Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Koliki je beše udeo OS X-a na tržištu, oko 8%, right? Ako je ta brojka tačna, onda cela rasprava zaista nema smisla.
tako je, slaba monetizacija, pa nema ni motiva.
Link to comment
ahaznaci kasperski je usao u zaveru protiv osx.a te je izmislio celu infekciju. sto je jos gore i apple je usao u tu zaveru pa je objavio patch za problem koji zapravo ne postoji (i u to doba skinuo sa sajta cuvenu tvrdnju "mac ne moz da zapati virus"). a ja sam postao loseinformisana zrtva te zavere.
Ne razumem™, ali vidi ovako: kad hoćeš da saznaš nešto o nekom win virusu, ukucaš njegovo ime u gugl i iskopaš gomilu iskustava ljudi sa njim, rešenja i workarounda. E sad, ukucaj ovaj tvoj os x virus™ u gugl i javi mi na koliko si dokumentovanih problema naišao.
Link to comment

cekaj - ti si rekao da osx virus ne postoji kao kategorija. sto ce reci, mi pricamo o ne cemu sto ne postojiili je flashback zapravo feature, napredni instaler, nesto trece?

Link to comment
cekaj - ti si rekao da osx virus ne postoji kao kategorija.sto ce reci, mi pricamo o ne cemu sto ne postoji
Sigurno je da je poneko nekad napisao nešto što je trebalo da bude os x virus. Međutim, ja to gledam čisto sa praktične strane - kao što rekoh, ne znam za slučaj da je to neko zapatio, bio to moj poznanik, poznanik mog poznanika ili nepoznata osoba sa neta. Opet kažem, ponavljam™, uradi maloprepomenuti jednostavan test sa guglom i tim tvojim virusom, pa će ti stvari biti nešto jasnije.
Link to comment

Neam Mac i generalno me zabole, al da ne zamre diskusija :lolol:Google search: Mac Flashback TrojanAbout 1,530,000 resultsSearches related to Mac Flashback Trojan:mac flashback trojan what does it domac flashback trojan patchmac flashback trojan removal downloadmac flashback trojan applemac flashback trojan symptomsmac flashback trojan removal toolmac flashback trojan kasperskymac flashback trojan checker :jerry:

Link to comment

Nego, nije mi jasna svrha instaliranja antivirusa na osx, "zato što ću možda da ubodem fleš sa win mašine"? Pa šta? Ako se na flešu nalazi Win virus, on za osx predstavlja ništa drugo do nekakav fajl koji ne može da se izvrši, čemu antivirus?

Link to comment
Čista predostrožnost, zabošću fleš ponekad i u neku drugu win mašinu.
Recimo, u prostoriji u bigzu nemamo net, tako da se AV ne apdejtuje. Prođe 300 ljudi, svako donosi i odnosi neku muziku i fajlove, tu se nakupi gomila sranja.
Link to comment
Nego, nije mi jasna svrha instaliranja antivirusa na osx, "zato što ću možda da ubodem fleš sa win mašine"? Pa šta? Ako se na flešu nalazi Win virus, on za osx predstavlja ništa drugo do nekakav fajl koji ne može da se izvrši, čemu antivirus?
Ako ja moj USB ubodem danas u tvoju zarazenu masinu, a sutra u cistu masinu nekog drugog, zarazicu i njega.
Link to comment
Ako ja moj USB ubodem danas u tvoju zarazenu masinu, a sutra u cistu masinu nekog drugog, zarazicu i njega.
Aha, taj av za osx u stvari juri win viruse, OK.Mada je meni elegantnije rešenje vakcinacija fleša, recimo Panda USB vaccine-om. Na fleš se snimi autorun.inf od 16 bajta koji ne može da se obriše drugačije osim formatiranjem fleša, i onda i ako virus snimi svoje fajlove na fleš, neće moći da ih pokrene na drugom računaru, jer ne može da snimi svoj autorun.inf.Jako jednostavno i užasno praktično rešenje, koristimo ga na poslu za neke fleševe što se bodu mesečno u 30-40 računara od kojih je jedan deo zaražen i nema ih svrhe čistiti (da ne objašnjavam sad zašto), ali su ovi ostali bar bezbedni. Edited by gotivac
Link to comment
ClamXav is a free virus scanner for Mac OS X. It uses the very popular ClamAV open source antivirus engine as a back end and has the ability to detect both Windows and Mac threats.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...