Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

U svaku vodu sa rezanim cvecem dodam kap Domestosa, ubija bakterije, kao i kasicicu secera promesam da se rastvori i par kapi limuna/sirceta, to mu dodje kao neka prehrana. Ali najgori ubica cveca u vazi je toplota, tako nista ne vredi ako je u stanu, kuci, prostoriji (pre)toplo.
Orezivanje dna je obavezno, ali pod kosinom da ne bi celom povrsinom stabljike dodirivale dno vaze, onda manje vode dobijaju, a obavezno je i uklanjanje svakog lisca ispod povrsine vode, jer truli i stvaraju se bakterije.



  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

nikakva sam cvećarka, al se palim na gluposti, pa me zanima da li ima negde u beogradu da se kupe lithopsi (razvijeni, ne seme)?

odlepiću za tim čudom :laugh:

 

Mixed Lithops Succulent Bulbs, Lithops Pseudotruncatella , 2 bulbs/pack –  GreenSeedGarden

 

 

Lithops In Bloom | urban-horticulture

 

 

Have you heard of Living Stones?🌵They are unusual succulents that grow low  to the ground and evolve to rese… | Succulents, Lithops succulents,  Planting succulents

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

Fino mi uspeva svo cveće na terasi, ima i sunca i hlada i do sada nije bilo problema.

 

Ali šta raditi kad je leto i kad pustim klimu, a spoljna jedinica topao vazduh duva direkt na saksije i cveće? Lavande koje su mi na gelenderu su počele da se suše, cenim da je zbog toga. Pokušavam da ih rasporedim tako da budu na delu terase gde se najmanje oseća taj topao vazduh, ali ne znam ima li smisla, ili jednostavno moram da ih unesem unutra.

 

Počeo sam prskalicom da ih prskam i osvežim uveče kada više ne uključujem klimu pa ću videti da li ima efekta.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Da li zemlja za cveće koja se kupuje spakovana u kese ima rok trajanja?

 

Uzela sam pre jedno mesec i po, dva i danas sam se setila da presadim biljku..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...