Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

Ne mogu da pobegnem of Supernove bez 18k penala za 6 besplatnih meseci. Da li je onda rešenje da kupim i Eon sport? Kako bi to radilo zajedno?

Ako neko ima alternativu, tipa Kodi ili slično, otvoren sam za sve predloge.

Sent from fav toy

Link to comment

Kupio sam malopre EON sport, odgledao Mc Gregora, i tako.

 

Za sada sve to lepo šljaka, a slika je dobra na HD kanalima. Mreža je neopterećena, videćemo sutra kada budem gledao UTD.

Link to comment

Pričali smo već o tome, a i sa SBB podrske su potvrdili da imaju neki problem sa Samsungom. Meni eon na Smart tvu katastrofalno loše radi, nisu uspeli da rese problem. Mislim da se još neko odavde žalio na taj problem, crn ekran kod prebacivanja kanala itd

Link to comment

Iako je država stala iza Telekoma i upregla RTS, Prvu, O2 i Happy da zagorčavaju život SBB-u smanjujući mu manevarski prostor što će dugoročno svakako dovesti do značajnog smanjenja njegovog udela na tržištu (već se dešava), SBB je izgleda pokušavao da protiv Telekoma nastavi sa dosadašnjom praksom gušenja svake konkurencije zabranom širenja mreže Supernove pod pretnjom penalima tako da sada Telekom tj. Supernova tj. mali operateri koje kontroliše Telekom, a koji se kriju iza tog brenda imaju dobar osnov da traže privremenu meru vraćanja kanala u ponudu od Komisije za zaštitu konkurencije.

 

Quote

"Supernova" je dalje tražila da distribuira kanale na celoj teritoriji Srbije, ali je "Junajted" insistirao da se isporuka TV signala vrši samo na teritoriji koju su pokrivali kablovski operateri pre nego što ih je pre godinu dana kupio "Telekom Srbija" i uključio ih u sastav "Supernove". List dodaje da se na spisku "zabranjenih gradova" nalaze veliki gradovi poput Novog Sada, Kragujevca i Zrenjanina.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=01&dd=19&nav_id=1643760

 

Quote

Navodi se i da je United Media htela da ograniči Supernovu kako teritorijalno tako i po broju korisnika i da penalima od više desetina miliona evra onemoguće širenje mreže na druge velike teritorije kao što su Novi Sad, Kragujevac i drugi, kršeći zakon.

...

Supernova je najavila da će u ponedeljak Komisiji za zaštitu konkurencije prijaviti povredu tržišnih uslova i tražiti privremenu meru vraćanja kanala (N1, Sport klub i drugih) svim svojim korisnicima na teritoriji Srbije.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=01&dd=19&nav_id=1643796

Edited by vememah
Link to comment

A ako oni to traže da li ih posle donešene odluke to obavezuje da uvedu te kanale u svoju ponudu?

Dakle da li to zapravo može ići na ruku UM!/SBB?

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

Link to comment

Ne može država u ovom sluičaju nikome ništa da naredi

UM može sa svojim kanalima da radi šta hoće

Pa više ni leba nema zagarantovanu cenu, a ne da neki provajder zagarantovano ima tuđe kanale

Link to comment

Pa ne može, to se zove gušenje konkurencije i regulatori u normalnim zemljama su se i te kako mešali u ovakvim slučajevima.

 

Evo šta se desilo u Britaniji 2010, Ofcom je tamošnji regulator.

Quote

Sky must offer to supply Sky Sports 1 and 2 to other retailers – for example, cable, terrestrial and IPTV – at a wholesale price set by Ofcom.

https://www.ispreview.co.uk/story/2010/03/31/ofcom-uk-allows-sky-to-offer-freeview-tv-and-broadband-bundles.html

 

Da mi imamo regulatora koji radi svoj posao, MTS bi bio nateran da ponudi i Arene i Superstar/Star kanale svim drugim operaterima, a SBB svoje kanale s ekskluzivnim sadržajima uključujući i Novu i Novu Sport.

 

To se već desilo u BiH pa tamo svi bitni operateri imaju i Arene i SK.

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...