Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

Kako je moguce platiti mts operatora da bih imao arene ako imam sbb televiziju? Cak je i sbb tek pre par meseci pustio eon van mreze. Ovo je totalna divljina i nema nikakve razlike izmedju monopola i ovog duopola dve retardirane grupacije. Da je ovo drzava kao sto nije i da postoji regulacija odavno bi obe kompanije bile naterane da rade u korist svojih potrosaca a ne u korist svojih nalogodavaca.

Link to comment
Je l' postoji još jedna evropska država gde moraš da plaćaš dva operatera da bi gledao sve sportske sadržaje? Ovo mrcvarenje traje skoro 10 godina.
Mi preterujemo...
Da vidiš ove amere sa kojim pričam oko NFL i ostalo, ta radio cepa samo tako...
Malo smo se razmazili...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
3 minutes ago, djeneralche said:

Kako je moguce platiti mts operatora da bih imao arene ako imam sbb televiziju? Cak je i sbb tek pre par meseci pustio eon van mreze. Ovo je totalna divljina i nema nikakve razlike izmedju monopola i ovog duopola dve retardirane grupacije. Da je ovo drzava kao sto nije i da postoji regulacija odavno bi obe kompanije bile naterane da rade u korist svojih potrosaca a ne u korist svojih nalogodavaca.

 

moraš da imaš fiksni br kod telekoma, i preko njega mts iptv. ako ti je i telefon kod sbb, onda ne znam, ali verovatno može nešto

Link to comment
17 minutes ago, djeneralche said:

Kako je moguce platiti mts operatora da bih imao arene ako imam sbb televiziju? Cak je i sbb tek pre par meseci pustio eon van mreze. Ovo je totalna divljina i nema nikakve razlike izmedju monopola i ovog duopola dve retardirane grupacije. Da je ovo drzava kao sto nije i da postoji regulacija odavno bi obe kompanije bile naterane da rade u korist svojih potrosaca a ne u korist svojih nalogodavaca.

Probaj ovo 599 mesečno

 

Link to comment

A ako hoćeš HD, moraćeš više da se isprsiš, prosečno oko 1100 dinara kad se petomesečni besplatni period usrednji sa cenom Plus paketa, koji sadrži sve Arene u HD-u, od 1400 dinara mesečno uz 24-mesečno obavezivanje.

https://mts.rs/Privatni/Televizija/m-SAT-TV/m-SAT-TV

 

39 minutes ago, djeneralche said:

Cak je i sbb tek pre par meseci pustio eon van mreze.

Pre toga je postojao D3i koji je takođe radio van mreže tj. postoji i sad za korisnike koji nisu prešli na Eon van mreže, ali se ne može uzeti.

Edited by vememah
Link to comment
5 hours ago, vememah said:

Dobro, za to postoji drugi razlog: Elta je po tvrdnjama SBB-a muljala sa brojem korisnika zbog čega su u sudskom sporu.


Da, tako je tvrdio SBB za Eltu i još neke lokalne kablovske operatere u RS.

I vrlo moguće da je istina.

 

Međutim,  SBB (tačnije United Group) je prvo odbijao da da ponudu kablovskim operaterima za Sport klubove, pa je Konkurencijsko vijeće BiH, nakon tužbe AKOP (Asocijacija kablovskih operatera koje predvodi pomenuta Elta) donijelo presudu da UG mora da ponudi SK kanale svim operaterima,  pod istim uslovima pod kojim ih je dobio Telemach (najveći kablovski operater u FBiH, takođe u vlasništvu UG)  i Total.

Posle te presude UG je dao ponudu članovima AKOP, ali ona je i dalje bila vrlo nepovoljna po njih - previsoka cijena (višestruko veća od one koju nominalno plaćaju Telemach i Total, uslov da SK kanali idu u osnovni paket i da se cijena računa za sve pretplatnike, a i tehnički preduslovi koji su zahtijevani su bili nerealni za većinu operatera.

Nakon toga je UG platio novčanu kaznu (jednom ili dva puta) zbog neizvršavanja te presude, nakon čega je postalo jasno da se njima više isplati plaćati penale nego pustiti SK kanale AKOP-u i Telekomu.

