comment
2 hours ago, mustang said:

zbidzovah goliath sa billy bob thortonom, prvu sezonu...

 

zakljucak: mnogo volim serije u kojima dominira LA. ili ovaj grad ima neko magicnondejstvo na mene ili jednostavno tako dobro oslikavaju atmosferu da se sazivis sa LA kao dodatni karakter u seriji. 

 

magical bi bila prava rec :)

 

sjajna ekipa glumaca, pogotovu ekipica sa bilove strane. sve cetiri zene (3 zene i kcer...sjajne sjajne sjajne....zaljubih se u glumu brittany i patty ...amazing!!!)

U petak su pustili drugu sezonu na Amazonu.

Link to comment

gledam ovu novu troju, scenu gde ahil izaziva hektora i setim se scene sa bred pitom, koja razlika :isuse:

 

moras biti idiot da bi izabrao ovog lika da igra ahila, ne bi njemu da ulogu ni za bejbisitera

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...