Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Ovih dana trcim samo u teretani, medjutim tamo je problem oko reda za traku. Nemam srca da trcim vise od 20min jer uvek neko ceka.Doduse, 1 omladinka je juce raspizdila 45min pa dok sam je cekao sam uradio nekoliko vezbi za trbusnjake i ledja i procitao sta ima od onih casopisa za bildere, koji su btw veoma zabavni edit: a provalio sam i novu zabavu preko mp3-a - podcast dokumentarci!Ima stvarno dobrih. Danas sam slusao 'This American Life' koji u toku 1 epizode pokrije nekoliko zivotnih prica, analizirajuci pri tome danasnju ekonomiju, politiku, krizu i sl. Recimo poceli su sa ocem koji je cerki dao savet da diverzifikuje svoje investicije i da ne stavi sav novac, kao svi njeni prijatelji, u hedge fond koji je propao pre par nedelja, onda je tu bio ujak koji je sa profesoricom ekonomije pokusavao da nagovori svog sinovca da se vrati na koledz analizirajuci danasnji poslove u americi i prebacivanje odredjenih poslova u Kinu i na kraju su bile dve civil rights price, o coveku koji se kandidovao protiv prvog crnog gradonacelnika Cikaga i to je stvarno odlicno i sa smislom odradjeno i manje zanimljiva odbrana coveka koji je smenjen sa mesta koordinatora za muslimansku populaciju Obamine kampanje.A juce sam slusao nekoliko istorijskih dokumentarnih emisija i ljudi to stvarno odlicno rade. Bile su price o avionima u WWIuh ovo bi trebalo na podcast

Edited by Hustler
Link to comment

Ja sam tek kuce krenuo u teretanu posle pauze zbog prehlade i nekih virusa... i 'ladno ne radi traka angry.gif Valjda ce uskoro lepse vreme, ovaj vetar smara.

Link to comment

Dakle, ustanovio sam da se teško nakanim da odem na trčanje ne samo zbog vremena i bolesti, nego i zato što mi je staza suviše daleko. Sad kapiram da nema nikakvog razloga da pešačim desetak minuta, plus se pantram uzbrdo, a sve da bih stigao do SC 11.4. Zašto mi je najnaprednija opština u Srbiji napravila bike staze svuda okolo? Pa ne da bih vozio bajs, nego da bih trčao po njima. Optrčao dva bloka, tu u komšiluku, jači tempo nego do sada, Google Earth kaće da je to 2.4km. S obzirom kad sam trčao zadnji put, dobro je. E sad još da vidim hoću li imati snage za vrhunski poduhvat poznat pod nazivom "trčanje posle posla". Ne odmah posle posla, ali večera, pa odmor, pa onda opet ova deonica i tako 3 puta nedeljno. Ali dobro je biti znojav. Sad odoh malo da radim vežbe za leđa.

Link to comment

Ja sam danas istrcao 22 km. Malo kasnim sa 'probom' za polumaraton (prosle godine sam ovo trcao pocetkom marta). Nisam nesto posebno brz, ali sam mnogo lakse izgurao deonicu nego prosle godine. Do Bg (polu)maratona je ostalo jos oko 25 dana i 20-ak dana fore za pripreme.

Link to comment
Za koje vreme si istrcao ta 22km?
Ispod 2 sata ~ Sat i 57 minuta. 2/3 u ujednacenom ritmu i nakon 15-og kilometra pad. ipak, na kraju sam osecao manje umora nego prosle godine u 'probnom' polumaratonu, ali nije to ocekivana brzina tj. u najboljem slucaju to moze biti tek nesto bolje vreme nego prosle godine na Bg polu(maratonu). Edited by Bane5
Link to comment

Ja sam tek krenuo sa pripremama prošlog četvrtka, posle nekoliko meseci bez trčanja. Tj. i nisu pripreme već samo adaptacija, pošto se uzdam da ću istrčati ''na iskustvo'' jer ću ove godine učestvovati na polumaratonu 6. put uzastopno, a ni prethodnih godina se nisam nešto posebno spremao. Krenuo sam sa 5km, danas sam istrčao 6, pa ću da povećavam na 7.5 (1 krug oko Ade), ~11 (krug i po) i na kraju oko 15km (2 kruga oko Ade) nedelju dana pre trke. Trčaću dva puta nedeljno jer nemam vremena za više, tj. za ozbiljnije pripreme, a cilj mi je samo da istrčim kao i prethodnih godina, dakle oko sat i pedeset minuta.

Link to comment

Sam sam sebe iznenadio. Posle posla odmah kući, dva jaja na oko, snickers, dvadesetak minuta odmora, pa opet jučerašnja deonica. Trčao oko 15 minuta, što i nije baš za pohvalu, no polako, zagrevamo se. Ne znam koliko će mi trebati vremena da uništim ove suvišne kilograme, ali valjda treba biti uporan. Osećaj je, inače, izvanredan. Videćemo koliko će da me sutrqa sarani upala mišića. Već me malo bocka u listovima.

Link to comment
aj ne bogohuli ovuda sa prichama kako si jeo , pa ishao da trchish 15 minuta.ako je HIIT u pitaju onda nishta..
Pojma nemam o čemu ti pričaš. šta mu dođe taj HIIT, neki novi parfem?Vala u kakvom sam stanju posle biznisa, nešto se mora jesti, a ja sam trkač početnik (tj. povratnik). Ako moje ispovesti o pokušajima da se ubacim u formu nisu dovoljno kul za ovaj topik, onda ništa... Edited by Zabalujev
Link to comment

HIIT ti je High Intensity Interval Training, mnogo zajebana i mnogo dobra stvar. Otprilike, smenjivanje sprinta i dzoginga pa koliko izdrzis, i za mnogo manje vremena se postize bolji efekat nego sa trcanjem laganim/srednjim tempom na duzim deonicama.Ja samo cekam stabilnije vreme da krenem sa upraznjavanjem pomenutog.

Link to comment

danas 3km dobrim tempom shto je za ovo doba godine (i banchenja za vikend) sasvim zadovoljavajuce...@ zlikakav je efekat kad trchish manje od 30sec shprint/polako?...

Link to comment

za zabalujeva:sve je kul. najvise je kul ako je tebi kul da radish kao sto si napisao.samo sam skrenuo paznju da se to kosi sa nekim pravilima.pravilima koja ako postujesh mozesh brze stici do cilja. iz tvojih redaka sam, mozda pogreshno, prepoznao da imash cilj da smanjis kilazu. uz korishcenje pomenutog parfema moze ti se desiti da skines mast bez da topis i misice kardiom, no ti to (topljenje misica), iskusno, preveniras jelom pre trchanja :), verujem da ti, kao biznismenu, organizacija navika u smeru da donose rezultat nije nikakav problem.za topljenje masti squash je, takodje, mocna navika. a i popularna je u biznis krugovima.nemam za cilj puko forumsko prepucavanje, podrzavam te u nameri da se vratis u dobru formu, i pomazem kulnes teme tako shto ti predlazem nachine da to lakse postignes.opet, najvise je kul ako je tebi kul da radis kao shto si napisao.pozdrav

Link to comment
Haruki Murakami objavljuje za par dana novu knjigu -_- 31HWHoyZHaL._SL500_AA240_.jpg
i, jesi se dochepao ovoga? :) (gde?)ja sam sinoc ischeprkao samo neki audio intro, gde govori o tome kako 1 dzentlmen nikad ne govori o nachinu na koji ostaje fit :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...