Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

 

Moji roditelji su se vratili sad, rekose da su im avioni bili poluprazni u oba smera i da nije bilo kasnjenja. Uzela sam im mesta u prvom redu ekonomske klase pa im je to bilo super, jer su imali mogucnost da spuste torbe i stave noge na njih posto tu ima dosta prostora do "zida". Generalno su zadovoljni letom ali nisam pitala za detalje tipa hrana i IFE - uglavnom su spavali.

 

Link to comment

nemam sumnje u proizvod, ali to je nažalost linija koja živi samo leti

 

in other news, makedonci odustali od pravljenja nacionalnog avioprevoznika

 

Macedonia drops national airline plans

The Macedonian Civil Aviation Agency and the operator of the country's two international airports, TAV Macedonia, have said that the establishment of a planned new national carrier would be unsustainable and that conditions have not been met for its set-up. The comments come over a year after the Macedonian government tasked the Dutch-based InterVistas Consulting Group to compile a detailed traffic forecast, as well as a financial feasibility study, and give recommendations on whether a new national airline is required. "The initial analysis made by the consultant shows that it is unviable to establish a national airline under current market conditions. 

 

Macedonia remains committed to subsidising low cost carriers, a policy which has attracted the likes of Wizz Air, which has carried over two million passengers to and from the country over the past few years. Since the 1990s, Macedonia had two national carriers, both of which subsequently declared bankruptcy.

http://www.exyuaviation.com/2016/11/macedonia-drops-national-airline-plans.html

Link to comment

moguće da je redovni check na letelici. otprilike sada bi i trebao da ide na to.

hm, mada onda bi trebalo da su napravili rupu za te dane u prodaji karata.

moguće i da je neki neplanirani maintenance.

Edited by Ravanelli
Link to comment

inače ovo je možda dobar potez - uvođenje letova s kazahstanom.

ranije je postojala ova veza kada su leteli sa nyc preko beg.

 

također, srbija jedna od retkih zemalja koja ne traži kazahstancima pasoše, tako da bg može da bude dobar hub za izlazak kazahstanaca u evropu.

 

biće interesantno videti kakvi će biti rezultati. kazaci imaju već lufthansu i klm

Edited by Ravanelli
Link to comment

Bila je ideja sa Uzbekistanom Tashkent-Beograd- NYC ali su ameri to stopirali, nisu im se svideli bezbednosni rizici...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Bila je ideja sa Uzbekistanom Tashkent-Beograd- NYC ali su ameri to stopirali, nisu im se svideli bezbednosni rizici...

 

....shit has hit the fan...

 

Letelo je to jedno vreme, Boeing 767.

 

 

 

Ako vreme nije najbitniji faktor, za tu kintu moze i bolje.

 

Da li je pisac bloga pomenuo da im je taj put placen?

 

 

Link to comment

 

ovo, nadam se, nije cena u jednom pravcu?

 

Obicno jesu takvi letovi skuplji one way u odnosu na povratnu kartu, ali ne znam odakle te cene.

 

Povratna NYC-BEG je $3200, one way oko $4500.

 

Iz Beograda su i jedna i druga oko $3300.

Link to comment

Obicno jesu takvi letovi skuplji one way u odnosu na povratnu kartu, ali ne znam odakle te cene.

 

Povratna NYC-BEG je $3200, one way oko $4500.

 

Iz Beograda su i jedna i druga oko $3300.

da, ja sam nasla AirSerbia Sydney-Beograd-New York biznis u jednom pravcu za oko 5k AUS

mozda je 7k za dve karte

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...