Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

bolje je da placamo skuplje nego jeftinije, i da stitimo vucijeve arape to su nam braca, a i maxiju treba unistiti svu konkurenciju. ropstvo je sloboda.

 

Wizz nije jeftiniji nego je po principu ko ne plati na mostu platice na cupriji.

 

I naravno da ne treba da stitimo vucijeve arape. Treba da niti dajemo bilo kakve pare ili subvencije Jatu/Er Srbiji, niti Wizzu niti bilo kome drugom. Pa ako se nikome ne isplati da leti bilo gde iz Beograda za manje od 200 evra, onda, jebiga.

 

Inace po tebi ispada da maxiju treba da pravimo konkurenciju tako sto cemo subvencionisati 50% cene u Ideei preko puta. Ropstvo je sloboda indeed, logicki nekoherentni Miraleme.

Link to comment

Pa jesmo, i dobro je sto jesmo. Sto sam ja bio duzan da u vremenu kada sam putovao Jatom dvaput mesecno (Wizzom nisam mogao, jer je tamo gde meni treba - a u pitanju je jedna od najprometnijih destinacija u Evropi, ne neka zabit - isao dvaput nedeljno u nekim suludim terminima, ili pre toga, nije isao uopste) da subvencionisem neciji jednogodisnji ili dvogodisnji izlet, pa da on moze da plati kartu 50 umesto 100 evra?

 

 

 

Dinkaranomics™

 

Ako smo kukali godinama sto drzava sipa pare u bunar davajuci svake godine milione (desetine miliona) evra Jatu - a kukali smo, sasvim opravdano - ne znam zasto je sad subvencionisanje (stranih i privatnih) low-cost kompanija OK? I uopste nije tacno od toga "apsolutno svi gradjani Srbija imaju koristi" - ovo je - kada je Srbija u pitanju - jos jedna bespotrebna i nepravedna subvencija za srednju klasu. Drzava Srbija treba da brine o onima kojima je i 50 evra za avionsku/autobusku kartu do negde misaona imenica, a ne o onima kojima je 100 evra mnogo, ali je 50 ok. Dakle o onima koji ne mogu da jedu i kupe sebi osnovne stvari, a ne o onima kojima je avion skup, pa idu autobusom.

 

I da, monopol je u sustini ukinut potpisivanjem open sky sporazuma. To sto neki Wizz ne vidi interes da iz Beograda leti negde bez subvencije ne znaci da je to zbog monopola. Mozda nam je jednostavno trziste slabo, da ne kazem go qratz? Takodje, to sto nam smeta i smetao je povlasceni polozaj Jata cemo da resimo tako sto cemo Wizzu dati povlascen polozaj? Ja mislim da ne treba tako.

 

Sto se tice Budimpeste i Temisvara - super. Em te subvencionise susedna drzava a ne nasa, em nisi neto trosak beogradskom aerodromu, em ce pare zaraditi nesubvencionisani srpski autoprevoznik. Win-win.

 

Sto se Wizza tice, to je kompanija koje te pusti da udjes s koferom u jednom pravcu (pogledaju i kazu ok je) da bi ti na povratnom letu rekli da je prevelik i naplatili ti 40 evra. A onda pored sebe na gejtu vidis nekoga ko je prosao na isti let sa istim takvim koferom, normalno, jer je njemu to prvi let pa ce ga cekati kada se vrati.

 

a da im BEG odredi trzisnu tarifu, a ne onu koja sluzi samo tome da ih otera?

 

sto se tice kofera, ima ram. ako stane u ram, nece ti naplatiti. ako ne stane, mogu da ti naplate.  Jos nisam cuo za primer da su nekome naplatili bagaz ako mu je kofer stao u ram. Pravila o prtljagu su vidljivo istaknuta na svim aerodromima i na veb sajtu kompanije. Znas koliko mi je zao onih koji hoce da se provuku na foru i sa kalkulacijama tipa "ma u Temisvaru to ionako niko ne gleda". 

Link to comment

pa dobro ovo  sto je hazard napisao je ok - ne treba da neko uziva let od 50e subvencionisan od strane poreskog obveznika koji ima platu 200e

 

ko oni dinkicevi povoljni namenski krediti za kupovinu kola iz 2009, od njih koristi imaju bogatiji, preko ledja siromsnih

 

 

a jeftine a nesubvencionisane low cost letove cemo onda imati kad se stvori konkurencija  i poveca frekvencija saobracaja, dakle nikad

 

wizz air - jeste ima ram i odokativna procena na check inu, nekad prodje nekad, ne, cista kocka, na tebi je

ali ipak si mogao putovati za rim po ceni od 50e

Edited by InvisibleLight
Link to comment

 

a jeftine a nesubvencionisane low cost letove cemo onda imati kad se stvori konkurencija  i poveca frekvencija saobracaja, dakle nikad

 

 

i kako da se stvori konkurencija kada je teraju tarifama da bi zaštitili svoj tajni projekat? 

 

 

 

wizz air - jeste ima ram i odokativna procena na check inu, nekad prodje nekad, ne, cista kocka, na tebi je

ali ipak si mogao putovati za rim po ceni od 50e 

 

naravno. svaka avio kompanija ima pravila. ovi su restriktivni ali i jeftini.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Wizz nije jeftiniji nego je po principu ko ne plati na mostu platice na cupriji.

 

I naravno da ne treba da stitimo vucijeve arape. Treba da niti dajemo bilo kakve pare ili subvencije Jatu/Er Srbiji, niti Wizzu niti bilo kome drugom. Pa ako se nikome ne isplati da leti bilo gde iz Beograda za manje od 200 evra, onda, jebiga.

