Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Samo da čestitam JAT-ovcima novog direktora. Nek vam je Bog u pomoći. Isuse......................
jel' ovo neki vic?
Link to comment

Jeste. Pravi novi direktor JAT-a u stvari ima 15-tak godina iskustva u avio biznisu i vec je jednom u zivotu bio zamenik generalnog direktora jedne kompanije srednje velicine u jednoj od zemalja EU.

Edited by M16
Link to comment

prigodni visual aid, uz citat iz filma "Na putu za Katangu": "Doooobrooo nam doso, direktore nas, direktore nas, direktore nas"!eko-Radovanovic.jpgZanimljivo je da je ovaj veselnik bez karijere (malo pandur, pa malo advokat, pa malo nesto u Grand kafi, pa malo ovaj UO, pa malo onaj UO) i ukusa za odela akter i jedne od najprljavijih stecajnih avantura novije srpske istorije: "U poslednjih godinu dana član je stečajne uprave „Robnih kuća Beograd“ kao zastupnik Agencije za privatizaciju" (link)

Link to comment
Jeste. Pravi novi direktor JAT-a u stvari ima 15-tak godina iskustva u avio biznisu i vec je jednom u zivotu bio zamenik generalnog direktora jedne kompanije srednje velicine u jednoj od zemalja EU.
Pa zar nisu imenovali Srdjana Radovanovića? Uh, onda u JAT-u i nisu svesni kakvu opasnost su izbegli.
Link to comment
prigodni visual aid, uz citat iz filma "Na putu za Katangu": "Doooobrooo nam doso, direktore nas, direktore nas, direktore nas"!eko-Radovanovic.jpgZanimljivo je da je ovaj veselnik bez karijere (malo pandur, pa malo advokat, pa malo nesto u Grand kafi, pa malo ovaj UO, pa malo onaj UO) i ukusa za odela akter i jedne od najprljavijih stecajnih avantura novije srpske istorije: "U poslednjih godinu dana član je stečajne uprave „Robnih kuća Beograd“ kao zastupnik Agencije za privatizaciju" (link)
On je uglavnom pandur, jer završio je fakultet dok je radio u policiji (malo se koristeći i legitimacijom umesto indeksom), onda je prešao u advokaturu. Pa je malo branio, malo cinkario svoje klijente policiji.Onda je ušao u raznorazne upravne odbore, zahvaljujući svojim vezama u policiji, koje dobro dodju "poštenim privrednicima", kao onim kafedžijama i raznim koji kupuju Robne kuće i ostalo.
Link to comment
Polako, nije on jos postao CEO, a da li ce, krajnje je neizvesno...
Za dobro JAT-a, nadam se i da neće postati. Posle ovoga, neće ni kamen na kamenu ostati.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Imam dva pitanja za jatovce.1. Koliko otprilike kosta popravka stajnog trapa na 737 nakon manjeg ostecenja pri grubom sletanju?2. Za koje linije se koristi aparat YU-AOS, i ima li taj 737 neku zanimljivu istoriju iza sebe?

Link to comment
Imam dva pitanja za jatovce.1. Koliko otprilike kosta popravka stajnog trapa na 737 nakon manjeg ostecenja pri grubom sletanju?2. Za koje linije se koristi aparat YU-AOS, i ima li taj 737 neku zanimljivu istoriju iza sebe?
Nisam jatovac, ali za 2. mogu da ti kazem da je taj 737-400 iznajmljen od CIT Lease Finance Group. Bio je kod US Airways-a, kod kojih je originalno stigao 8. decembra 1989. , a u JAT-u je od 12. marta 2004.Sto se ruta tice, mislim da se koristi kad je gde potreban: bio je u Atini, Cirihu, Istanbulu, Stutgartu, Pragu, Dizeldorfu, Malti itd.Koliko znam, nema neki incident/accident rekord iza sebe, sto kod JU, sto kod US.A za ono pod 1. ces morati da sacekas dareta :)
Link to comment

petak vece, let za Skoplje u 21.30u 21h, posle cekiranja i uzimanja torbi otkazuju let iako se kasnije ispostavilo da je izvesno da su znali da aviona nece biti mnogo ranije.naime, falio je avion za carter, a kako tu placaju penale, opusteno su uzeli avion sa komercijanog leta. sat vremena nisu znali ili nisu hteli da znaju sta ce sa putnicima, pa nas obavestili da ce avion poleteti u 5.30 ujutru. jedva su pristali da ljude sa strane smeste u hotel. bolje da nisu - ako sledeci put dodjem u takvu situaciju, spavacu na klupi u parku, ali u ONO sto se neopravdano zove hotel Slavija vise ne idem.torbe su nam vracali jos sat i po. eh, da, zayebano je to: Surcin - Surcin.pritom, za grupu od preko trideset ljudi nije bo problem naplatiti full cenu karte od 160 evra, sa sve nadmenim odgovorom bezobraznog sluzbenika, koji je upitan za popust za grupu, odvalio: hoces ili neces?ua, bre!

Link to comment
ua, bre!
Upravo tako.A evo kako to moze da se uradi:Prosle nedelje let mi je kasnio - 6 sati ranije dobijem SMS i email o tome + da cu propustiti povezani let i da sam automatski bukiran na prvom posle toga.Juce propratili to sa izvinjenjem i 4000 milja.
Link to comment
Upravo tako.A evo kako to moze da se uradi:Prosle nedelje let mi je kasnio - 6 sati ranije dobijem SMS i email o tome + da cu propustiti povezani let i da sam automatski bukiran na prvom posle toga.Juce propratili to sa izvinjenjem i 4000 milja.
da, ali ko?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...