Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

kakav je efekat kad trchish manje od 30sec shprint/polako?...
Vec sam pisao o ovome pre par meseci. Nisam ja bas nesto iskusan s tim jer sam odradio samo par takvih egzibicija ali evo opet ukratko...Trcao sam 30sec sprint, 30 dzoging, pa tako koliko izdrzim. Prvi dan sam izdrzao celih 6-7 minuta i rezultat je bio taj da je znoj lio sa mene kao posle skoro sat vremena obicnog trcanja (a trcao sam i toliko pa znam kako je). E, sad, posle sam procitao da sprint ne treba da bude skroz ludacki nego sa ~80% maksimuma a ja sam mu ga davao po tempu kao da mi zivot zavisi od toga (ispustao dusu prilikom svakog sprinta) pa sam brzo baldisavao™. Posle sam odradio jos par puta ali nijednom preko 10 minuta jer nisam znao za to sa 80% snage pri sprintu nego sam i dalje dzibrio kao zivotinja. Cenim da nije lose kombinovati, npr. 2 puta nedeljno HIIT (za zesce topljenje masti i jacanje noznih i ostalih misica) i 2 puta obican dzoging ili trcanje srednjim tempom (za jacanje kardio-vaskularnog sistema i sticanje kondicije). Ima kod cika gugla dosta o HIIT-u, sve je lepo objasnjeno.
Link to comment

Upravo sam krenuo u detoksikaciju organizma. Light food, ostavljanje cigareta.... Očekujem puna pluća i energetski naboj za nekih 2 do 3 tjedna i onda na atletsku stazu tući krugove. Planiranje se i kupnja bicikla nakon dugo godina. Dosta je više bilo šegačenja. ^_^

Link to comment

@ zli pratio sam temu, al nisam bio siguran da li se smanjivanjem vremenskog perioda umanjuje efekat...meni nije problem shprint 30sec, a pogotovu ako ne mora da se "dzibri kao zivotinja" :) ...idem u 1 projekat polako, ove nedelje cisto zbog zagrevanja, a onda pakleni ritam...

Link to comment
za zabalujeva:sve je kul. najvise je kul ako je tebi kul da radish kao sto si napisao.samo sam skrenuo paznju da se to kosi sa nekim pravilima.
Pa prvo ja da se vratim u koliko - toliko solidnu formu pre no što krenem sa HIIT zajebancijama. Inače će biti uspeh ako u postojeće obaveze u vidu 1.5 posla i studija koje pokušavam da završim što pre uspem da naguram i neku redovnu rekreaciju. Za početak ako uspem da ovo kako sam krenuo prre koji dan održim 3 put nedeljno, ihaj, uspeh.
Link to comment
meni nije problem shprint 30sec, a pogotovu ako ne mora da se "dzibri kao zivotinja" :)
Pa pazi, nije ni meni jer stvarno mislim da sam u vise nego dobroj kondiciji ali ima razlike kad sprintas sa 80-90% i kad ides do maksimuma. Mislim da bih mogao bar 12-15 minuta da sam isao sa 80-90% a ovako sam ispustao dusu posle 6-7 i znoj je lio sa mene jos 20 minuta posle toga (sto je dobro, naravno).Evo par dobrih linaka:http://en.wikipedia.org/wiki/High-intensit...terval_traininghttp://www.intervaltraining.net/HiitTraining-30.html ? (split od 30 sekundi)http://www.intervaltraining.net/HiitTraining-60.html ? (split od 60 sekundi)Jos samo da nadjem odgovarajuce patike i ima da budem k'o Cak Noris.
Link to comment

A kako da meris 30 i 60 sec? Jel ima nekih prakticnih resenja il dolazi prirodno?Razmisljam se da snimim 10min u sound forgeu i da pustam signal na na svakih 30/60 sec

Link to comment
Razmisljam se da snimim 10min u sound forgeu i da pustam signal na na svakih 30/60 sec
Sto me dovodi do drugog problema - moracu konacno da kupim mikrofon. Gledacu da bude 90-30-90-30... pa javim ako prezivim
Link to comment

