Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

14 minutes ago, Sara said:

Isti slucaj kod moje bratanice, ima 4orhideje, lepih masnih zelenih listova, ne cveta nijedna.

Sad planiramo mali experiment, uzecu 1privremeno, da vidimo da li ce promena mesta pokrenuti cvetanje.

Bas javi molim te. Probacu sa tom nekom prehranom da vidim sta ce biti pa cu je pokloniti nekome

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, Sara said:

Isti slucaj kod moje bratanice, ima 4orhideje, lepih masnih zelenih listova, ne cveta nijedna.

 

Sad sam ovu moju zagledala sa svih strana. Jos joj bujaju novi lepi zeleni listovi. Samo cveta nidje :D

Link to comment
  • 2 months later...

Postoji li neko vreme za presađivanje kaktusa? Naime, uvek sam to radio na proleće, pre iznošenja na terasu, ali sad imam situaciju da su "unuci" izdžigljali preko leta i da predstavljaju veliko opterećenje za krhka "dedina" leđa, pa sam mislio da to obavim kad malo preladi...a pre unošenja unutra za zimsku hibernaciju.

Link to comment

Kako štitite ruke kada presađujete kaktus? Nisam uspela da pronađem odgovarajuće rukavice, a preko baštenskih se sve izbodem. I one posle budu za bacanje, jer ne mogu da povadim sitno i tanko trnje. :(

Možda da pridržavam kaktus nekim debljim papirom? 

 

 

Edited by Klara
Link to comment
1 hour ago, Vasilij Zajcev said:

Postoji li neko vreme za presađivanje kaktusa? Naime, uvek sam to radio na proleće, pre iznošenja na terasu, ali sad imam situaciju da su "unuci" izdžigljali preko leta i da predstavljaju veliko opterećenje za krhka "dedina" leđa, pa sam mislio da to obavim kad malo preladi...a pre unošenja unutra za zimsku hibernaciju.

Quote

In general, you should take your cactus cuttings in the spring or early summer. This is when they are most likely to root and grow into healthy plants.

However, you can easily propagate cacti from cuttings at any time of the year.

Just be aware that when you take cuttings in the fall or winter, they will need to spend a little longer time growing roots before sprouting new growth.

It is also best if your cactus cutting has several joints on it, and each joint is at least one inch long. This way, more of its surface area can develop into roots.

 

  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, Klara said:

Kako štitite ruke kada presađujete kaktus? Nisam uspela da pronađem odgovarajuće rukavice, a preko baštenskih se sve izbodem. I one posle budu za bacanje, jer ne mogu da povadim sitno i tanko trnje. :(

Možda da pridržavam kaktus nekim debljim papirom? 

 

 

probaj sa više slojeva novina

  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, Klara said:

Kako štitite ruke kada presađujete kaktus? Nisam uspela da pronađem odgovarajuće rukavice, a preko baštenskih se sve izbodem. I one posle budu za bacanje, jer ne mogu da povadim sitno i tanko trnje. :(

Možda da pridržavam kaktus nekim debljim papirom? 

 

 

Ako imaš one kuhinjske hvataljke možeš da probaš sa njima, mada mrka kapa ako ti je kaktus debeljuškast. Ja koristim ili gumene rukavice ili regularne stare rukavice (ali one kožne).

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
On 1. 6. 2023. at 15:30, Patty Lee said:

Jes, to je pahira, uzela sam je u Lidlu kad je bila malena, stajala je na prozoru ali raste kao nenormalna pa sam morala nekoliko puta da je stavljam u veću saksiju, mislim da će se pretvoriti u drvo.

hoce, ja imam drvo od 2 metra i plus desetak, isto uzela za 200 dinara u gagarina u pokojnoj cvecari pre par godina. luda biljka.

  • Wub 2
Link to comment
  • 1 month later...

Napravio sam prvu seriju muskatli, 5 obicnih i 2 padajuce. Pre 4-5 nedelja sam isekao reznice i kao podlogu sam koristio supstrat sa socom od kafe(10% zapremine). Zalivanje svakj drugi dan. 

 

NEB5Cl9.jpg

 

  • +1 4
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 2. 6. 2023. at 8:49, Sandradjer said:

Sad sam ovu moju zagledala sa svih strana. Jos joj bujaju novi lepi zeleni listovi. Samo cveta nidje :D

Krenula da cveta izgleda. Mesecima sam je ignorisala :D

IMG_20231216_100714.jpg

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...