Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

Telekom (tj. njegove filijale m:tel) u Crnoj Gori i Makedoniji uveo OTT (tj. internet) striming Android TV uređaj Move s izgleda potpunom podrškom za Netflix (postoji zasebno dugme na daljincu) i Chromecastom, kao i mogućnošću instalacije dodatnih aplikacija iz Play Storea (što bi trebalo da znači da su podržani i HBO Max, SkyShowtime, Amazon Prime Video - ikona se pojavljuje u klipu ispod, Disney+). Insajderi tvrde da se očekuje start u BiH do kraja ove godine, a u Srbiji tokom sledeće.

 

Korisnici mogu da pomoću ovog uređaja i odgovarajuće pretplate gledaju Telekomove kanale na bilo kom mestu gde postoji širokopojasni net nezavisno od provajdera.

 

MIifsdt.png

 

Nešto detaljnije specifikacije:

 

Quote

• Kompaktan 4K/HDR uređaj, podržan Android TV operativni sistem
• Podržava Dolby Vision kvalitet slike i Dolby Atmos zvučnu tehnologiju
• Podržava Chromecast: strimujte sa telefona, tableta ili računara na TV
• Pristup hiljadama aplikacija kroz Google Play Store
• Wi-Fi i LAN
• Bluetooth daljinski upravljač

 

 

https://mtel.me/Privatni/Digitalni-servisi/m-tel-digitalni-servisi/Move
https://mtel.mk/movetv/

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment

Jel to ustvari ova aplikacija koju daju uz supernovu?

 

Bolje da daju mogucnost pretplate na takvu app jer je dosta bolja od onog Iris Smart...  

 

Bukvalno zbog ekstremno loše Iris app nisam ni uzeo box sa TV već sam uzeo kod Oriona TV koji ima pristoju app, sličnu EON-u.

Link to comment

Ja sam korisnik Iris-a....katastrofa im je Box. Od prvog dana imam problem, na oba Box-a (dva priključka) sa nekim obaveštenjima da kabl nije dobro priključen, zamrzavanje slike i sl. Resetuj, vraćaj, zajebavaj se. Vratio bih im sve, jer već 4 puta su dolazili serviseri, koji premeštaju priključke...mislim da je do Box-a. Strpljiv sam zbog toga, i samo zbog toga, što sam uhvatio neku akciju 18 meseci za 0 dinara.....Prethodno sam bio kod Oriona, ali sam raskinuo ugovor s njimazbog toga što su za 6 meseci dva puta povećavali cene. Na kraju, kad sam podneo zahtev za raskid ugovora, gnjavili su me sa raznium pogodnostima, i nqa posletku nudili extra brzi internet sa personalizovanim ugovorom u kome će biti stavka da tokom pretplate neće biti promene cena. Imao sam otvoreno sve i HBO max.....pogrešio sam što nisam pristao, ali ostao sam tvrdoglav i dosledan...:s_a:

Link to comment

Ne mogu da nadjem kodi temu a i realno vezano je za kablovsku tj EON box - da li se nekom desilo ili ima ideju kako da sprecim Kodi Add on da buja i jede memoriju na boxu ?

(* doguralo se do faze da ne moze box da uradi update pa se zakucava...)

Link to comment
On 12. 12. 2023. at 16:27, jorma shparga said:

Ne mogu da nadjem kodi temu a i realno vezano je za kablovsku tj EON box - da li se nekom desilo ili ima ideju kako da sprecim Kodi Add on da buja i jede memoriju na boxu ?

(* doguralo se do faze da ne moze box da uradi update pa se zakucava...)

Ja ne koristim Kodi, ali mi je jedan kolega ispirao mozak sa tim. Koliko se sećam, treba brisati keš redovno (podešavanja>aplikacije>kodi> obirši keš)

Dakle, ne sve podatke, nego samo keš

  • Hvala 1
Link to comment

Šolak rešio da posluša zakon i menja numeraciju tv programa po naredbi ratel-a.

 

N1 i Nova idu na 5 i 6

 

U svakom slučaju, postoji mogućnost pravljenja ličnih lista.

Link to comment

Menja, ali ne menja, tj. uz minimizaciju posledica. I dalje pored sad te osnovne liste sa RTS-om (i RTV-om u Vojvodini) ispred N1 i Nove na Eon prijemnicima (ne i na D3 mini) ostaje dosadašnja lista s N1 i Novom na početku pod nazivom Svi, a na osnovnu listu neće se automatski prebacivati na svim onim prijemnicima na kojima već postoje profili.

 

Quote

Izmena pozicija kanala u skladu sa Zakonom o elektronskim medijima

Postupajući po novom Zakonu o elektronskim medijima, od 21. decembra kompanija SBB će formirati novu Osnovnu listu TV kanala. Na poziciji 0 biće servisni SBB kanal, a na pozicijima 1 i 2 TV kanali Javnog medijskog servisa RTS 1 i RTS 2. Iza njih će biti pozicionirani kanali N1 i Nova sa numeracijom 5 i 6, osim na teritoriji Vojvodine gde će po novom Zakonu poziciju 3 i 4 zauzeti RTV 1 i RTV 2. Nacionalni TV kanali Pink, B92, Happy i Prva biće na pozicijama 7, 8, 9 i 10.

Svi korisnici EON platforme imaju mogućnost da Osnovnu listu kanala (Basic), sami zamene aktuelnom operatorskom listom kanala odabirom opcije Svi/All liste kanala na svom EON uređaju ili aplikaciji.

Na EON profilima koje ste sami kreirali, neće automatski doći do promene, već će vam biti aktivna lista TV kanala koju ste poslednju odabrali.

https://sbb.rs/izmena-pozicija-kanala/

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Skrinšot Eona iz browsera (Svi je dosadašnji raspored koji je ostao izabran, a Osnovna je nametnuti, dakle prikazuje se tek na 5. mestu, siv je jer je bio miš iznad):

 

KeOSo4w.png

Edited by vememah
Link to comment
  • 1 month later...

Ne.

 

Dostupna je na poziciji 14.

 

Ukinuta su duplirana mesta.

 

Quote

Od danas 31. januara, u okviru D3 platforme, biće ugašene duple pozicije određenih kanala. Promena se odnosi na kanale koji se nalaze na pozicijama višim od 800. Kanali Cinemania HD na poziciji 70, TV Nova 71, Grand 240 i IDJ na poziciji 242 su takođe duple pozicije ovih kanala i one će biti ugašene.

https://sbb.rs/ukidamo-duple-pozicije-kanala-na-d3-platformi/

Edited by vememah
Link to comment

Oni guraju svoje kanale napred, npr. Al Jazeeru Balkans, koja je donekle konkurent N1, nisu stavili ni među ex-Yu kanale, već su je zakopali tamo uz Bloomberg i kineske stanice na engleskom i kineskom.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...