Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

Dragasaveta, bijedni fikus se prilikom selidbe izgleda baš smrzao, ostavljen nebrigom u prikolici kamiona, više od dva saata a na manje od 20 ispod 0.

Da li je sasvim preselio na ahiret ili su moguce neke šamanske tehnike revitalizacije?

IMG_20240213_104728.jpg

 

 

Inače nisam podnosio bilje ukući i gotovo uvek smatrao da je to neka sublimacija i palijativ za georgija u_duši. Eno ti bašča i park, ili atar i njiva, rodžače.. a onda se naprimio na fikusa. Karma je plaža.

Edited by makaronee
Ljubav
Link to comment

iskreno, nemam pojma, kad god sam neshto agresivno delovala ka spasenju, napravila sam gore.

 

daj mu neko svetlo i vodu redovnom nekom dinamikom i pravi se blesav pa shta bude, posmatraj ga.

 

mozda bih skinula neke donje listove odmah ali ne mnogo, nisam sigurna. ovi shto su eksplicitno suvi ce da pootpadaju svakako....

 

i nek nije na promaji. fikus je zlo.

Edited by gospa buba
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
33 minutes ago, Klara said:

@makaronee Pitaj obavezno i u fb grupi Sobne biljke za neznalice. Odlična grupa, kulturni ljudi koji uvek pomognu.

Hvala, nego slabo pohadjam fezbuk pa ću se držati taktike neprimećivanja & pravljenja na engleza. 

  • +1 1
Link to comment

Savet, savet. Da li demineralizovana voda koja se koristi za pegle sme da se koristi i za cveće? Pošto drugu, samo za cveće, nisam uspela da pronađem.
Uzela sam Lavazza demi vodu i na ambalaži piše da je za pegle, akumulatore, hladnjak motora... :unsure: 
Ne bih da naškodim nekim biljkama, česmovača je prepuna hlora, ni ja ne pijem.

Edited by Klara
Link to comment
25 minutes ago, Klara said:

Savet, savet. Da li demineralizovana voda koja se koristi za pegle sme da se koristi i za cveće? Pošto drugu, samo za cveće, nisam uspela da pronađem.
Uzela sam Lavazza demi vodu i na ambalaži piše da je za pegle, akumulatore, hladnjak motora... :unsure: 
Ne bih da naškodim nekim biljkama, česmovača je prepuna hlora, ni ja ne pijem.

nije problem cesmovaca, odstoji dan - dva, dodas kap limuna i zalivas bez problema... problem sa destilovanom je sto je "demineralizovana" pa treba to nadoknaditi...neko ubaci 1aspirin u litar destilovanom ali ja se držim cesmovace + redovna prihrana :)

  • Hvala 1
Link to comment

Česmovača mi se nije uvek pokazala kao dobra ni nakon stajanja, odmah su na listovima nekih osetljivih biljaka, pa i one dracene, izbile flekice od hlora ili ko zna čega.
Zato sam htela da je izbegnem. 

Link to comment
  • 1 month later...

Mozda nije za ovaj topik jer nije sobno vec balkonsko cvece. 

Moji asparagusi ove zime poludeli, imaju bezbroj crvenih bobica

 

840dLVw.jpeg

 

Nisam ranije bila luda za njim ali me crveni pauk i suncana strana ulice naterali da ga zavolim. Jedino on uspeva da im odoli i ova mesnatica sa zutim cvetovima

5VOloDS.jpeg

Ruza je tu od 8.Marta, vasi je jos nisu napale videcemo dokle ce. 

RVeZA6u.jpeg

  • +1 5
  • Wub 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...