Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

trčim 10+km!

 

interesuje me da li treba posle treninga da popijem post workout meal da ne bih gubio mišiće?

cepao sam dextrosu + whey protein.

 

 

takođe, za koje distance je proporučljivo jesti te gelove i ostalo? kapiram za mesec dana trčati po 15km

Edited by Ravanelli
Link to comment

trčim 10+km!

 

interesuje me da li treba posle treninga da popijem post workout meal da ne bih gubio mišiće?

cepao sam dextrosu + whey protein.

 

 

takođe, za koje distance je proporučljivo jesti te gelove i ostalo? kapiram za mesec dana trčati po 15km

Za ovo prvo (misici) ne znam, ali mislim da na turama ispod 20km nije neophodno da nosis gelove. Mnogo je bitnija voda/tecnost. Zavisno od metabolizma, telesne mase i naravno spoljne temeprature, vec od 10km moze da ima smisla.

Link to comment

trčim 10+km!

 

interesuje me da li treba posle treninga da popijem post workout meal da ne bih gubio mišiće?

cepao sam dextrosu + whey protein.

 

 

takođe, za koje distance je proporučljivo jesti te gelove i ostalo? kapiram za mesec dana trčati po 15km

 

whey uzimaj u 20-30 minuta posle treninga. nije obavezno, mozes i bez toga ali ce pomoci u regeneraciji misica. whey moze i da se zameni namirnicama bogatim proteinima - ja cesto pijem 0.75l shake sa sakom oraha/badema/lesnika. 

 

hidratacija je potpuno druga stvar. 

na trcanjima do 1 sat nije neophodno da nosis vodu/izo sa sobom, ako nije prevruce. ako jeste, onda voda treba. mada, moras i tokom dana redovno piti vodu (2-3l dnevno).

za trcanja od 1.5-2 sata, obavezno je nadoknaditi tekucinu koju gubis. npr ja gubim 1l na sat vremena (185cm, 71kg, na temperaturi od +28C). od toga sto izgubis, trebao bi nadoknaditi barem 70%. to znaci najmanje 0.7l na sat.

bilo bi dobro da izracunas koliko tvoj organizam gubi vode pa ces onda znati koliko treba da uneses. 

 

osim vode, gubimo i minerale (najvazniji so i mg) a vazni su i ugljeni hidrati. oni se nadoknadjuju gelovima ili izo napitkom.

 

ukratko: mislim da za 1.5 sat trcanja (15kkm), nema potrebe da koristis gelove. dovoljno ce biti da ti organizam bude pun vode i da ne budes gladan (da si jeo 3 sata pre trcanja). tokom treninga mozes piti vodu i poneti kocku cokolade ili neki drugi "secer".

 

edit: bravo za 10km! nije zajebancija.

Edited by Djuro
Link to comment

po gradu su snizenja new balance patika. za te pare apsolutno nema boljih.

nadam se da cu narednih dana nahvatati broj za 1260.

 

N1263M2-1.jpg

 

 

 

Ako nadjes ovakve od 32cm (ne znam koji je to broj kod NB-a, razlikuje se dosta kod razlicitih marki), javljaj obavezno, Hocu da kupim, deluju mocno a verujem i da su kvalitetne.

Link to comment

trčim 10+km!

 

interesuje me da li treba posle treninga da popijem post workout meal da ne bih gubio mišiće?

cepao sam dextrosu + whey protein.

 

 

takođe, za koje distance je proporučljivo jesti te gelove i ostalo? kapiram za mesec dana trčati po 15km

Trebaju ti proteini koji se brzo vare posle trčanja kao i posle teretane. Whey protein, tunjevina, dimnjeni losos, belanaca...su bolji post work meal od caseina, mesa, mlečnih proizvoda. Dekstroza ne ide baš posle trčanja, pošto je cilj skoro uvek topljenje masti. Nema logike posle takvog treninga konzumarati šećer koji drastično diže nivo insulina, jer visok insulin ne da usporava topljenje nego i podstiče skladištenje masti. Trebaju ti neki kompleksni uh, npr. tunjevina i integralni pirinač je dobar obrok posle 10km trčanja. Dekstroza je dobra posle treninga snage. Tada je visok insulin poželjan jer će pomoći telu u procesu regeneracije mišića, umesto da podstiče skladištenje masti. Nisam stručnjak, ovo je priča sa BB foruma.

Link to comment

po gradu su snizenja new balance patika. za te pare apsolutno nema boljih.

nadam se da cu narednih dana nahvatati broj za 1260.

 

N1263M2-1.jpg

Svuda po gradu?

Link to comment

po gradu su snizenja new balance patika. za te pare apsolutno nema boljih.

nadam se da cu narednih dana nahvatati broj za 1260.

 

N1263M2-1.jpg

gde po gradu?

Link to comment

izgleda da je svuda gde prodaju new balance. "planeta sport" je glavni zastupnik, ali po spisku njihovih prodavnica, shvatam da sam gledao na drugim mestima. na bulevaru, preko puta etf-a (pored nike prodavnice) imaju najveci izbor.

Edited by Takeshi
Link to comment

ove patike sa slike koštaju ~10.000, a ranije su koštale 12.500. i nije neko sniženje :(

 

edit: ovo je cena sa sajta, nemam pojma kakve je situacija "na terenu"

Edited by Lezilebovich
Link to comment

u ovoj na bulevaru su 7500. mada, kada sam ih potrazio u drugoj prodavnici, nisu uopste imali taj model. javicu kad razresim misteriju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...