 

Inace po tebi ispada da maxiju treba da pravimo konkurenciju tako sto cemo subvencionisati 50% cene u Ideei preko puta. Ropstvo je sloboda indeed, logicki nekoherentni Miraleme.

jeste, logicki sam nekoherentan i to sto sam wizzair mislio da placam duplo jeftinije je zato sto sam glup, zajebali su oni mene negde samo ne mogu da provalim gde. takodje, potpuno cemo zaboraviti da de facto imamo monopolistu u arapskom vlasnistvu koji istiskuje konkurenciju, a sve zabasureno mumbo jumbo economical babbleom. ne ne, sta ce nam to, vazno je da aerodrom moze da naplacuje takse koliko mu dune, evo koliko sutra cemo svi osetiti porast kupovne moci.

Link to comment

a da im BEG odredi trzisnu tarifu, a ne onu koja sluzi samo tome da ih otera?

 

sto se tice kofera, ima ram. ako stane u ram, nece ti naplatiti. ako ne stane, mogu da ti naplate.  Jos nisam cuo za primer da su nekome naplatili bagaz ako mu je kofer stao u ram. Pravila o prtljagu su vidljivo istaknuta na svim aerodromima i na veb sajtu kompanije. Znas koliko mi je zao onih koji hoce da se provuku na foru i sa kalkulacijama tipa "ma u Temisvaru to ionako niko ne gleda". 

 

Ako placaju istu tarifu kao i sve ostale kompanije, onda je to OK.

 

Sto se tice kofera - rama nije bilo, ili je slucajno™ bio cusnut negde u stranu. Na check-inu je lik gledao kofere i govorio moze - ne moze. Na gejtu niko nije gledao nista. Onda u povratku - bam. Ja ne treba da budem odgovoran sto njihovo osoblje ne sprovodi njihove propise. Ovako ispada da sam ja platio njihovu gresku (malo sutra je bila "greska") - to su mi rekli u povratku - "pa oni tamo su napravili gresku" - i? Kakve veze to ima samnom?

Link to comment

Ako placaju istu tarifu kao i sve ostale kompanije, onda je to OK.

 

Sto se tice kofera - rama nije bilo, ili je slucajno™ bio cusnut negde u stranu. Na check-inu je lik gledao kofere i govorio moze - ne moze. Na gejtu niko nije gledao nista. Onda u povratku - bam. Ja ne treba da budem odgovoran sto njihovo osoblje ne sprovodi njihove propise. Ovako ispada da sam ja platio njihovu gresku (malo sutra je bila "greska") - to su mi rekli u povratku - "pa oni tamo su napravili gresku" - i? Kakve veze to ima samnom?

ovaj, ti si zapravo trebao da platis dodatno u oba pravca, a sad kukas zato sto si platio samo jednom. neko, manje logicki koherentan, bi na tvom mestu bio srecan.

Link to comment

jeste, logicki sam nekoherentan i to sto sam wizzair mislio da placam duplo jeftinije je zato sto sam glup, zajebali su oni mene negde samo ne mogu da provalim gde. takodje, potpuno cemo zaboraviti da de facto imamo monopolistu u arapskom vlasnistvu koji istiskuje konkurenciju, a sve zabasureno mumbo jumbo economical babbleom. ne ne, sta ce nam to, vazno je da aerodrom moze da naplacuje takse koliko mu dune, evo koliko sutra cemo svi osetiti porast kupovne moci.

 

Nisi ti glup, glupi su oni koji te subvencionisu - ljudi koji placaju porez Srbiji i/ili se voze drugim aviokompanijama.

 

Za monopol, rekoh, to se ne ispravlja tako sto das pare u ruke nekom drugom, neko tako sto ukines monopol.

 

Btw - Wizz nije ozbiljna konkurencija Etihadovom konceptu Er Srbije. Ovde se radi o tome da su jednostavno izgubili svoju G17 semu nakon sto je URS ostao ispod cenzusa.

Link to comment

Ako placaju istu tarifu kao i sve ostale kompanije, onda je to OK.

 

e pa detalje o uslovima koje Etihad dobija u Beogradu nećemo nikada saznati. a jel znaš zašto, zato što je ugovor sa Etihadom službena tajna. 

no, bitno je da je na Wizzu demonstrirana tržišna ekonomija.

 

na stranu što nemam baš ništa protiv subvencija za low cost jer mislim da je otvaranje Srbije prema inostranstvu, pogotovo kada su u pitanju jako mladi ljudi koji misle da u Evropi žive samo pederi i sektaši, jako ozbiljan prioritet koji bi svi trebali da finansiraju. verujem da je to važno koliko i izgradnja novih puteva koji ne samo da se subvencionišu, nego ih država finansira stopostotno. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ovaj, ti si zapravo trebao da platis dodatno u oba pravca, a sad kukas zato sto si platio samo jednom. neko, manje logicki koherentan, bi na tvom mestu bio srecan.

 

Ovaj, od logike operisani covece, da mi je neko rekao na prvom check-inu da kofer ne moze, ja s tim koferom u avion usao ne bi.

Link to comment

Ovaj, od logike operisani covece, da mi je neko rekao na prvom check-inu da kofer ne moze, ja s tim koferom u avion usao ne bi.

 

ja obično proverim dozvoljene dimenzije kofera pre odlaska na put. taj podatak je javan. 

 

edit: e bre aman, ti si poneo veci kofer nego sto treba i to je uzrok cele tvoje nevolje, ma necu uopste da ulazim u tu vrstu price, aj da pricamo o siroj slici™

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...