Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

ne radi tj. radine radi, ali primaju novce odavde, tako da radi
Kako primaju? Meni su prihvatali u hrvatskom store-u, ali sad vise ne prolazi validacija kartice (1. novembra mi je istekla stara).
Link to comment

Prolazile su validacije i ove godine negde do leta.Sad sam probao i prosla mi je validacija na hrvatskom store-u. U avgustu sam kupovao MBP u Macoli i tu cuo da vise ne prolazi ovo sa hrvatskim store-om. Bilo mi je cudno jer sam normalno koristio svoj nalog. Medjutim kad sam pokusao prvi put da kupim sa novog Mac-a nije mi prosla validacija (a bio sam uporan - nije bio neki trenutni problem). Ovo mi nije previse smetalo, mogao sam da kupujem sa vec validiranih Mac-ova, a onda samo da instaliram na novom racunaru. Posto mi je karica vazila do oktobra, nakupovao sam sve sto sam me je zanimalo, tako da nisam ni probao da validiram novu karticu. Sad sam probao, da ne ispadne da ovde bezrazlozno dizem paniku - i proslo je!

Edited by Aion
Link to comment
Ja pre jedno 6 m kupio neko programče Visom, isto HR nalog.
Nije bio problem da se kupi (za poslednjih meseca dana ja sam potrosio preko 100evra Virtuon Visom) nego da se uradi validacija sto je potrebno kad se prvi put kupuje sa nekog uredjaja ili kad se menja kartica. U svakom slucaju, po svoj prilici radi sve.Ostaje pitanje zasto Srbija nema svoj store. Nije jasno da li je problem u Apple-u ili u nasim propisima. Ako su u pitanju propisi, stvar ce se mozda izmeniti vec ovog meseca kad se donosi novi zakon o deviznom poslovanju. Izgleda da ce se ovim zakonom (ako se donese, jer izgleda da ima opstrukcija) omoguciti i PayPal.
Link to comment

jbte, ja YT sada 1 u 100 pokusaja uspevamCPU usage ide na 99.99%sve ostale otvorene strane se ne blokiraju nego pobelemislio sam da je neki qrac safariju ali isto i chromeupdateovao sam flash pre neki dan na najvise sto se preporucuje za OSX 10.6.8anyone?

Link to comment
jbte, ja YT sada 1 u 100 pokusaja uspevamCPU usage ide na 99.99%sve ostale otvorene strane se ne blokiraju nego pobelemislio sam da je neki qrac safariju ali isto i chromeupdateovao sam flash pre neki dan na najvise sto se preporucuje za OSX 10.6.8anyone?
Mozes li da probas da otvoris YT videos u HTML5 verziji?http://www.youtube.com/html5Ako to radi OK, onda je problem u Flash-u :unsure:
Link to comment
nikakav video nemam
OK, tu pise da ti je aktivan HTML5 - mozes li sad da pustas neki vidoje?Ako nece, a ovo ti je vec bilo tako - onda iskljuci [skroz dole, leave trial]:proceseliminacije:
Link to comment

Ne znam na koji komentar mislis, nisam nista slao.Ne kupujem sve sto izbace, daleko od toga. Ovo mi je treci Mac laptop, prethodni je bio kupljen davne 2008 i doslo je vreme da se zameni. Pored toga imam iPhone i Mac Mini prikacen na TV.Inace, masina je skoro pa savrsena, zasad sam veoma iznenadjen niskom temperaturom i tisinom. Najzad masina koju mozes drzati na kolenima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...