Jump to content
IGNORED

Da Li Volite..


Lavinia Amaldi

Recommended Posts

To Women, As Far As I'm ConcernedThe feelings I don't have I don't have.The feelings I don't have, I won't say I have.The felings you say you have, you don't have.The feelings you would like us both to have, we neither of us have.The feelings people ought to have, they never have.If people say they've got feelings, you may be pretty sure they haven't got themSo if you want either of us to feel anything at allyou'd better abandon all idea of feelings altogether.All I askAll I ask of a woman is that she shall feel gently towardsmewhen my heart feels kindly towards her,and there shall be the soft, soft tremor as of unheard bellsbetween us.It is all I ask.I am so tired of violent women lashing out and insistingon being loved, when there is no love in them.Diejc Lavrens

Edited by Aleksija
Link to comment

PRISUSTVO*****A ti , okamenjena sumnjom da vise ne postojis,sto ti vrlo dobro znas,i snalazis se tako da si sama sebi majka.Dozvoljavas devojcici da bude kraljicada zatvara i otvara prozore kao u nekom ritualukoji postuji gosti, sluge i daleki gledaoci.Pa ipak ona, ona, ta devojcica,dovoljno je da za trenutak bude zapostavljena,pa da se zauvek oseti izgubljenom;ah, ne na nepomicnim ostrvimavec na teroru ne-postojanja vetar prelazi;bozanstveni vetarkoji ne ozdravljuje, vec razboljeva sve vise i vise;i ti pokusavas da je zaustavis,nju koja hoce da se vrati,ali, nema ni jednog dana, jednog sata, jednog trenutkau kojem tak ocajnicki napor moze da stane;hvatas se za slamkuizazivajuci u meni zelju da te poljubim. Pjer Paolo Pazolini

Edited by Morticia
Link to comment
  • 2 weeks later...

Mogao bih pisati stihove još tužnije ove noci..Napisati, na primer: Noc je osuta zvezdama i u daljini cvokocu zvezde.Nocni vetar bludi po polju i peva...Mogao bih pisati stihove još tužnije ove noci.Voleo sam je, a ponekad i ona je volela mene.U nocima kao što je ova, bila je u mom zagrljaju.Toliko je puta poljubih pod beskrajnom kapom nebeskom.Volela me je, a ponekad, voleo sam i ja nju.Ko ne bi voleo te oci krupne i sigurne?Mogao bih pisati stihove još tužnije ove noci,i misliti kako je nemam i kako je izgubih...Slušam beskrajnu noc, bez nje još beskrajniju,a stih pada na dušu kao na livadu rosa...šta mari što moja ljubav ne mogaše da je sacuva?Noc je osuta zvezdama, a ona samnom nije.To je sve. U daljini necija pesma. U daljini...Moja duša se ne miri s tim što sam je izgubio.Kao da je žele privuci, moje je oci traže,srce je moje traži, a ona samnom nije...Ista je noc u kojoj se isto drvece belasa...Mi nekadašnji, vec nismo ono što besmo...Vec je ne volim sigurno, al.. kako je voleh...Moj glas je tražio vetar da bi joj do uha stigao...Vec je ne volim... sigurno, ali je i volim... možda.U nocima kao što je ova, bila je u mom zagrljaju.Moja se duša ne miri s tim da sam je izgubio,mada je ovo poslednji bol koji mi nanosi,i ovo poslednje reci koje joj upucujem...***Lagano umire onaj koji ne putuje,onaj koji ne cita,onaj koji ne slusa muziku,onaj koji ne nalazi zadovoljstvo u sebi.Lagano umire onaj koji unistava vlastitu ljubav,onaj koji ne prihvaca pomoc.Lagano umire onaj koji se pretvara u roba navika,postavljajuci si svaki dan ista ogranicenja,onaj koji ne mjenja rutinu,onaj koji se ne usudjuje odjenuti u novu boju,i ne prica s onima koje ne poznaje.Lagano umire onaj koji bjezi od starostii njenog vrela emocija;onih koji daju sjaj ocima i napustenim srcima.Lagano umireonaj koji ne mjenja zivot kad nije zadovoljansvoiim poslom ili svojom ljubavi,onaj koji se ne zeli odreci svoje sigurnosti radi nesigurnosti,i koji ne ide za svojim snovima;onaj koji si nece dozvoliti,niti jednom u svojem zivotu,da pobjegne od smislenih savjeta...Zivi danas!Reskiraj danas!Ucini danas!Ne dozvoli lagano umiranje!Ne zaboravi biti sretan!

