Jump to content
IGNORED

Da Li Volite..


Lavinia Amaldi

Recommended Posts

^ :lol: sram me da kacim ovde nevaljale francuze i njihove vrcave rime (u prepevu danila kisa :wub:) al' bih se rado nadovezala na tvoj poust. od mene jedno upozorenje:

'warning' by jenny josephwhen I am an old woman, I shall wear purplewith a red hat that doesn't go, and doesn't suit me.and I shall spend my pension on brandy and summer glovesand satin candles, and say we've no money for butter.I shall sit down on the pavement when I am tiredand gobble up samples in shops and press alarm bellsand run my stick along the public railingsand make up for the sobriety of my youth.I shall go out in my slippers in the rainand pick the flowers in other people's gardensand learn to spit. you can wear terrible shirts and grow more fatand eat three pounds of sausages at a goor only bread and pickles for a weekand hoard pens and pencils and beer nuts and things in boxes. but now we must have clothes that keep us dryand pay our rent and not swear in the streetand set a good example for the children.we must have friends to dinner and read the papers.but maybe I ought to practice a little now?so people who know me are not too shocked and surprisedwhen suddenly I am old, and start to wear purple.

cool.gif

Link to comment

drumovanja pjevaju u meni drumovi snažni, drumovi dobri kao dlan očin. moram danas otić nekud, da potrazim malo odmora za umorne oči. idem bez pozdrava, bez poruka, ovako lijepo pomućenog uma, da tražim okuka, okuka, okuka, i iza svake - samo parče druma. pustite me, pustite da odem, bez pitanja kako, i zašto, i dokle, drumovi uvijek nekuda vode, a ja sam nomadskom glađu proklet.vito nikolic

Link to comment

štou paučini,u ustajalom vremenutrošim posljednje ostatke sebei teku umorne danes oknašto zure u menebacam sve te riječinoćimazrak što su obesčastilelažiomorom što tumarajukao avetii lica,tudja lica dama i beštijašto ostaviše slane tragoveu snuu čekaonici Tebeslušam uplašen vjetaršto cvili cestomi nosi misaokao snovidjenjeda krenemka sjeveruda nadjem temožda jeu tvojim promrzlim prstimaskrivennačin na koji volimsvrhasvega što bio jesamsvegašto sada nisam

Link to comment

Brown PennyI WHISPERED, 'I am too young,'And then, 'I am old enough';Wherefore I threw a pennyTo find out if I might love.'Go and love, go and love, young man,If the lady be young and fair.'Ah, penny, brown penny, brown penny,I am looped in the loops of her hair.O love is the crooked thing,There is nobody wise enoughTo find out all that is in it,For he would be thinking of loveTill the stars had run awayAnd the shadows eaten the moon.Ah, penny, brown penny, brown penny,One cannot begin it too soon.William Butler Yeats

Link to comment

МОНОЛОГ МЕРЛИН МОНРОЯ Мерлин, Мерлин. Я героинясамоубийства и героина.Кому горят мои георгины?С кем телефоны заговорили?Кто в костюмерной скрипит лосиной?Невыносимо,невыносимо, что не влюбиться,невыносимо без рощ осиновых,невыносимо самоубийство,но жить гораздо невыносимей!Продажи. Рожи. Шеф ржет, как мерин(Я помню Мерлин.Ее глядели автомобили.На стометровом киноэкранев библейском небе, меж звезд обильных,над степью с крохотными рекламамидышала Мерлин, ее любили...Изнемогают, хотят машины.Невыносимо), невыносимолицом в сиденьях, пропахших псиной!Невыносимо, когда насильно,а добровольно ? невыносимей!Невыносимо прожить, не думая,невыносимее ? углубиться.Где наша вера? Нас будто сдунули,существованье ? самоубийство,самоубийство ? бороться с дрянью,самоубийство ? мириться с ними,невыносимо, когда бездарен,когда талантлив ? невыносимей,мы убиваем себя карьерой,деньгами, девками загорелыми,ведь нам, актерам, жить не с потомками,а режиссеры ? одни подонки,мы наших милых в объятьях душим,но отпечатываются подушкина юных лицах, как след от шины,невыносимо,ах, мамы, мамы, зачем рождают?Ведь знала мама ? меня раздавят,о, кинозвездное оледененье,нам невозможно уединенье,в метро,в троллейбусе,в магазине"Приветик, вот вы!"? глядят разини,невыносимо, когда раздетыво всех афишах, во всех газетах,забыв, что сердце есть посередке,в тебя завертывают селедки,лицо измято, глаза разорваны(как страшно вспомнить во "Франс-Обзёрвере"свой снимок с мордой самоувереннойна обороте у мертвой Мерлин!).Орет продюсер, пирог уписывая:"Вы просто дуся, ваш лоб ? как бисерный!"А вам известно, чем пахнет бисер?!Самоубийством!Самоубийцы ? мотоциклисты,самоубийцы спешат упиться,от вспышек блицев бледны министры ?самоубийцы, самоубийцы,идет всемирная Хиросима,невыносимо,невыносимо все ждать, чтоб грянуло, а главное ?необъяснимо невыносимо,ну, просто руки разят бензином!невыносимо горят на синемтвои прощальные апельсины...Я баба слабая. Я разве слажу?Уж лучше ? сразу! Андрей Вознесенский