Tako se 2017. godine došlo do situacije da su u RS samo pretplatnici Totala mogli pratiti EP u košarci, jer je prava na prenos otkupila UGi i nije ih htjela prodati nijednoj televiziji u BiH.

Prije 2 godine je nakon uzajamnih tužbi Telekoma RS i UG postignut dogovor da IPTV (Telekom) dobije SK paket, a Total (UG) Arena Sport paket. Lokalni kablovski operateri nisu bili obuhvaćeni ovim bilateralnim sporazumom, pa su i dalje ostali uskraćeni za SK. 

Krajem novembra UG je pokrenuo novi kanal - Nova Sport, za kog je najavljeno da će emitovati sve najekskluzivnije sportske prenose. Ovaj kanal nije obuhvaćen pomenutim dogovorom Telekoma i UG, pa će i pretplatnici IPTV ostati uskraćeni za ovaj kanal i sportske sadržaje na njemu.

Link to comment

Ne zavaravajte se, sve će gore da bude, prava za sport nastavljaju da idu u nebo i ekskluzivu na sve ne može da plati samo jedan operater, osim ako nema baš nikakvu konkurenciju. Globalni igrači (DAZN, beIN sports...) će pre ili kasnije utrčati i na ovo tržište i napraviti još veći haos.

 

UZ7r0ir.png

 

Stoga nemojte da se čudite ako za 5-10 godina u Srbiji cena osnovnog paketa kablovske dostigne i 20 evra, a količina kvalitetnog sadržaja bude još manja nego danas.

Edited by vememah
Link to comment
33 minutes ago, Spirit said:

Probaj ovo 599 mesečno

 

Probao i cekam raskid ugovora. Mala stavka koju su zaboravili da kazu kada su mi prodali uslugu je da kucne antene ne mogu da uhvate signal i da moram da postavljam spoljasnju antenu.

 

44 minutes ago, levi said:

 

moraš da imaš fiksni br kod telekoma, i preko njega mts iptv. ako ti je i telefon kod sbb, onda ne znam, ali verovatno može nešto

Nemam fiksni kod telekoma.

 

Inace moj post je bio zbog regulacije koja postoji a ne radi ono sto treba iz milion razloga.

 

I ako telekomu/sbb odgovara da ljudi kradu njihove signale ili placaju kinezima koji ih kradu, sta ja da radim.

Edited by djeneralche
Link to comment
1 minute ago, djeneralche said:

kucne antene ne mogu da uhvate signal i da moram da postavljam spoljasnju antenu

To naravno zavisi od lokacije, čak i od sprata u istoj zgradi. Naravno da ne mogu da ti garantuju da ćeš ga imati ili da ga nećeš imati.

Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

Ne zavaravajte se, sve će gore da bude, prava za sport nastavljaju da idu u nebo i ekskluzivu na sve ne može da plati samo jedan operater, osim ako nema baš nikakvu konkurenciju. Globalni igrači (DAZN, beIN sports...) će pre ili kasnije utrčati i na ovo tržište i napraviti još veći haos.

 

UZ7r0ir.png

 

Stoga nemojte da se čudite ako za 5-10 godina u Srbiji cena osnovnog paketa kablovske dostigne i 20 evra.

tačno tako

Link to comment
1 minute ago, vememah said:

To naravno zavisi od lokacije, čak i od sprata u istoj zgradi. Naravno da ne mogu da ti garantuju da ćeš ga imati ili da ga nećeš imati.

Da si slusao osobu koja mi je prodala uslugu bila je dovoljna kucna antena koju su oni imali u ponudi ali ne trenutno, tako da sam morao da kupujem neke koje nisu bile sa dovoljnim pojacanjem. Zapravo jedino spoljasnja antena apsolutno garantuje da mozes uhvatiti signal, sto mi naravno nisu rekli kod potpisivanja.

Link to comment

Naravno da ne garantuje ni spoljna, ali je procenat lokacija na kojima kvalitetan prijem nije moguć dosta mali.

 

Pritom i spoljnih antena ima raznih kao i sobnih, što jedna može, druga ne može.

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...