Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

Tvc&copy jesu dobri, sve je toplo, sharmantno, i meni se dopada. Samo sto ja imam jednu falinku, vise volim (makar i ruzan) advertajzing koji radi od lepog advertajzinga koji ne radi. LOTO ima veliki problem sa obimom prodaje kombinacija i oni zele da se taj obim sto brze i sto efektnije poveca. Nisam siguran koliko je ovakav koncept na liniji sa tom zeljom, tim pre sto stvar treba da radi u celoj Srbiji (od Bujanovca do Subotice).Ne znam ko bi se (koja ciljna grupa?) primio da posle zaljubljenog Djuricka ode i kupi tiket. Kopi je odlican, egzekucija je odlicna, Djuricko je odlican - samo jos da vidimo hoce li se tiketi prodavati bolje:)

Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

Kad smo konkretno kod Lotoa, jedina kampanja koja tu radi je veeelika suma za glavnu premiju, ništa drugo.Relativno redovno uplaćujem listić, i vidljivo se povećava gužva pred uplatnim mestima kako premija raste.Ove varijante sa Jokerima i Loto plus fazonima su promašaj, jer po deset kola niko ne dobija ništa.Kad smisle neku foru da ti stalno daju neke sitne dobitke, ali stalno i velikom broju igrača, onda će povećati i prodaju.Kao i sa poker aparatima, kad otvoriš "automat klub", namestiš mašine da daju više, pa polako smanjuješ,kad ti poseta opadne, ti opet odvrneš slavinu i tako u krug...Druga fora je (radio sam svojevremeno kampanju za Lutriju Makedonije) kad se cifra nabilduje, udariš iz svih oružja:SVE novine, SVI elektronski mediji, deliš dž listiće, pumpaš iz sve snage, napraviš atmosferu u kojoj SVI pričaju o sedmici i SVI uplaćuju,pa ti i kad "padne" sedmica, inercija ostavi par desetina hiljada uplata i u narednim kolima...

Link to comment

Sve stoji. + sto oni za oglasavanje nece da (is)koriste dva masivna emitovanja nedeljno koje vec imaju (izvlacenja).Prodaju tiketa bi povecali rimajnderi (btl kampanje po gradovima koje bi podsecale ljude na postojanje lotoa i skrenule ih par metara levo ili desno do uplatnog mesta). Ovi nasi jos uvek nisu na tom nivou, drzavna firma kao i svaka druga u srbiji. Imaju oni svoju "televizijsku reklamu" i tu advertajzing za njih pocinje i zavrsava se.

Edited by CowBoy
Link to comment

Već godinama je simbol na reklamam za Nikšićko pivo bio glas - Gorana Sultanovića.Celo leto slušam na radiju reklamu s njegovoim glasom, isti onaj glas kao za Nikšićko, "s vama smo uvek... uz sreću i tugu ... na daći i na svadbi itd ...", kad čujem i "200 godina2, malo me to pomete, nije valjda toliko, koliko se sećam to je bilo krajem XIX veka, kad na kraju reklame Goran Sultanović kaže Knjaz Miloš. "200 godina gena u nama." Pazi, gena. Ovaj nenamerni prelaz s piva na kiselu vodu nije nova stvar. Kad ista javna ličnost reklamira više stvari, pa ne znaš šta radi Seka, pije kafu ili hvali deterdžent, ili onaj Jezdić da l' je laf uz pivo ili reklamira banku tako što češka šlogiranog dedu.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Agencija McCann Erickson je na svoj YouTube profil postavila cenzurisanu verziju reklame. Tu je i prateći tekst:„U Srbiji, ljudi na različite načine izražavaju prisnost. Tako su i psovke kod nas izraz prijateljstva, jer mi čak i ono negativno možemo pretvoriti u pozitivno. Nakon svega, nama nije teško da od naizgled sitnih napravimo zabavne trenutke.“Ovaj pokušaj pozitivne interpretacije zaista je zlata vredan. Činjenica je, međutim, da su necenzurisanu verziju reklame ipak gurnuli na tuđe profile. Pored toga, očigledno je da se bave i „kontrolom štete“, jer je pregršt negativnih i čak gnevnih komentara na ovaj klip jednostavno nestalo. Šta se zaista dešava - ne znam. Možda vlasnici profila mogu da brišu komentare po svom nahođenju, ili je sama reklama uklonjena sa onih profila na kojima je reakcija bila izrazito negativna. Ili je u pitanju i jedno i drugo. U svakom slučaju, dolazimo do zaključka da se McCann intenzivno bavi promocijom ovog klipa, pa je njegova „viralna“ priroda pomalo dovedena u pitanje.Pola miliona „klikova“, međutim, nije bilo moguće veštački proizvesti. To je zaista izuzetan uspeh za malo tržište kao što je naše. Samo što je sistem vrednosti, zaslužan za ovu popularnost, jako diskutabilan. Očigledno da McCann to i te kako dobro razume. Čudna je, međutim, indolencija pivare Carlsberg.
TEXThttp://www.youtube.com/watch?v=r80u1zVP6Jk
Link to comment

Uh, staro je ovo - necenzurisani video pojavio se mislim zajedno sa cenzurisanom reklamom. ... meni je najzesci deo tog TVC-a odlazak sa mosta, kada jedan od dvojice shereta za brend kaze: "da ga jebem!"McCan je dobar primer kako je drzavnoj firmi u Srbiji sve dozvoljeno - klijent ce da proguta cak i jebanje svog brenda ako Shaper to zatrazi. Ljudi koji rade po ne-drzavnim, privatnim agencijama znaju koliko je klijent osetljiv na svoj brend i koliko ga stiti cak i od prave kreativnosti, a kamoli tek od ovog kvazikreativnog izdrkavanja i ne-daj-boze jebanja brenda.... ma, da ih jebem.Btw. Tasovcev neuporedivo kulturniji&inteligentniji&bolji&kreativniji viral je imao skoro duplo vise pregleda za neuporedivo krace vreme (svega par dana) u "maloj Srbiji" pre nego sto je na neciji zahtev skinut. A nigde psovke, nigde prostakluka. Nigde zaklana ptica, izvredjana samohrana majka etc.

Edited by CowBoy
Link to comment

Ima i gore.imlekhttp://www.youtube.com/watch?v=ghLDB8Xw3ngkerryhttp://www.youtube.com/watch?v=Xojn2a6j2r0... Kerry je ovo izbacio 2006. E sad - da li je ovo radio McCan, Gray ili LPT (svi oni su radili Imlek) nisam mogao da pronadjem, ali znam da je poslato na festival.

Link to comment

Koliko se secam, bila je u konkurenciji za srpsku reklamu godine (reklamozder?)kakogod, ne znam koliko je debelu kozu potrebno imati da bi se ovako ocigledna kradja (pa i manje ocigledna) poslala na takmicenje.

Link to comment

Ja mislim da je istina, ali sam takodje mislio da se laz o negovanim kravama podrazumeva.Koke nosilje (tako mi je covek ispricao) imaju smenu dana i noci tri puta dnevno, tako im pale i gase sijalice, da bi im ubrzali metabolizam odnosno da bi snele vise jaja na dan. + ih kljukaju hormonima i koncentratom: nesrecne zivotinje zive u malenim boksovima u kojima ne mogu ni da se okrenu - i tako nekoliko meseci, dok im covek ne iscedi svu biologiju iz tela. Onda idu u klanicu gde se meso, nakljukano hormonima, pakuje u bale i smrzava. To "industrijsko meso" kupuje npr. Matijevic i pravi predivne suncem okupane virsle za decicu u Srbiji.Kurvin je ovo svet.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...