Link to comment

MačkaNa strasno mi srce, lepa mačko skoči;uvuci sad kandže svoje, i pusti da tonem kroz lepe ti oči metalno - ahatne boje. Dok ti polagano moji prsti glade glavu i ta leđa gipka, i dok moja ruka drhće od naslade tvoje sjajno telo pipka, vidim svoju ženu u duhu. Njen pogled, kao i tvoj, zveri draga, i dubok i hladan, zadaje ljut ozled, a dok ona hoda naga blag vazduh i miris pun opasne pređe svijaju joj telo smeđe. Sarl Bodler

Link to comment

RASTANAKOnda zbogom.Ništa nećeš zaboraviti.U redu. Idi.Više nema šta da se kaže, treba se rastati...Možeš otići.Ali pričekaj, vidi! Pada kiša.Pričekaj još, možda će prestati.Obuci se dobro,Napolju je vrlo hladno.Trebalo je, ipak, da uzmeš nešto toplije...Ja sam ti sve vratio.Uzela si svoja pisma, svoje fotografije.Hajde poljedaj me, pošto se rastajemo.Ali molim te bez suza...To bi bilo glupo.Treba učiniti napor, zar neDa se desi čudo.I da za trenutak bar, postanemo oni od nekad.Naša dva života, bila su data jedno drugom zauvek.A sada ih prisvajamo ponovo.I odlazimo svako na svoju stranu.Svako sa svojim imenom.Da ponovo započnemo, lutamo...O sigurno,Biće mi teško neko vreme.A onda, doći će zaborav, koji razrešava sve tegobe.I postojaćeš ti.I postojaću ja.Bićemo među mnogima. Dve osobe.I tako, uskoro, postaćeš deo moje prošlosti.Sretaćemo se ponekad, slučajno na ulicama.Gledaću te izdaleka, ne prilazeći...A ti ćeš prolaziti u nepoznatim haljinama,A zatim, se nećemo viđati dugo vremenaI moji prijatelji će te obaveštavati o meni.A ja ću pitati, za tebeKoja si bila život moj,Lepota i nežnost moja:-Kako je njoj?Louis Aragon :heart:

Edited by dare...
Link to comment

KROJUkrascu tvoju senku, obuci je na sebe ipokazivati svima. Bices moj nacin odevanjasvega neznog i tajnog. Pa i onda, kaddotrajes, iskrzanu, izbledelu, necu te sa sebeskidati. Na meni ces se raspasti.Jer ti si jedini nacin da pokrijem golotinjuove detinje duse. I da se vise ne stidim predbiljem i pred pticama.Na poderanim mestima zajedno cemo plakati.Zashivacu te vetrom. Posle cu, znam, pobrkatimoju kozhu s tvojom. Ne znam da li meshvatas: to nije prozimanje.To je umivanje tobom.Ljubav je ciscenje nekim. Ljubav je necijimiris, sav izatkan po nama.Tetoviranje mastom.Evo, silazi sumrak, i svet postaje hladniji.Ti si moj nacin toplog. Obuci cu te na sebeda se, ovako pokipeo, ne prehladim odstudeni svog straha i samoce.M.Antic

