Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

1 hour ago, levi said:

mene su za sad prebacili sa Flat3, na nešto gde imam Eon, a na Eonu premotavanje u nazad 

 

na tv-u nema premotavanja jer imam karticu i ne bih je menjao zbog premotavanja, i da ga nema na Eonu  :sleep:

 

Ako govoriš o onoj D3cam kartici koja se štekne u poleđinu TV-a - imao sam je dok sam bio IKOM-ov korisnik. Ako ti životni prostor to dopušta, moj topao™ predlog je da je zameniš za stand-alone CISCO uređaj koji ti SBB da kad potpišeš ugovor. Dosta time dobijaš, ne samo premotavanje. Ok,  to premotavanje je super stvar, to sam provalio tek kad sam dobio tu mogućnost, pre toga sam mislio da je meh. Nije meh, jbg, odlično je imati tu opciju, dopušta ti da opuštenije sprovodiš neke aktivnosti; recimo - zadržao si se u klonji pa si propustio pola omiljene serije; samo stisneš na daljincu "Gledaj od početka" i - voila :). Uz premotavanje, dobijaš i druga poboljšanja. Recimo, na stand-alone uređaju kanali se šaltaju mnogo brže nego na D3cam kartici - gotovo istog trena te prebaci na novi kanal i nema više onog čekanja 4-5 sekundi od trenutka kad stisneš dugme na daljincu dok se na TV-u pojavi željeni kanal. Takođe, TV vodič i prateći info o sadržajima koji se trenutno emituju je detaljniji i bogatiji. Manipulisanje kanalima i kreiranje liste favorita je isto tako mnogo bolje. Kao bonus, na dispeju stand-alone uređaja imaš i mali digitalni satić po kome možeš da se ravnaš - takođe vrlo zgodno :) 

Sve u svemu, ne mogu da kažem da sam se zajebao što sam, nakon prelaska u SBB, eliminisao iz priče D3cam karticu, naprotiv. 

Edited by Willow
Link to comment
1 hour ago, Willow said:

 

Ako govoriš o onoj D3cam kartici koja se štekne u poleđinu TV-a - imao sam je dok sam bio IKOM-ov korisnik. Ako ti životni prostor to dopušta, moj topao™ predlog je da je zameniš za stand-alone CISCO uređaj koji ti SBB da kad potpišeš ugovor. Dosta time dobijaš, ne samo premotavanje. Ok,  to premotavanje je super stvar, to sam provalio tek kad sam dobio tu mogućnost, pre toga sam mislio da je meh. Nije meh, jbg, odlično je imati tu opciju, dopušta ti da opuštenije sprovodiš neke aktivnosti; recimo - zadržao si se u klonji pa si propustio pola omiljene serije; samo stisneš na daljincu "Gledaj od početka" i - voila :). Uz premotavanje, dobijaš i druga poboljšanja. Recimo, na stand-alone uređaju kanali se šaltaju mnogo brže nego na D3cam kartici - gotovo istog trena te prebaci na novi kanal i nema više onog čekanja 4-5 sekundi od trenutka kad stisneš dugme na daljincu dok se na TV-u pojavi željeni kanal. Takođe, TV vodič i prateći info o sadržajima koji se trenutno emituju je detaljniji i bogatiji. Manipulisanje kanalima i kreiranje liste favorita je isto tako mnogo bolje. Kao bonus, na dispeju stand-alone uređaja imaš i mali digitalni satić po kome možeš da se ravnaš - takođe vrlo zgodno :) 

Sve u svemu, ne mogu da kažem da sam se zajebao što sam, nakon prelaska u SBB, eliminisao iz priče D3cam karticu, naprotiv. 

 

pa tako sam i ja, mislio sam da mi premotavanje neće u životu trebati,  a sad se već  navikavam, od kad sam počeo da čačkam po Eonu

mada sam karticu uzeo pre svega da bi smanjio broj daljinskih upravljača, i uređaja koji idu u struju

 

za sad mi odgovara ovo gde su me smestili, imam HBO, imam sve HD kanale, ne diram ništa :sleep: 

ako budem morao da prelazim na neki duo trio paket, onda ću da vidim šta ću sa karticom

 

 

Edited by levi
Link to comment

Prođe i 28.08. a ja još ne dobih nove kanale i još su svi stari tu. Doduše, AMC nema sliku, ali se očita kada pređem preko njega, Sundance je do pre sat vremena radio, sada je isto kao na amc.

Ranije su te izmene u ponudi kanala bile neprimetne i trenutne.

Link to comment
  • 2 weeks later...

 @willow   mislim da si se zajebao.  CAM moduli imaju mnogo prednosti.  veca kontrola je na strani korisnika. Sa CAM modulom i dobrim STB  ili PCIe karticom mozes da snimas sadrzaj nekodirano. Takodje, posto nema povratni smer, SBB ne moze da te 'spijunira' odnosno belezi kad si  sta  gledao (piplmetar). CAM modul trosi manje struje (sto nije zanemarljivo globalno gledano). CAM daje i bolju sliku i mozes da sortiras kanale po svom nahodjenju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by jugo
Link to comment

 ta usluga "gledanja unazad" ne postoji ni na D3mini STB koji dele besplatno.  Ali, kao sto rekoh, sa CAM modulom mozes da snimas sadrzaj i da to gledas posle godinu dana, transkodujes u HEVC, izbacis reklame, posaljes drugu, strimujes... itd.   Takodje na CAM modulu SBB ne moze da koristi 'watermark', 'fingerprint' i slicne antikorisnicke mere.

 

 

Link to comment
2 hours ago, jugo said:

 ta usluga "gledanja unazad" ne postoji ni na D3mini STB koji dele besplatno.  Ali, kao sto rekoh, sa CAM modulom mozes da snimas sadrzaj i da to gledas posle godinu dana, transkodujes u HEVC, izbacis reklame, posaljes drugu, strimujes... itd.   Takodje na CAM modulu SBB ne moze da koristi 'watermark', 'fingerprint' i slicne antikorisnicke mere.

 

 

Jeste, i moraš da imaš smart tv koji omogućava snimanje, i još jedan HDD od barem 500 giga, i....

Link to comment

druze, mozes i da imas neki svoj STB sa CI slotom i mogucnoscu snimanja, ili jos bolje PCI(e) DVB-C karticu sa CI slotom. jedini problem moze da bude CI+. tako dekodiran kanal mozes da pustis na deset televizora kuci ili na smartfon...

 

Link to comment

 znam da znas, renne. ali drugi izgleda ne znaju. kolko se secam, SBB je medju poslednjima ponudio CAM svojim korisnicima. kad se sve uzme u obzir, rekao bih da oni i ne zele da korisnici uzimaju te module. nisam primetio da se kod ostalih provajdera zale na brzinu promene kanala (shaltanje/zapping time) sa CAM modulima. a i DVB EPG bi mogao biti mnogo bolji. jasno mi je zasto SBB ne zeli CAM, ali ne zasto i ti?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...