Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Pa napisao sam to u prvom postu, nadjem ja Snow Leoparda tamo, ali nigde nema download opcije (voljan sam da platim, nije to problem), samo shipping na neku USA adresu, sad kad bih se cimao da izorganizujem sve to trebalo bi mi mesec dana da dodjem do diska.Otisao sam na kraju na kiosk, u procesu je dobavljanja, mada bih i dalje to odradio legalno ako je moguce.edit: vidis ovde sta kaze, Snow Leopard ti dolazi na disku, ostale mozes direkt da instaliras. Ali ostali kao system requirement imaju zadat Snow Leopard :-/

Edited by goofs
Link to comment

Треба ми савет експерата у пољу. Бољој половини хоћемо да купимо компјутер и треба ми совјет за који да се одлучимо. Она је у историји уметности, пише пуно, има пуно слкиа, већи екран на који прикључује лаптоп. Досад је имала неки Леново, међутим десило се пар инцидената са хардом па смо решили да га баталимо.Који би од ових изабрали?http://www.bestbuy.com/site/macbook-174-pro-13-3-display-4gb-memory-500gb-hard-drive/5430505.p?id=1218646127726&skuId=5430505&st=categoryid$pcmcat247400050001&cp=1&lp=1http://www.bestbuy.com/site/macbook-air-174-13-3-display-4gb-memory-256gb-flash-storage/6238463.p?id=1218721377178&skuId=6238463&st=categoryid$pcmcat247400050001&cp=1&lp=6http://www.bestbuy.com/site/macbook-pro-with-retina-display-13-3-display-8gb-memory-256gb-flash-storage/6293168.p?id=1218725802337&skuId=6293168&st=categoryid$pcmcat247400050001&cp=1&lp=3#tab=overviewУнапред захвалан...

Link to comment

MacBook Pro (prvi link) je nesto sa cime ne mozes da pogresis, dobar i stabilan komp, tako da bih ja isao sa tim.Retina display (treci link) ti, cini mi se, ne treba, ako ce ona uglavnom da pise neke tekstove i cuva i arhivira slike. Ako radi profy obradu fotografija onda to ima smisla uzimati, mada opet, mali je displej na njemu.MacBook Air je nesto laganiji (1kg naspram 2kg MacBook Proa), pa je dobar ako mora da ga nosi puno. Ali to je komp bez hard diska cija je zamisao da se puno oslanja na web i da se sve manje-vise radi u cloudu, ja licno to ne volim.

Link to comment
Uh, nisam skroz razumeo :( gde kazem da hocu da uradim install? Nigde ne mogu da nadjem to u App Storeu.Imam Leoparda, treba da predjen na Snow Leoparda da bih mogao da se updateujem za free na Mavericka.
Nisam ukapirao da se radi o Snow Leopard-u koji je, koji je skinut iz app store. U svakom slucaju, bila koja kopija (osim onih koje se dobijaju uz kad kupis Mac) radice posao. I dok je naplacivao, Apple nije zasticivao operativne sisteme, niti je ugradjivao mehanizme da se proveri da li je OS legalno kupljen. Edited by Aion
Link to comment

Много хвала, значи ретина и спољни хард и да певамо. Добро је да имамо бескаматни кредит на 18, месеци. :ss1:

Link to comment

^^^..nema veze sa mac-om...ali ima sa best buy ponudom 18months 0% interest...samo mali savet :) obrati paznju na kad ti dodje monthly statement.... nabiju neki debt protection plan (tipa ako izgubis posao, pa da ne moras da placas neko vreme...bla bla) koji izadje oko 30 baka mesecno a koji ti automatski nakace bez da pitaju da li hoces da ga uzmes ili ne...ja recimo zadnje 2 godine nisam obracao paznju na firminom racunu posto sam imao paperless statements pa su mi tako nabili $600 i nesto oko kojih se sad prepucavam sa njima da mi vrate... tj rekli su pre 2 nedelje da ce mi poslati refund...pa tako cekicam....ali da, retina bez dvoumljenja.

Link to comment
Nisam ukapirao da se radi o Snow Leopard-u koji je, koji je skinut iz app store. U svakom slucaju, bila koja kopija (osim onih koje se dobijaju uz kad kupis Mac) radice posao. I dok je naplacivao, Apple nije zasticivao operativne sisteme, niti je ugradjivao mehanizme da se proveri da li je OS legalno kupljen.
Naravno da nije kada ti treba doktorat iz kvantne mehanike da bi ga naterao da radi na bilo kom kompu koji nije Mac. Oni su svoje pare uzeli pa uzeli :)Kupiotm jedan na kioskutm, ostavio kod kuce da se instalira, valjda je sve proslo ok. Ne znam da li da se zadrzavam tu ili da teram do Mavericka, imam dosta star komp (MBP 2008.). U sustini ne bih ga ni apgrejdovao, ali su poceli da mi otkazuju programi, ne mogu browser da updateujem, a usled toga ne mogu ni da vidim flash animaciju itd.
Link to comment
ili da teram do Mavericka, imam dosta star komp (MBP 2008.).
Ja imam prvi 15" Unibody od 2.4GHz i na njemu Mavericks super sljaka.Istina, od 2008. do danas sam mu promenio RAM i HDD, pa sad ima 8GB i 7200rpm od 500GB.
Link to comment

Meni Maverick lepo radi i na nekom starom Mac Mini-ju sa 2GB RAM-a. Medjutim posto ga koristim pre svega kao web i striming server, za skidanje torenta i za pustanje muzike nisam siguran da je to neki indikator.

Link to comment

Proslo sve ok, fercera lepo, cak mogu i da gledam jutjub klipove :)Ja imam 4GB DDR2 RAMa, sad gledam cene, modul od 2GB je oko 4k dinara :huh: modul od 3 ili 4 ne mogu nigde da nadjem, tako da kapiram da mi upgrade opcija nije bas pristupacna. Mislim da cu terati dan-dva SL da vidim kako sljaka pa cu onda na Mavericka, pa kud puklo da puklo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...