Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Apdejtovao malopre Lava na 10.7.5, i to rešio da idem onom kao vazda safe combo update metodom (mada nikad ranije nisam imao problema ni sa automatskim apdejtom). Naravno, posle restarta se prvo ukucao kružić, ja reko ok, aj na dugme, posle toga se jedno 2-3 puta sam restartovao, i evo sad šljaka. Jebali ih lavovi, planine i aluvijalne ravni.

Link to comment
  • 1 month later...

Bome se sad oni nesretnici koji su nedavno kupili The New™ iPad sad tuču po glavi... The New™ New™ se pojavio malo nenajavljeno.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

moja zena je nesto zabrljala sa njenim starim mac bookom, negde iz decembra 2008, ona serija sa alu kucistem kao MBP

Model Name: MacBook
Model Identifier: MacBook5,1
Processor Name: Intel Core 2 Duo
Processor Speed: 2 GHz
Number Of Processors: 1
Total Number Of Cores: 2
L2 Cache: 3 MB
Memory: 2 GB
Bus Speed: 1.07 GHz
Boot ROM Version: MB51.007D.B03
SMC Version (system): 1.32f8
Serial Number (system): WQ8461D01AQ
Hardware UUID: 65C4B66F-F82B-5B1D-BF62-0C785454901E
elem, nesto je krenulo da joj se koci i crashira pa je resira da pobrise sve i da ponovo instalira sve sa instalacionim diskom originalnim na kome je OSX 10.5.5u medjuvremenu je radila auto apdejt softera posto joj se to javilo odmah cim se nakacila na mac i sada ima 10.5.8 sto je pretpostavljam maksimum koji radi na njenoj masiniproblem se javio sa itunes, koje je takodje reinstalirala, ne znam koja je verzija na disku ali mogu da pogledam ako je bitno, i onda je isto radila auto apdejt. i posledica je da itunes nece da se podigne sa porukom "You cant open the application iTunes because it is not supported on this architecture".Jel ima neko ideju sta da se radi da se osposobi iTunes, posto se bojim najgoreg scenarija, zena je dosta brza na kreditnoj kartici i resice problem bespotrebnom kupovinom nove sprave koja joj ne treba jer joj je i ova preterano dobra za obim upotrebe Edited by gazza1
Link to comment

Ne znam da li moze da ti pomogne, ali mislim (skoro sam siguran) da taj MacBook podrzava Mountain Lion (10.8). Ako ne, inda 10.7 sigurno podrzava. Ja imam dosta stariji MacBook (plasticni, ne unibody) na kome regularno radi Lion.

Link to comment

+1S tim što bih ja instalirao SL ipak, biće značajno brži od Liona na toj konfi.Malo guglao o gayyinom problemu, reklo bi se da je neki permissions glitch koji se ponekad rešava sa par komandi u Terminalu. U svakom slučaju, pošto je sveže instalirano, predlažem ponovno gaženje i Snow Leopard.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...