Link to comment
At 03h00 in the morning, i tear every corner of my heart Awake.breathing your presenceas i 'd breathe in the traces of scentsall the stars have left in melast night.The lights of my soul sailsin search of what the gods could'nt show me.i have torn openedevery corner of my heartto find you.
J.
Link to comment

Čas iz pesništvaSedimo na beloj klupiIspod Lenauovog poprsjaLjubimo seI onako uzgred govorimoO stihovimaGovorimo o stihovimaI onako se uzgred ljubimoPesnik gleda nekud kroz nasKroz belu klupuKroz šljunak na staziI tako lepo ćutiLepim bakarnim usnamaU Gradskoj bašti u VršcuJa polako učimšta je u pesmi glavna stvar.Vasko Popa

Link to comment

Iznenada opet prolećeTo su moje zasluge iz detinjstvamoji mačevi moja patnja moja nežnostto su moji perorezi strele i makazemoja gnezda moje kiše moje sanke moja školaTo ja za tebe od rođenja pripremamto prolećetu eksplozijuto zeleno čudovištetaj sjajni haosSve sam to za tebe izmislioofarbaozakitiorascvetaorazboleopoludeozagorčioosvetlioolistaoozvučioopticioobezobraziozatrudniooljubavioI to je sve što sam u ovozemaljskom životu postigaoto proleće taj užastebi na darBranislav Petrović

Link to comment

* * *Gоlubovi su pacovi potkrovljaPacovi su golubovi podrumaTražim ideju zbog koje bi me razapeli* * *SanSlatka kap nebićaKakva si ti smrti* * *životPostepenoSkidanje MaskiDo one poslednjeOd gipsa* * *Evo lice je naviklo na brijanjeAli vreme je za umiranjeJutroProbudio sam se I sa čuđenjem shvatioDa sam svoje telo ostavioBez nadzoraPod zaštitomZvezdaTravaBorovaI vetraKoncepciježivim okruženStalno menjanim koncepcijama stanaPokrećem sePosredstvomMnogobrojnih koncepcija automataGledam filmSamo trista poslednjih metaraOdgovara autorovoj koncepciji od danas do 8 ujutroDok sam stvarao svoju koncepciju mikrokozmaUmalo me nije smrvilaNečija politička koncepcija svetaPaziteTo je Moj životJedna od koncepcijaBesmrtnostiVladimir Burič

Link to comment

Марина Цветаева - Я - страница твоему перу... Я - страница твоему перу. Всe приму. Я белая страница. Я - хранитель твоему добру: Возращу и возвращу сторицей. Я - деревня, черная земля. Ты мне - луч и дождевая влага. Ты - Господь и Господин, а я - Чернозем - и белая бумага! 10 июля 1918A evo i prevoda:Ja sam ? stranica tvome peru:Bela stranica ? sve primam vedro.Ja sam riznica tvome blagu ? veruj,Kad uzrastem, uzvratiću štedro.Ti si mi ? zrak, ti me kišom kvasiš:Ja sam crna zemlja oko sela.Ti si moj Gospod, Gospodin, a ja sam ? Tvoja crnica i ? hartija bela.

Link to comment

Danas bih mogao... voljeti te kao jučer, kao sutra, kao svaki dan. Danas bih mogao.. otići daleko...puno dalje no što je vrijeme, puno dalje no što oči dosežu. Danas bih mogao pružiti ruku niz križaljku zbunjenog srca i dotaći zlatnu ribicu za sreću. Danas bih napokon mogao probuditi se sretan kad sam već tebe sanjao i tvoje usne snom ljubio! Sve bih danas mogao jer danas je dobar dan: za herojski zivot običnog tempa, za ljubav i poneki poljubac što ga tamo daleko na tvoje čelo smješta povjetarac?. ušuljavši se izmeđ? zavjesa nošen mojom željom?. i srebrnom trakom mjeseca! Borhes

Link to comment

Najavljujem ti rat po svim pravilima evo najprije ti šaljem protestnu notu jer si uznemirila moj ljubavni prostor i namjerno si ubacila te šarene balone u moje vidokruge zatim šaljem ti protest jer si me mučki i bez ikakve najave ranila toplim pogledom najavljujem ti rat bespoštedan rat do posljednjeg poljupca rat u kojem ćemo najvjerojatnije oboje biti poraženi i ove riječi su samo prethodnica vojske pjesama koje će se boriti na mojoj strani najavljujem ti rat totalan i iscrpljujući bez primirja i zatišja neće biti smrti ali bit će bola zahtijevam da se poštuju odredbe o ratovanju da se oružje nosi na vidljivom mjestu i bez lukavstava molim bez ikakvih tajni to mora biti najveličanstveniji rat u povijesti jedino kažem smrti neće biti ali bit će bola.željko Krznarić

Link to comment

NotturnoNoćas se moje čelo žari,noćas se moje vjeđe pote;i moje misli san ozari,umrijet ću noćas od ljepote.Duša je strasna u dubini,Ona je zublja u dnu noći;Plačimo, plačimo u tišini,Umrimo, umrimo u samoći. :( Tin Ujević

Link to comment

DanSporo prolazi dan u čekanju. Ali to nije čekanje. Dan ne prolazi, samo sunce zalazi. Dan, to sam ja. Dan, to si ti. Mi ne možemo da prodjemo. Ljubav? Za to te treba poznavati. I ti mene. Ovo je želja. želim te. Sad. Ali želim tebe. Samo tebe izmedju milijardu žena na svetu. Sutra te neću želeti - možda. Dodji zato, molim te. Bilo gde bila. Ne misli rdjavo o meni. Ja te volim...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...