Link to comment

ZamisljamZamisljam slike,daleke pejzaze,miris limuna u vazduhu.Zamisljam godine,slucajne susrete,jesenje parkove...Zamisljam srece,davno zaboravljene ljude,nedosanjane snove.Zamisljam reke,misli sto nekud plove...Zamisljam ruke,neobican hod,lanene sesire...Zamisljam,ali samo na tren,da uhvatim sen buducih dana.Zamisljam,obecavam,jos samo ovaj put,dok cirkus ne krene.Zamisljam,sve dok ne saznam,dal' neko zamislja mene.??(autor...?)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Lavirintživ zakopanu beskrajnomlavirintu ogledala,čujem, pratim,tražim sebe na glatkomzidu ćutanja.Ali se ne nalazim.Pipam, osluškujem, motrim.Kroz sve odjekeovog lavirintamoj glasželi da dospedo mog sluha...Ali ga ne primećujem.Neko je sužanjovde, u hladnomsvetlom prostoru,lavirintu ogledala...Neko kome podražavam.Ako odlazi, udaljavam se.Ako prilazi, vraćam se.Ako spava, sanjam.''Jesi li ti?'' kažem sebi...Ali ne odgovaram.Progonjen, ranjenistim glasom- ne znam da li je moj - uz isti odjekiste uspomene,u ovom beskrajnom lavirintu ogledalaživ zakopan.Haime Tores Bodet

Link to comment

Iskrena pesmaO, sklopi usne, ne govori, ćuti,Ostavi misli nek se bujno roje,I reč neka tvoja ničim ne pomutiBezmerno silno osećaje moje.Ćuti, i pusti da sad žile mojeZabrekću novim, zanosnim životom,Da zaboravim da smo tu nas dvojePred veličanstvom prirode; a potom,Kad prođe sve, i malaksalo teloPonovo padne u običnu čamu,I život nov i nadahnuće celoNečujno, tiho potone u tamu,Ja ću ti, draga, opet reći tadaOtužnu pesmu o ljubavi, kakoČeznem i stradam i ljubim te, madaU tom trenutku ne osećam tako.I ti ćeš, bedna ženo, kao vazdaSlušati rado ove reči lažne,I zahvalićeš bogu što te sazda,I oči će ti biti suzom vlažne.I gledajući vrh zaspalih njivaKako se spušta nema polutama,Ti nećeš znati šta u meni biva,Da ja u tebi volim sebe sama,I moju ljubav naspram tebe, kad meObuzme celom silom koju ima,I svaki živac rastrese i nadme,I osećaji navale ko plima!Za taj trenutak života i milja,Kad zatreperi cela moja snaga,Neka te srce moje blagosilja.Al' ne volim te, ne volim te, draga!I zato ću ti uvek reći: ćuti,Ostavi dušu nek spokojno sniva,Dok kraj nas lišće na drveću žutiI tama pada vrh zaspalih njiva.Milan Rakić

Link to comment

MINapušteni smo u ovom smrdljivom svetu,vazduh nam se smeje,voda nam se smeje.Ne možemo sačuvati vatru koja nestaje,velim ti da nam se smeje.Da bi izraslo drvo, u blatu zasaditi ga treba,da bi se stvorilo blato, moramo umreti.Plod koji jedeš bio je tvoj ded u prah pretvoren,a glava tvoja biće kokosov orah zreli,drveće nam se smeje.vazduh koji udišeš kroz dve rupe nestane,voda koju piješ kroz pore izvetri,rugaju nam se gušteri, rugaju nam se zveri,životinje nam se smeju,napušteni smo u ovom smrdljivom svetu.Hoakin Pasos

Link to comment

MUHAMuho malena,Tvoj letnji letRuke moje nemarni kretZbrisaće zanavek.A nisam li ja Tek muha kao ti?I zar nismo ti i jaIsti oduvek bili?Ta i ja samIgram se po vas dan,Sve dok neka ruka na udarac čilaSlepim gestom - ah - ne skrši mi krila.No ako jedino misao to je:Dah života i radosti vrt,A želja za mišljuIsto što i smrtTad i ja samKo ta muha - za srećom gremBilo da živim Ili mrem.Vilijam Blejk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...