Jump to content
IGNORED

Ragbi


No7

Recommended Posts

Ovaj raspad engleza nisam nikada gledao. Još samo Irci da isteslaju Škote, pa onda odlučujući meč sa Englezima na Paddy’s Day u Dablinu.

 

Borba za SP će biti izmedju Francuske i Irske.

  • +1 1
Link to comment

U godini SP  Englezi se raspadaju ali mozda bas zato iznenade na SP...

 

 

Sto se tice SP na jesen, Juzna Afrika mislim glavni favorit. NZ uvek tu ali nekako mislim da nece uzeti u Francuskoj.

Link to comment

Englezi nemaju cime da iznenade. Njihov ragbi je u dubokoj krizi kako reprezantivni tako i klupski. Na zadnja 3 turnira imaju samo po dvije pobjede. U petak im je mlada reprezentacije isto tako pukla od francuza. A ove godine su im dva kluba bankrotirala. Trebace vremena da se vrate (francuzima je trebalo 10 godina).

Link to comment
On 12.3.2023. at 12:44, borris_ said:

Glavni favoriti su Irska, Francuska, JA. Ovo zadnjih igraju brutalan ragbi (ne po ljepoti nego po cistoj brutalnosti)

 

Argentina, Australija i NZ uvek pre Irske. A ne bih potcenio ni Engleze, koji upravo sto ce biti bez ocekivanja mogu da iznenade. Mada mislim da ce se secati narednih 50 godina Dzonijeve dropke u Australiji kao u fudbalu Vemblija 1966...

Iako mislim da je ova Irska generacija bila dobra u mladjim kategorijama...mislim da im je to sada kicma tima...plus je jaka liga...

 

 

Link to comment

Ne znam koliko pratis ragbi u posljednje vrijeme ali Irska je trenutno najbolja reprezentacije svijeta zajedno sa mojima. I nije samo u pitanju zlatan generacija (sa 15-20 igraca) nego imaju dosta veliku bazu odlicnih igraca. Irci zadnje dvije godine imaju isti racio pobjeda kao i NZ kada su bili na vrhuncu.

 

Jedini problem je zdrijeb. U 1/4 finalu mogu pasti protiv mojih 🙁

Link to comment

NZ je u raspadu sistema, najviše zbog drugova članova UO i izlapelog trenera.

 

Australija je u još gorem položaju, Argentina može lepo da iznenadi, ali smatrati ovo troje bilo kakvim favoritima je neozbiljno. 
 

Irska i Francuska su tu najveći favoriti, neko će morati da otpadne ako se sastanu u četvrtfinalu. JAR je tu da svima zalepi šamar. 
 

Engleska da se šuta u dupe ako izadje iz grupe.

Link to comment
  • 4 months later...

  Nešto malo više od tri nedelje je ostalo do početka Svetskog prvenstva u jednom od sportova gde su utakmice reprezentacija daleko važnije od onih između klubova i gde je nezamislivo obući dres sa amblemom matične federacije a ne biti spreman da daš 100 posto od sebe... Stavljajući stvari u perspektivu 100 posto kod elitnih ragbi profesionalaca znači bukvalno God-level psihofizičke spreme a poznati su eksperimenti gde su igrači ragbija uredno "peglali" pripadnike raznih elitnih vojnih jedinica u testovima snage, izdržljivosti i brzine. Kada se na sve to dodaju istorijska rivalstva, sudari različitih stilova igre, čekaju nas spektaklularne utakmice koje iskreno željnije očekujem nego prethodno prvenstvo u fudbalu u Kataru.

 

 Ako bi se pozabavio prognozom, lako može da se desi da poraženi u utakmici sa otvaranja: Francuska- Novi Zeland nađe svoju "osvetu" protiv istog protivnika u finalu. Ako bi to bila Francuska (a mislim da hoće) , bilo bi nekoliko paralela sa WC u fudbalu 1998. , Francuska bi došla do prve titule, pred domaćom publikom, pobedom nad trostrukim prvakom sveta (fudbal: Brazil, ragbi: Novi Zeland) u finalu, a trenutno najbolji igrač sveta bi podigao pehar (fudbal: Zidan, ragbi: Dupont). Ostali mogući pretedenti za naslov su naravno trenutno prvorangirani Irci i branioci titule svetskog prvaka Južna Afrika. Za mene bi pravi šok bi bio ako bi neko van ove četvorke bio šampion ! Mora se reći i da se žreb tako namestio da su sva četiri favorita u prve dve grupe (A i B), što znači da se međusono sastaju u četvrtfinalu a pobednici tih susreta će biti ogromni favoriti protiv ovih iz grupa C i D (Australija, Vels ili Fidži; Engleska, Argentina)

 

 Početak 21.veka sam proveo kao rezident Južne Afrike pa mi je njihova reprezentacija i srcem najbliža a zašto neće odbraniti titulu ću malo opširnije posle tradicionalne antipropagande ragbija, utakmice 19.08. Vels- JAR poznatijoj kao "high kick festival"

Edited by warp
typo
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
35 minutes ago, borris_ said:

Ntamacku otisli ligamenti 😞 

 

Dupont i Ntamack su najbolji organizatori igre u ragbiju trenutno.

 E jebem ti sreću...katastrofa....

Nije izgledalo da je toliko ozbiljno po onim prvim vestima...

Link to comment

Juzno afrikanci igraju brutalan ragbi,  to im je stil igre. U zadnjoj utakmici protiv francuza bilo je nekoliko povrijedjenih na obe strane. 

 

Na ovom SP ce sudije odigrati bitnu ulogu.

Mi fr se obicno zalimo na sudije (koje su vecinom anglosanksonske. Rekao bih sa pravom narocito kada se igra protiv evropskih ekipa. Ircima dozvoljavaju stvari koje drugima ne dozvoljavaju. Uvjek su limiter u afsajdu i cesto pregovaraju sa sudijom sto bi u ragbiju trebalo biti zabranjeno. Sexton je trebao zabranu igranja na ovom SP ali su ga blago kaznili (da je isti kriterijum kao do sada propustio bi SP). 

Ali ok najbolje je da svi dodju sa najboljim mogucim sastavom pa nek najbolji dobije.

 

Fr su ove godine medju prva cetiri favorita.

 

Imaju najbolju ligu,  najbolje mlade igrace (3x uzastopno svhetski prvak U20), odlicnog trenera, najboljeg igraca (Dupont a i ostali su odlicni Aldritte), najbolju evropsku ekipu (La Rochelle a tu je i Toulouse) itd itd

 

Valjda je to ta godina

Link to comment
3 hours ago, borris_ said:

Sexton je trebao zabranu igranja na ovom SP ali su ga blago kaznili (da je isti kriterijum kao do sada propustio bi SP). 

 

I onom smradu, posterboju Engleske Owenu Farellu smanjena suspenzija da ne bi propustio RWC, njemu jedno dve godine ništa nisu sudili, mogao je da obara ljude kako mu padne napamet, na svakom meču je imao po jedan high tackle a uredno je i igrao iz ofsajda.

 "Mi" Južnoafrikanci se tradicionalno žalimo kako je All Blacksima dozvoljeno da se "vezuju" pre nego što lopta izađe iz raka.,a bivši selektor i osvajač titule Razi Erazmus (mada svi u JAR tvrde da se on za sve pita i dalje) je naročito bio "vokalan" u kritici što je big no-no u ragbiju pa su usledile i suspenzije sa klupe što je on pokušao da zaobiđe čuvenim prijavljivanjem sebe kao "water boya" odnosno članom medicinsko- fizioterapeutskog tima :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...