Jump to content
IGNORED

Ragbi


No7

Recommended Posts

U subotu derbi nad derbijama. Prva svhetska ekipa protiv druge svjetske ekipe, Juzna afrika - Irska. Ko pobjedi u cetvrtfinalu ce najvjerovatnije igrati protiv novozelandhana (ili francuza). Gubitnik protiv francuza (ili novozelandjana). Ko prezivi pricace. 

  • +1 1
Link to comment

On i nije trebao ograti ovo SP, po pravilima i po dosadasnjim kaznama trebao je biti kaznjen do kraja SP. Ali eto Sextona su pomilovali. 

 

Sexton ako prezivi juznoafrikance bice dobro i to mislim bukvalno. Ovi su brutalni. 

Link to comment

 Čaršave sam ostavljao ovde pre svetskog sada vidim da je dosta toga obrisano :sad:

 

 Sad došao da napišem da je Urugvaj najgotivni od ovih "malih" timova, fino su se šibali...

 

 Za Južnu Afriku kako pišete ispada da pobeđuju tako što najboljeg igrača protivnika pošalju u bolnicu a nije baš tako....svi igrači JAR a ne samo ovi od 1-8 igraju brutalnim intezitetom ali nema tu trunke namere ka povređivanju igrača..Mnogo opasniji su oni nepravilni tacklovi Owena Farella koje su mu sudije tolerisale godinama. Ono što će biti zajebano protivnicima Springboksa je što kreacija više ne dolazi samo od Faf De Klerka i Vili De Rua kao ranije već postoji plan B, C i D koji je u ovih par utakmica u poslednjih mesec i po funkcionisao kao bombona....jedva čekam subotu !

Link to comment

 Nije prijatno da ti Ecebet u punom trku uleti u bubrege slažem se, ali svi igrači (osim možda Rumuna) na ovom prvenstvu su u ubermensch modu fizičke spreme....

  Rasi Erasmus kao mastermajnd Južnoafričkog ragbija namerno potencira fizičku snagu kao forte svog tima a nije ni neobično videti da se de Klerk sa svojih 170cm hvata u klinč sa dvometrašima sve cereći se sa "ne možeš mi ništa"...bukvalno ako osete strah kod protivnika zgaziće ga, ali ima još tu mnogo majstora kod Svetskih prvaka da bi bilo sve samo skram- aut- mol igra....

 

Link to comment

Mozda sam nesmotreno napisao, naravno da ne povrijedjuju namjerno. To niko ne radi u ragbiju. Ali posljednja utakmica Fr JAR je bila toliko brutalna da je na kraju itamice bilo vise povrijedjenih igraca na obe strane. Takva ce biti utakmica protiv Iraca. To su te tri reprezentacije koje su trenutno najbolje. 

JAR je izgubila vec jednog vaznog igraca (zaboravih ime igra poziciju talonneur - fr naziv) kojeg tesko mogu da zamjene. 

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, borris_ said:

Mozda sam nesmotreno napisao, naravno da ne povrijedjuju namjerno. To niko ne radi u ragbiju. Ali posljednja utakmica Fr JAR je bila toliko brutalna da je na kraju itamice bilo vise povrijedjenih igraca na obe strane. Takva ce biti utakmica protiv Iraca. To su te tri reprezentacije koje su trenutno najbolje. 

JAR je izgubila vec jednog vaznog igraca (zaboravih ime igra poziciju talonneur - fr naziv) kojeg tesko mogu da zamjene. 

 

 Pretpostavljam da misliš na Marxa (broj 2, na engleskom- hooker), bio je proglašen najboljim igračem sveta pre par godina, i tačno je da nema zamenu trenutno a bio je krucijalan za set piece igru JAR.

 

Ja se nadam da će ovaj blago modifikovani stil prilagođen igračima koji su zdravi biti jednako uspešan,kao tim u Japanu.

 

videćemo...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...