Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Ako već pričamo o osobinama generacija, pod utiskom sinoć odgledanog hadersfilda, moram reći i da je ta generacija rođena 1971-3 poprilično sjebana. Naročito što kod njih znamo epilog, dok kod ove nove omladine rođene tokom rata vidimo samo poneku životnu priču, bez mogućnosti da procenimo kako će se životi većine njih odvijati. Ako sledimo vidojkovićevu argumentaciju, mogli bismo reći i da je ta generacija 1971 na početku 90ih mobilisana i poslata u Sloveniju, pa u Hrvatsku. Sećate se onog snimka "oni bi kao da se odcijepe, a mi im kao ne damo". Neki su na vreme zapalili iz zemlje i bilo bi lepo videti kako su se tamo preko snašli, obzirom na okolnosti pod kojima su otišli. Oni koji su ostali, imaju naravno različite priče, ali ostaje činjenica da su one najgore, 1993, morali da počnu da razvijajaju svoju profesionalnu karijeru. Ja sam imao tu sreću da sam 10 godina mlađi od njih, pa nisam morao da brinem o tome kako ću da zaradim platu u uslovima hiperinflacije i sveopšteg kriminala, pobegnem od vojske...Kada pričam sa ljudima iz te generacije, oni koji su uspeli nešto do sada da urade sa svojim životima, puni su priča poput one iz hadersfilda. Gomila overila od droge, gomila blejača koji su se pomirili sa tim da do kraja života neće ništa korisno uraditi kad to već nisu do sada u najproduktivnijim godinama života. Što se tiče ove mlađe generacije, ratne, tek ćemo videti kako će oni završiti. Vidojković daje jednu prilično deprimirajuću projekciju, ali mislim da nije pogrešio.

Link to comment

A o gnevnoj generaciji može da se kaže i da je proizvod neuspele tranzicije u Srbiji koja je stala 2003. godine i da godine pod Toonom su bile godine unazad i za tranziciju, a ovo je samo potvrda.

Link to comment

A zařto ta gnevna generacija nije napala zgradu vlade, zauzela parlament, sedište jula/spsa/srsa ili tako nešto, a ne umesto toga goloruke NIKE prodavnice?Pljačkaška banda, nema to veze sa sociologijom, u bar 100 zemalja sveta se živi mnogo gore nego u Srbiji, pa se tako ne otima, a ako već nešto da, onda hrana.

Link to comment

@aa: izvini, nisam naglasila da ne repliciram tebi, a zbog 'aman' nije bilo ocigledno. moj komentar je namenjen svakom ko ispisuje te poluromanticne vizije o gnevu, odvaznosti i mladalackoj pravdoljubivosti. i na ovo sto je sajber napisala.@biohemija: najbociniji praznoglavci. i pre obesni, nego besni. samo utisak.

Edited by kingmaker
Link to comment
A zařto ta gnevna generacija nije napala zgradu vlade, zauzela parlament, sedište jula/spsa/srsa ili tako nešto, a ne umesto toga goloruke NIKE prodavnice?
Videla deca (ili im neko od starijih ispricao) da ni to ne vredi - ni da se pohara (vidi pod 5 Oct 2000) ni da se 'preuzme' vlast... Pa posto tamo vec nema nista - izbor je bio jasna - NIKE ili zivot...
Link to comment
@aa: izvini, nisam naglasila da ne repliciram tebi, a zbog 'aman' nije bilo ocigledno. moj komentar je namenjen svakom ko ispisuje te poluromanticne vizije o gnevu, odvaznosti i mladalackoj pravdoljubivosti. i na ovo sto je sajber napisala.@biohemija: najbociniji praznoglavci. i pre obesni, nego besni. samo utisak.
Savršeno se slažem sa tobom, nema ni najmanje potrebe da se izvinjavaš.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...