Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Emirates od kraja marta kreće svakodnevno Dubai-Atina-Nuark (ili kako se već na srpskom piše Newark, DXB-ATH-EWR) i nazad, naravno. Pišu™ po internetu da je to pre svega udar na Deltu koja leti sezonski JFK-ATH... Da li bi to moglo da odvuče deo putnika sa linije BEG-JFK? Koliko vidim BEG-ATH ima 6 letova nedeljno trenutno...

Link to comment

jedan od target marketa je bila grčka tokom promo kampanje za jfk, mada to nije frka u toku leta. tada svi lete u putnickim kabinama.

za airsrbiju ce biti problem ako budu leteli i zimi, a kanda ce leteti.

Link to comment

brace yourself

 

 

Abu Dhabi's Etihad Airways and German carrier Lufthansa will hold a joint news conference on their cooperation plans in Abu Dhabi on Wednesday, February 1 Etihad and Lufthansa last month signed a codeshare pact and said they wanted to explore cooperation in other areas. This came after the German carrier signed an agreement with Air Berlin to lease from it 38 crewed planes. Lufthansa said the news conference would be on future cooperation. Etihad's invitation to the event said Chief Executives of Etihad and Lufthansa, James Hogan and Carsten Spohr respectively, would address the media in Abu Dhabi. Etihad owns minority stakes Air Berlin and Alitalia, both of them loss-making. Despite media speculation over possible moves by Lufthansa to invest in the Italian carrier and taking on more with Air Berlin, Lufthansa executives have repeatedly said in recent weeks that the airline was too busy with the integration of the Air Berlin planes and a takeover of Brussels Airlines. Last week, Etihad Aviation Group, the holding company of the airline, announced Hogan would leave the company in the second half of 2017.

Link to comment

Jujuju koje su ovo igre u pitanju. :D

 

Nacionalni prevoznik UAE da ovako grca pored svega što se spekuliše, jel moguće da im je Hogan toliko ugasio svetla i još će mu dati verovatno milionsku otpremninu. Jedva čekam prvi :)

Link to comment

Pazi traceve. Izgleda da Ersrbija vraca dva airbasa lessoru :/

Au! Sa a330 prizemljenim 4/7 dana i vracanjem ova dva aviona se ocigledno ide na ozbiljne cutove

 

"vracaju se dva A319 i posledicno tome dolazi do prilagodjavanja letnjeg reda letenja, pilota, kabinskog osoblja"

Link to comment

+1

 

Alitalia krenula agresivno, daje neke popuste za ceo svet. Dosad je (bar zadnjih par godina) let sa AS bio bar 10ak evra jeftiniji na relaciji BG-FCO. Sad je bar 30ak evra skuplji...

 

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

brace yourself

 

Catering and maintenance?

 

http://uk.reuters.com/article/lufthansa-etihad-talks-idUKFWN1FK0GO

 

+1

 

Alitalia krenula agresivno, daje neke popuste za ceo svet. Dosad je (bar zadnjih par godina) let sa AS bio bar 10ak evra jeftiniji na relaciji BG-FCO. Sad je bar 30ak evra skuplji...

 

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

 

 

Ja ne bih kupovao previse AZ karata unapred...

Link to comment

Pazi traceve. Izgleda da Ersrbija vraca dva airbasa lessoru :/

Au! Sa a330 prizemljenim 4/7 dana i vracanjem ova dva aviona se ocigledno ide na ozbiljne cutove

 

"vracaju se dva A319 i posledicno tome dolazi do prilagodjavanja letnjeg reda letenja, pilota, kabinskog osoblja"

 

Air Serbijica

 

Donekle razumem oduševljenje i ekstatičnost ali čisto opreza radi možda ne bi bilo loše da sačekate tu presicu i vidite šta će na njoj stvarno biti objavljeno. A u međuvremenu da sa makar nekom skepsom uzimate anonimne dojave™ iz sekcije komentara na jednom portalu gde na 1 mentalno uravnotežen komentar dolazi 15 patkometara, političkih aktivista i frustriranih uposlenika.

Link to comment

Zato sam i rekao trac, ali ne zaboravimo, taj portal je i znan da ima dosta insajderskih informacija,pa se tako juce moglo i procitati pismo Daneta Kondica povodom odlaska Hogana, ali i videti i neke poverljive stvari i dokumenti ranije..

Link to comment

 

huh. brinem se jedino da MRO deal ne ubije sve opcije koje postoje za JAT Tehniku.

navodno su posle propadanja selidbe SRT iz švice razmišljali da presele deo etihadovog maintenancea ovde. 

e sada i ako ga presele neće biti MRO-a, što je baš velika šteta.

inače mubadala je prodala udeo u SRT kinezima http://www.mubadala.com/en/news/hna-aviation-acquire-majority-stake-sr-technics

SRT će najverovatnije morati da se seli iz švice zbog visokih troškova, ali je pitanje gde će sada.

 

za catering nemam pojma zašto to rade? to je obično biznis sa dobrom maržom u industriji sa lošim maržama, što bi značilo da ga prodaju sky chefs jer im treba para sada.

Link to comment

Donekle razumem oduševljenje i ekstatičnost 

 

Ja pak ne razumem jer koliko god mi bilo drago da Vucic prezivi neki poraz u tom smislu ugovor sa Etihadom je takav da na kraju placamo svi mi iz naseg dzepa, a ne oni ili ekipa na vlasti

Link to comment

mislim da je u najmanju ruku nefer da mi se ovde prebacuje da želim loše ersrbiji

 

je li ne treba da komentarišem ili treba da komentarišem po nekom prepisanom principu koji ćete definisati da mi ne bi učitavali takve gluposti? 

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...