Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Hvala! :) Moracu jos da se zezam malo sa closeup filterima i dobijanja blizih malo apstraktnijih portreta. Mada je i bez tih filtera bokeh poprilicno zanimljiv. Definitivno mi prija 6x6, jedino bih skoro jurrio da uzmem neku Yashicu Mat (bez svetlomer)... A mozda jednog rana i Rolleiflex. :S

Link to comment

quote

Nije ni sazrevanje, koliko prezrevanje. Postoji neki moment kad se treba otisnuti i postati pro, ako to propustis, posle se (dozivotno) vrtis u nekom krugu. A da bi se postalo pro treba mnogo vise od ljubavi prema fotografiji, treba ziveti marketing svog biznisa 100% vremena (imam poznanika u Melburnu koji je pro, i tako je to kod njega... samo-promocija se nikada ne gasi, prosto to tako mora da bude, ako od toga hoces da zivis... sto on vrlo uspesno radi).Takodje sam jako isfrustriran sto nikad nisam smogao hrabrosti da se otisnem u portrete, a sto svojevremeno govorila maxivida, to bi mi otprilike najbolje i islo. A to je (mislim, i te kako) u vezi s ovim gore: kad si pro moras da predjes Rubikon, i vise nema sta da te bude blam da nekom udjes u facu (i zivot) sa aparatom._______Ovo je iz juna ove godine (sto verovatno znaci da ga nisam kacio ovde.)5831536313_aee45abfb0_z_d.jpg
Link to comment
  • 4 weeks later...

@Indy: odlicne, pretposlednja mi se najvise dopada. Voleo bih da je vidim u visokoj rezoluciji, kako nazirem, ima tu jos tekstura i partija za gledanje.Evo male beogradske serije sa filma od letos, tek sada pregledao skenove (Yashica):post-325-13240735366196.jpgpost-325-13240735798596.jpgpost-325-13240736454841.jpg

Link to comment

Aj' da se i ja zapljunem, kao amater (ma sta amater, amater u pokusaju)! :D Ove fotke su uslikane tokom nekih setnji po Kragujevcu (osim nekoliko u zatvorenom prostoru), slikano je Panasonic Lumix DMC-FZ35 kamerom, a nekoliko fotki i mobilnim telefonom Nokia E5 (pise u nazivu svake fotke cime je slikana, uz datum kada je slikana). Fotografije nisam ni na koju nacin obradjivao u photoshopu ili bilo kom drugom programu te vrste, nisam nista ni cropovao, niti sam koristio bilo kakva podesavanja na samim aparatima, vec je okidano sa onim osnovinim idiotskim difolt podesavanjima. Nazalost, kod nekoliko fotografija morao sam da koristim blic, tj. slikao sam i sa i bez blica, svakako cete primetiti razliku. Ovde cu okaciti par komada, a ostale koje sam okacio na flickr, mozete pogledati na linku! Hvala! :)6563975969_3978731cd1_z.jpg6563977689_0c82c27896_z.jpg6563978727_008bea5e52_z.jpgOvo mi je bilo zanimljivo, nedavno sam tek provalio da u Glavnoj ulici Kragujevca, na fasadi jedne od zgrada, stoji i mozaik koji je uradio Djordje Andrejevic Kun. 6564040711_ba1d78f223_z.jpg6564124407_66a8333c0d_z.jpg6564125917_9e7f5c51df_z.jpg

Edited by Sludge Factory
Link to comment
Aj' da se i ja zapljunem, kao amater (ma sta amater, amater u pokusaju)! :D Ove fotke su uslikane tokom nekih setnji po Kragujevcu (osim nekoliko u zatvorenom prostoru), slikano je Panasonic Lumix DMC-FZ35 kamerom, a nekoliko fotki i mobilnim telefonom Nokia E5 (pise u nazivu svake fotke cime je slikana, uz datum kada je slikana). Fotografije nisam ni na koju nacin obradjivao u photoshopu ili bilo kom drugom programu te vrste, nisam nista ni cropovao, niti sam koristio bilo kakva podesavanja na samim aparatima, vec je okidano sa onim osnovinim idiotskim difolt podesavanjima. Nazalost, kod nekoliko fotografija morao sam da koristim blic, tj. slikao sam i sa i bez blica, svakako cete primetiti razliku. 6564125917_9e7f5c51df_z.jpg
Sviđa mi se ova zadnja. Ako te mrzi da se bakćeš sa programima obrade imaš neke brze online, recimo ovaj, čisto malo da ih opsečeš
Link to comment
Sviđa mi se ova zadnja. Ako te mrzi da se bakćeš sa programima obrade imaš neke brze online, recimo ovaj, čisto malo da ih opsečeš
Hvala! nije da me mrzi, nego nemam ni nesto vremena da se udubljujem u to, a ipak zahteva malo vise igranja s tim i paznje, ali probacu nekad sigurno.
Link to comment

gde u beogradu naci one papirice za ciscenje objektiva, kao i pumpice za uklanjanje manjih truncica sa objektiva? probao sam u refotu, ali su tamo kategoricno rekli da nemaju i ne planiraju da nabavljaju :isuse:

Link to comment
gde u beogradu naci one papirice za ciscenje objektiva, kao i pumpice za uklanjanje manjih truncica sa objektiva? probao sam u refotu, ali su tamo kategoricno rekli da nemaju i ne planiraju da nabavljaju :isuse:
ovde bi trebalo, nadjoh dok sam tragala za eye fi sd karticom (kojih izgleda nema u srbiji jos)mapa-veleprodaja.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...