Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Swiss? Ja na Swiss i ne pomisljam jer Jat ima mnogo bolje slotove. Swiss uvek ima neke termine u sred dana sto znaci da mi ili ode pola vikenda dok odletim za BG ili moram da uzmem slobodan dan. Jatovi slotovi mi omogucavaju da provedem maksimalno vreme u BGu (za "obicni" ili "produzeni" vikend) uz minimum uzimanja slobodnih dana na poslu. Meni je termin petak vece za BG nedelja vece za ZH zlata vredan pa i nek je duplo skuplji od Swissa (a nije) a i drugima koliko vidim jer su ti letovi dupke puni. U aprilu uvode mozda jos bolji termin, svakog dana u 6 popodne za BG a ima let za ZH ponedeljkom rano ujutru (u 6). Kakva je usluga tokom leta me mnogo ne zanima jer su meni letovi od sat i po vremena pickin dim (ja sam navikao na 7, 8, 9, pa i 10 i kusur sati letenje preko okeana, tu je bitan komfor, usluga, za ovo ostalo nema veze).
pa to zavisi od destinacije.za moju destinaciju jat ima letove iskljucivo cetvrtkom i ponedeljkom - mozes da zamislis koliko je to prakticno ako si zamislio da provedes vikend u majcici a ne uzimaju ti se slobodni dani.swiss i austrian imaju letove svakog dana tako da mi daleko vise odgovaraju.no offense, but obzirom na vikendasku navalu entertaining melosa u i iz Ciriha, ne cudi me sto se jat potrudio da stvori pogodne termine. Edited by Allegra
Link to comment
Statistika kaže da je oko 85% nesreća greška pilota...Sve ostalo (bombe, rakete, tehnika, procedure, kontrola leta, ostalo...) možeš da sabiješ u onih 15%
Nije bas ilustracija, zbog posebnih okolnosti, brzina obuke (mada je RAF uvek imao visoke standarde) ali evo kako to izgleda u nekoj praksi. Koga ne mrzi neka uporedi gubitke koje je naneo neprijatelj i gubitke koji se 'nanose sami'.RAF_1941.jpg
Link to comment
Nije bas ilustracija, zbog posebnih okolnosti, brzina obuke (mada je RAF uvek imao visoke standarde) ali evo kako to izgleda u nekoj praksi. Koga ne mrzi neka uporedi gubitke koje je naneo neprijatelj i gubitke koji se 'nanose sami'.RAF_1941.jpg
Sad me seti sa tu RAF statistiku... Sa`će ti kažem pravu istinu o tom slučaju! :D Edited by dare...
Link to comment
Sad me seti sa tu RAF statistiku... Sa`će ti kažem pravu istinu o tom slučaju! :D
Ti mislis da sam ja slucajno postavio samo cetresprvu? :)Dobar ti je text. I meni je trebalo vremena da ih umilostivim.Kad mi ne ide setim se samo da je svako svoj sopstveni najbolji Gremlin :)
Link to comment

Kako vam se svidja Jatov sajt? Po meni, on je jedan od boljih u Srbiji. Ima sve sto treba da ima, online kupovina super radi, engine za biranje letova je takodje odlican, tako da ja zaista nemam sta preterano da zamerim.Voleo bih da cujem i vasa misljenja, posto vidim da vecina koristi sajtove raznih kompanija kada putuje negde.

Link to comment
Sad ti je isto leteo AF-om ili SU-om, u istoj su alijansi, SkyTeam-u, a i SU ima bolje avione od JAT-a.Jedino sto JAT trenutno ima bolje od vecine su piloti, s obzirom na to da je Vrsac zakon...
To da ako kupis kartu od jedne kompanije pa letis drugom dobro znam.Ne znam ko je SU ali ne vidim neku veliku razliku izmedju Al Italije i JAT-a.Dva puta isao za Beograd Al Italijom i za njih je JAT pojam u svakom pogledu.Da li ko ima bolju pilotsu skolu nemam pojama ali JAT barem ume da dopremi kofere na pravu destinaciju sto je kod Italijana pravo cudo.
Link to comment

Jatov sajt je vrlo dobar, narocito mi se svidja kako nude pregled datuma za karte pri kupovini. Imaju najlogicniji nacin pregleda, ali nije tako na svakom sajtu svake aviokompanije.

Link to comment

cuo sam interesantan podatak da JAT i dalje ima predstavnistvo u Australiji, iako vec solidno vreme ne leti tamo. Je li to istina?

Link to comment

Pa ima i predstavnistvo u Kanadi (u Torontu) i ako ne leti tamo - sto nije zaustavilo to predstavnistvo da u jednom trenutku bude vrlo vrlo profitabilno (imali su ~3 zaposlenih i vrlo dobar promet). Takva predstavnistva valjaju preko tur. agencija (uglavnom "nasih") povezane karte - iz Toronta to je bilo recimo preko AF, Martinair-a i slicno.

Link to comment
cuo sam interesantan podatak da JAT i dalje ima predstavnistvo u Australiji, iako vec solidno vreme ne leti tamo. Je li to istina?
Jeste, ali ima logike zbog nase etnike dole i cestih vidova saradnje izmedju Jata i drugih aviokompanija, kao sto sada saradjuje sa Etihadom. To ti dodje skoro kao da leti direktno iz perspektive predstavnistva.
Link to comment

Dobio sam informaciju o letovima za AUH još pre 10-ak dana i bilo mi je jako čudno, mada evo sada je već i ozvaničena. Moram da priznam da mi nije jasna ova linija. Odustalo se od linije BEG-DXB (sa stopom u BEY ili KWI), navodno zbog neisplativosti, a sada se uvodi linija koja targetira potpuno iste putnike i obavlja se na potpuno isti način. Dok putnici na ovoj liniji nikada nisu bili problem, način na koji je operisana je od početka ukazivao na to da ova linija ne može biti profitabilna. Glavni problem su izbor aviona za liniju, gde B733 nikako nije dobar izbor zbog raznoraznih stvari (neisplativosti u prvom redu), ali i činjenica da je linija obavljana sa 1 stopom, što takođe utiče na troškove. Ko zna, možda nas iznenade nekim novim avionom :)BTW, drugari, ime kompanije je Jat Airways ili skraćeno Jat. JAT nije već par godina ;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...