Hastlere, ovo za merenje je dobro pitanje. Kad sam radio taj HIIT prosle godine, imao sam mali i lagan mobilan, Soni Erikson J300. Koristio sam stopericu, s vremena na vreme bacao brzi pogled na istu i tako se snalazio... Sad imam Samsung D880 koji je sve samo ne mali i lagan + ima slajder :unsure: Sjeb'o si me, idem da smisljam neki novi plan.Baldrick_series_3.jpg

Link to comment

Ja letos uzeo Canyon sat bas zbog trcanja i za sada radi OK.Ima stopericu, merenje pulsa i jos par zezancija. S obzirom koliko je kostao, vise nego dobra investicija.Sinoc sam trcao drugi put ove sezone i izgurao 3km (sto je za mene odlican rezultat :D ) Krenuo sam jos sredinom Marta, ali svaki put od tada spopadne me neka kisa, sneg, vetar,... <_< Nego, imam jedno n00b pitanje u vezi zagrevanja/istezanja pre trcanja. Jel OK da ja to uradim kod kuce, pa da onda sidjem dole na tracnje? U tom slucaju prodje 4,5,6 minuta dok ne obujem patike, uzmem kljuc, spustim se liftom,... Ili je sve jedno? Isto i za istezanje nakon trcanja (odmah dole, ili moze nakon par minuta, kod kuce)?

Link to comment
Hastlere, ovo za merenje je dobro pitanje. Kad sam radio taj HIIT prosle godine, imao sam mali i lagan mobilan, Soni Erikson J300. Koristio sam stopericu, s vremena na vreme bacao brzi pogled na istu i tako se snalazio... Sad imam Samsung D880 koji je sve samo ne mali i lagan + ima slajder :unsure: Sjeb'o si me, idem da smisljam neki novi plan.
Gledacu da do kraja dana odradim taj fajl, pa ga mogu okaciti ukoliko imas mp3 player da ga pustis u toku trcanja. Mada je tu onda drugi problem a to je da li ce ti bubice ispasti iz usiju pri sprintu. Ja imam neke sa silikonima koje ulaze duboko u uho, pa mi valjda nece biti frkaA mozes valjda da uzmes materin mobilni ako nije preglomazan. To je moja druga opcija, obzirom da sam i ja vlasnik Cigle880@nbgJa se zagrejem na licu mesta, a najcesce istezem posle minut, dva hoda, al nekada i kuci. Do sada nisam imao problema. Mada mozes da se spustis stepenicama, pretpostavljam da bi ti to ustedelo zagrevanje zglobova i kolena. Drugarica, instruktorka aerobika, pesaci do sale-studija i penje se stepenicama i to joj je zagrevanje.
Uh, a kako do ovog u Srbiji :(a i malo je skup. ja ciljam za sada na nesto do 500din :D Edited by Hustler
Link to comment

ja cu na mom mp3(voice recording opcija :) ) da snimim sebe kako brojim do 30 jedno 50 puta pa dokle izdrzim :lol: ...@zlihvala za link sa wiki, ova druga dva sam vec pokupio sa ove teme (ove tabele)...edit: @ Hustlerhttp://www.comtradeshop.com/Pages/Products...zE3MDAwMDMxMDE=ja uzeo ovakav pre par meseci i obzirom na cenu mogu reci da sam prezadovoljan (btw, svi sa kojima se cujem preko Skype, a imaju nabudzene mic. od po nekoliko desetina evra se zale na iste)...

Edited by John Coltrane
Link to comment

Skini soundforge 8. Snimi 10sec tisine, kopiraj ih jos 11 puta i negde oko 90. i 120. sekunde u mikrofon reci sta zelis da cujes. onda imas 2 minuta za 1 ciklus i onda to sve kopiras jos 5,6 puta i resen posao :)Ja uradio, sada pokusavam da to ubacim preko neke pesme :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...