Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Hm, JAT - kakav god da je raspao, i dalje ima neko ime i reputaciju sa tim. Sa novim imenom, narocito Air Serbia ili slicno upadamo u marketinski zapecak: em "nova kompanija", em "istocno-evropska = nesigurna" i eto glavobolje.Nova flota, enterijeri i podmaldjeno osoblje - svakako, ali menjati ime nema smisla.

Link to comment
@ No7-Aeroput je bila aviokompanija KSHS i Kraljevine Jugoslavije, a ne Srbije.
Nije se zvao ZrakoPut vec AeroPut jer se zna Ukice da je Kraljevina bila srpska hegemonija pod kontrolom Karadjordjevica. Cudi me da si to zaboravio. :o Aeroput, da se ne blamiramo.
Link to comment
Nije se zvao ZrakoPut vec AeroPut jer se zna Ukice da je Kraljevina bila srpska hegemonija pod kontrolom Karadjordjevica. Cudi me da si to zaboravio. :o Aeroput, da se ne blamiramo.
Sedmice, Sedmice, kako izazivas.:wicked:
Link to comment
Nije se zvao ZrakoPut vec AeroPut jer se zna Ukice da je Kraljevina bila srpska hegemonija pod kontrolom Karadjordjevica. Cudi me da si to zaboravio. :o Aeroput, da se ne blamiramo.
"Kralju Pero, mi bi hteli znati, kako ce se nova zemlja zvati?Dobacuje Kraljica Marija - nek se zove, nek se zove - Velika Srbija!" :lol: Jedino sto me malcice brine kod imena Aeroput je kako ce zvucati na engleskom - 'Eropat'? Jos ce da se pitaju sta to prokleti Srbi zele udariti golf palicama u vazduhu :PAko bas hoce da dodaju nesto "Serbian" u naziv, nek se zove Jat Serbian Airlines, kao sto je nekad bio JAT Yugoslav Airlines. Edited by hazard
Link to comment

Ma ko kaže da ime mora da sadrži vazduk i vazdušne linije? Ev':SrboletLetargijaPanSerbiaJeroplanDživdžanšljivadaPoslednja Partizanska Eskadrila (PPE)Delta AirwaysOrthodox Flights...(mogu ja do sutra tako)U svakom slučaju, "mi letimo u nebo i znamo svoj put".

Link to comment

Nova sistematizacija, iznajmljivanje zgrade na NBG-u i nabavka novih aviona...Zvuci dobro cool.gif Dil sa ?Erbasom?T. S, 28.05.2009 19:52:43 Ocena: 4.67 (Glasova: 12) Komentara: 0 Ugovor o nabavci ?Erbasovih? aviona iz 1998. godine mogao bi da bude aktiviran, saznaju ?Novosti?. Menadžment ?Jat ervejza? očekuje poziv iz Pariza, a u planu je zamena aviona ATR 72-200 najnovijim i najmodernijim ATR 72-500.Srbija je sa ?Erbasom? ugovorila nabavku aviona u vrednosti od 580 miliona dolara. Proizvođaču iz Tuluza još pre deset godina uplaćen je depozit od 23,5 miliona dolara, a nijedan avion nije isporučen.Svetske aviokompanije su, inače, otkazale značajan broj porudžbina ?Erbasu? zbog ekonomske krize koja je smanjila broj putnika za 20 do 40 odsto.Kako nezvanično saznajemo, u petak bi Upravni odbor ?Jata? trebalo da usvoji novu sistematizaciju sa najviše 1.200 zaposlenih, a namera menadžmenta je da do juna kompletno iznajmi svoj poslovni prostor na Novom Beogradu (u Bulevaru umetnosti 16) od nekoliko hiljada kvadrata, i da svi zaposleni pređu na aerodrom. Time će se samo od rentiranja poslovne zgrade dobijati više od 30.000 evra mesečno.

Link to comment

sve sto drzavne firme rade u srbiji sluzi da se neko ugradi, sto znaci da ce neko iz jata da dobije fin procenat u dzep.mislim, do sad je tako bilo. moguce je da su sad u jatu neki mladi, lepi i posteni, a mozda postoji i deda mraz.u svakom slucaju, modernizaciju jata placamo svi iz nasih dzepova, hteli to ili ne i tu nema pomoci, ali zato kad kupujem avionsku kartu ne kupujem jat.znam da to nije nesto, ali ja sam svoj mali deo uradio.

Link to comment

Ovo sam propustio usled namernog isključenja od vesti koje imaju veze sa Srbijom(koliko je to moguće, jel da). Dakle, koja jebena glupost, menjanje imena JAT-a! Da li je moguće da su od pet odluka koje se donesu u ovoj zemlji na bilo kom nivou četiri idiotske. Kao da je neko ugradio neki čip, ne znam ni ja šta. Pa to je bar nešto što je poznato, zaista, prepoznatljivo, bar u krugu ljudi koji sa letenjem imaju veze. Jbt. Odakle ideja da mora da se menja ime? Ili je sve to zbog tih 250k potrebnih za rebranding. A Air Serbia? Verovatno su to smislili na radničkom savetu? Ili je direktoru žena ujutru rekla da je on za nju najkreativniji čovek na svetu, pa se čovek opustio. Zamišljam samo: "hvala vam što letite Er Srbijom", "Er Srbija objavljuje let za..." :yucky: Čak bi bilo bolje da je Serbian Airlines ili samo Serbian. Čak i SAT je bolje, mada je glupo. Fly NemanjatesAir StradiaAir MaxIdioti.

Link to comment
Ma ko kaže da ime mora da sadrži vazduk i vazdušne linije? Ev':SrboletLetargijaPanSerbiaJeroplanDživdžan..
Kao sto su Ameri prozvali patike po Jordanu, tako cemo i mi avio-kompaniju po nasoj legendi, a sve u skladu sa aktuelnom forumaskom misijom: Air žiga :ziga:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...