Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Sto?
Svi Lenovi koje sam koristio (R i T serije) bili su mnogo izdržljiviji nego što bi se očekivalo na osnovu kk-a... Terao sam na jednojezgarnom R-nešto po dve virtualne mašine, to nije mogao da mi izvuče ni dvojzgarni desktop, kako treba, u to vreme (pre 6-7 godina)...Možda više i nije tako, ali srce me vuče... :)
Link to comment

Pitam zato što mi se čini da se emotivno vezujemo za brendove u industriji koja se u tih 6-7 godina razvila toliko da je poređenje sa ove distance u najmanju ruku smešno.Msm, i7 sa 8 giga rama može da potera dvaesdve VM, a Lenovo možda može 24, ali do we care? Really?Kolika je, vremenski, realna upotrebna vrednost laptopa koji sad kupiš? Dve-tri godine pa kupiš novi, tri put megagiga bolji nego ovaj.

Edited by historian
Link to comment

Ja sam dosta Lenovo fanboi. Delom je zato sto i radim za njih (preko outsourcing kompanije, nije direktno). Nisu oni perfektni, daleko od toga (posle jedno pola hiljade zamena raznih delova u leptopima - mislim na ove nove 2011/12- od kojih je jedan deo tek bio izasao bio iz fabrike... mogu da kazem, daleko, daleko su od savrsenstva).Medjutim, sad sve postaje isto u tom smislu da ga prakticno iste ruke prave, tamo negde u Shenzhenu. Ipak, pored svega toga, IBM/Lenovo leptopi stari cca 4 god. jos uvek vrlo dobro idu na e-bay.Jeste, i ja sam pazario jedan - macka u dzaku, rekao bi covek, i... prezadovoljan sam. Core2 Duo P8600 2.4GHz (ATI sa 512M VRAM). Ziv nisam da detektujem ikakvu razliku u normalnom* radu u odnosu na zenin, pola godine star, HP dv6 i7-2630QM/2GHz +ATI HD6770M sa 2G VRAM. Osim sto lenovac ima 700 hilj. puta bolju tastaturu, ofkors. :D Plus volem moj mat displej (mrzim one u kojem mozes da se ogledas, ruzno mi je se za vidjet).*Lepo se snalazi i u nenormalnom radu (puno virtualnih sprava, sto PC-a, sto virt. mreza, + svasta nesto istovremeno + cudoviste od iTunesa svira sve vreme, sto je samo po sebi podvig - videti doticnu temu).Inace svakodnevno (pa i danas) "dekomisiram" stare (neki jos nose znak IBM) Lenove (T61 danas) i jos nisam video nijedan da mu nesto fali, osim jednog koji je nekom tipu ispao iz auta u pokretu. Iks puta sam pozeleo da tog nekog starishu (a posebno T500, to mi je omiljeni model) odnesem sebi kuci, a ne da ga saljem u prodavnicu polovnih PC-a, sto se inace mora.

Edited by Indy
Link to comment
ovo, jeste da je malo viša cena, ali tvoje oči će ti biti do neba zahvalneprošetaj do nekog Apple-store i probaj
Dobar ovaj baja što prodaje korišćen za 180$ više od novog... :lolol: Edited by radisa
Link to comment

+1I ja se sinoć začudio, ali, ajd' kad je već čovek pitao...Inače, kad smo već na apple temi, jel' ima ovaj što braca nudi negde kod nas? Sad sam gledao, ne merm ga naći...

Edited by radisa
Link to comment

katastrofa u najavi u susednoj sobizeni izasla reklama za mackeeper sranje koju nije umela da skloni sa ekrana no je pritisla dugme za power on off.i sada nece da podigne sistem, upali se onaj sivi ekran na pocetku i onaj kao krug sto treba da se vrti dok se ne digne OSmetjutoa posle 3 sekunde se taj krug zamrzne i tako stoji.paljenje i gasenje trenutno samo na silu, 5-10sec na dugme power.sta je otislo u qrac?PS. samo da dodam da nema 2 meseca kako je sve reinstalirano i pobrisani viskovi...

Edited by gazza1
Link to comment

Probaj hardverski test. Pronadji tacno kako se radi za datu masinu, pa vidi sta ce ti reci. Ako nista ne kaze (recimo ako je otisao video podsistem) mozes da probas spasavanje podataka tako sto ces ga butirati u Disk Target Modu, kada se on vidi sa drugih racunara kao eksterni hard. Ovo je ranije radilo samo preko firewire kabla, ne znam kako je sad.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...