Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

kaze nedeljko todorovic iz rhmz, koji je i maratonac, da ce u subotu biti nepovoljno za trcanje, toplo i suncano.

ja sam pre par godina uspeo da izgorim po ramenima.

Link to comment

U ponedeljak poceo 8 nedelja skoro 200km. To je neki plan trcanja na Nike + running app. aj cisto da me nest drzi u svakodnevnom treningu, po  principu da zavrsim ono sto sam zapoceo, pravim sebi neku vrstu "obaveze".
Iako su mi sugerisali intermediate krenuh od beginner (bi me malo sramota, prvi dan je brza setnja 1.6km :ajde:

Link to comment

Ja instalirao bio taj Nike program isto i istrcao jednom a ono mi zapamtilo nesto od pre 2 godine i odma' krenule neke preporuke za ovaj onaj plan trcanja, i ipak sam ga obrisao jer necu da mi pravi tenziju :D Ovako lepo kombinujem Endomondo i Runkeeper, oni ne namecu nista preterano, samo nekad kukaju kad sam neaktivan ali to cu preziveti :D

Link to comment

Danas probijena granica od 10km :) I to nesto brzim tempom, od 7min10sek. Na 9om kilometru sam imao osecaj da imam snage za bar jos 5. A onda na 9.5 pocese noge da me bole i zavrsih. A svakako sam planirao najvise do 10km da idem... Sledeci put cu malo kracu distancu. Ne zelim da se preforsiram, ali mi se cini da imam jos dosta u rezervi.

Edited by Timmy
Link to comment

Apropo patika. Rešim da izdvojim 100-150e za patike i poslusam vase savete. Probao par modela, Adidas boost, neke Asix... I shvatim da sam ja ipak čovek seljak i da mi nikako ne leže modeli sa tim novim tehnologijama. Mnogo one pene, kao na gumi da hodam. Baš neprirodan osećaj. Onda probam Adidas duramo i na prvi sekund shvatim da je to patika za mene. I kupim (6-7000). Nije uopšte bio novac u pitanju, jednostavno meni ove klasične patike mnogo više prijaju. I to mi je jedino vazno.

Edited by Timmy
Link to comment

trcim u nekim adidas koje su sa tek malo busta u peti, tvrde su taman koliko treba, dobro mi drze stopalo, revenergy adidas, tako nesto.  

kupila sam i pjur bust, ali sam u prva dva trcanja na tartan stazi sjebala peroneal nerve (ne znam na srpskom) i stopala, kombinacija dva mekana uopste mi ne odgovara, tako njih cuvam za beton i za kad treba da budem lepa.

Link to comment

Pa to je samo druga boja :D Pazi, ja sam teski amater po pitanju trcanja ali tacno se vidi razlika u kvalitetu na prvi pogled izmedju recimo ovih Duramo i tih nadrndanih od 15ak hiljada, Saucony, Asics i sta ti ja znam... Osecam da vrede svaku paru, valjda ce mi se nekad poklopiti zvezde pa da uzmem sebi neke tako nabudzene, da probam neko vreme.

Link to comment

Probao i ja te od 12-15k (neke Asics i Adidas boost dvoje razlicitih), al mi nikako nisu legle. Imam u Djaku veliki dodatni popust, pa mi bi one kostale manje od 10 sto mi je bilo skroz prihvatljivo, ali ogromna mi razlika bila u osecaju u korist Durama, pa cim sam ih probao odmah sam ih i uzeo... p.s. plave su gej :P

Link to comment

Asics ima solidan popust u Domu omladine u okviru Trefovog maratonskog štanda. Još danas, ako se ne varam. Juče sam pazario neke patike za rekreativno trćanje po 50% od oglašene cene. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...