Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

34 minutes ago, Sandradjer said:

Nemam zapadnu stranu, samo sever i jug. Gde da je stavim? I na koliko dana zalivas? 

Radije na jug jer duže bude svetla. Ali one ne vole mnogo jaku svetlost, pa leti popodne spustim roletne do pola jer nemam zavese. Zalivam kao i ostali što su napisali. Ako mnogo zalivaš, listovi krenu da propadaju. 

  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Sandradjer said:

Potopicu je sutra u vodu. Ovo mi se sasusi nacisto 

 

IMG_20230313_202847.jpg

Često se dešava kad promeni sredinu zbog temperature da otpadnu cvetovi. Pusti ih i ništa ne brini. One mogu mesecima da budu u mirovanju nakon cvetanja, i da te kasnije oduševe. Ja povremeno dodajem prihranu, neku roze. 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 months later...

Spasavam ovu biljku, usvojila sam je, presadila.

Rece mi komsinica da voli tminu i da se zaliva 1 mesecno? 

Ne znam koja je vrsta, amater sam, mislim da je cesta 

IMG_20230601_144316.jpg

  • +1 1
Link to comment

To je zamija, ne voli puno vode. Za svetlo ne znam, moja super napreduje od kada je bliže prozoru. Pre toga se sigurno dve godine mučila na polici a sada džiglja na sve strane. Koren bi trebao da izgleda kao loptica, i mislim da voli kad joj je saksija tesna.
IMG_0522.thumb.jpeg.bf62f6fac10d4138cdedfa7ccd21d9d8.jpeg

 

Ja sam uspela jednom da je razmnožim (trenutno pokušavam da ponovim taj veliki uspeh) preko lista i sad imam bebu zamiju. Vidiš dole levo, es un bebe!

IMG_0521.thumb.jpeg.47e36b9fbad62ab2423d409efd686ca9.jpeg

 

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment

Jes, to je pahira, uzela sam je u Lidlu kad je bila malena, stajala je na prozoru ali raste kao nenormalna pa sam morala nekoliko puta da je stavljam u veću saksiju, mislim da će se pretvoriti u drvo.

  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Sandradjer said:

Jok, listovi su joj lepi i zeleni, cvetova nema :sad:

Isti slucaj kod moje bratanice, ima 4orhideje, lepih masnih zelenih listova, ne cveta nijedna.

Sad planiramo mali experiment, uzecu 1privremeno, da vidimo da li ce promena mesta pokrenuti cvetanje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...