Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

A već je i ofarban i sve? A koliko im treba posle ovoga da stignu na BEG?

 

Vidim da menjaju check-in sistem prelaze sa Gaetana na Sabresonic, jel to zato što nudi više mogućnosti za druge načine check-in-a, osim na šalteru, ili zato što Etihad ima isti pa...

Link to comment

Bogami ovog su baš brzo sredili. Inače, osmi A319 je otišao na farbanje, sedmi je trenutno na završnim testovima u Slovačkoj a onaj šesti, direktorski, nikako da završe. Doduše tu se treba pošteno oteliti od posla...

 

U zavisnosti od ispitivanja trebalo bi da stigne na BEG za desetak dana. Posle toga još nekoliko dana do uvođenja u saobraćaj i verovatno polovinom marta ide prvi let (za Moskvu). Do kraja marta svi B733 treba da napuste redovan saobraćaj.

 

Etihad ne samo da koristi Sabre nego je i vlasnik istog u određenom procentu. Ovo uvođenje valjda znači da će konačno postati mogući online check in i mobile check in. Možda čak uvedu i one self check in kioske na aerodromu. Mislim da im je i ovaj postojeći sistem nudio nešto od tih mogućnosti ali u vreme Jata nikome nije padalo na pamet da pokušava implementaciju.

 

Takođe će u bukingu sa Amadeusa preći na Sabre.

 

Ja bih izbegao Er Srbiju u prvih 5-7 dana primene Sabre-a jer predviđam 1 kvalitetan raspad sistema u tom periodu. Već su pozvali putnike da u danima oko 25. februara dolaze na aerodrom tri sata ranije sa odštampanom kartom, što znači da će biti mnogo ručnog čekiranja i nerviranja. Ali posle toga bi check in trebalo da postanu mnogo bolji nego što su sada.

Edited by beowl
Link to comment
Takođe će u bukingu sa Amadeusa preći na Sabre.

 

Ja bih izbegao Er Srbiju u prvih 5-7 dana primene Sabre-a jer predviđam 1 kvalitetan raspad sistema u tom periodu.

 

 

Odlicna prilika da se uhvati neki mistake/error fare ;)

 

Da li se zna tacan datum prelaska?

Link to comment

25. februar. Prvi let u novom sistemu je LHR u 10:40 tog dana. Iz nekog razloga trebaće im više od 48h da kompletiraju prelaz tj. najavili su da će proces biti okončan 27. februara.

Link to comment

Bogami ovog su baš brzo sredili. Inače, osmi A319 je otišao na farbanje, sedmi je trenutno na završnim testovima u Slovačkoj a onaj šesti, direktorski, nikako da završe. Doduše tu se treba pošteno oteliti od posla...

 

U zavisnosti od ispitivanja trebalo bi da stigne na BEG za desetak dana. Posle toga još nekoliko dana do uvođenja u saobraćaj i verovatno polovinom marta ide prvi let (za Moskvu). Do kraja marta svi B733 treba da napuste redovan saobraćaj.

Ne pratim baš brojno stanje flote, ali na osnovu ovoga što je napisano bi trebalo da trenutno ima 5 operativnih erbasova... Ono što ne primećujem nigde je ko još pravi društvo Đovaku i Kusturici? Jesu li prestali sa davanjem imena avionima?

Link to comment

Ne pratim baš brojno stanje flote, ali na osnovu ovoga što je napisano bi trebalo da trenutno ima 5 operativnih erbasova... Ono što ne primećujem nigde je ko još pravi društvo Đovaku i Kusturici? Jesu li prestali sa davanjem imena avionima?

Ni Kusturica nije na kraju dobio svoj YU-APE kao što je bilo planirano. Batalili su čitavu stvar i sve je ostalo na Djovaku. Jedna od većih gluposti koje su napravljene u ovom procesu rebrendiranja kompanije. Lepo su mogli da se drže gradova, planina i reka i sve bi super ispalo. Ali zašto jednostavno kada može komplikovano.

Link to comment

Beowl, 

evo par slika na kojima su poklopci za spremista prsluka za plutanje:

https://lh4.googleusercontent.com/DwDQfSZzEzmfjaIDcFPKu6877QrDwIW_GSlqfJtS=s192-p-no

https://lh6.googleusercontent.com/HiBzhsY7eFs7nZUQiRcRDgnaFU7OscoaxINhndvI=s192-p-no

https://lh5.googleusercontent.com/HQye2_oI1Qok6seF5xbm-Nf5EkgYIX_5aYL0cbXi=s192-p-no

 

 

Sto se tice Boing 737-300, jako ce mi nedostajati. Mislim da su YU-ANI, ANJ, ANK udobniji od 319. 

Dve najvece prednosti 319, sa stanovista putnika, su:

- manje hladni zidovi nocu = udobnije spavanje

- bolja kafa u 319 = nema spavanja 

 

Nego zale mi se sapatnici da je 'ladno na pojedinim letovima 319, cini mi se da posada ne ume da rukuje klimom preko onog touch screen-a ;)

A ne umem ni ja, pa cutim ko k**va i vicem kako nije 'ladno ;)

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Ni Kusturica nije na kraju dobio svoj YU-APE kao što je bilo planirano. Batalili su čitavu stvar i sve je ostalo na Djovaku. Jedna od većih gluposti koje su napravljene u ovom procesu rebrendiranja kompanije. Lepo su mogli da se drže gradova, planina i reka i sve bi super ispalo. Ali zašto jednostavno kada može komplikovano.

Koliko sam shvatio, ideja o "zivim legendama" potekla je iz Etihada, ocigledno od nekog ko se nije razumeo bas u nase obicaje imenovanja po ljudima. Kada se sa jedne strane naletelo na negativnu reakciju jednog dela javnosti, dok je ostatak javnosti bio jednostavno ravnodusan (niko se nije odusevljavao idejom o "14 zivih legendi" ocigledno), logicno je da su od cele stvari odustali. To bar pokazuje da nisu bandoglavo tvrdoglavi.

Link to comment

Sto se tice Boing 737-300, jako ce mi nedostajati. Mislim da su YU-ANI, ANJ, ANK udobniji od 319.

Ja nisam primetio da su AS A319ice manje udobne od Jatovih 737-300ki, cak naprotiv, mada je moguce da razliku prave nov(ij)a sedista i jastuce koje dobijes u A319, dok su 737ice dobrano razdrndane.

Link to comment

Данас није отишла летелица Хансовог луфта, јер није ни дошла, рикнуло нешто. Преусмерили где су кога могли, моје на неки ЕрСр. Тета на чекингу вели "да се нама тако нешто десило била би граја до неба, а Швабама... тишина, нико не сме ништа да им каже, а они ћуте ко...". Приде тета уписала џабе седиште за клинца, онако, фирма части.

 

Ако буду неки утисци допрли до мене, пренећу.

Link to comment

Данас није отишла летелица Хансовог луфта, јер није ни дошла, рикнуло нешто.

 

Dosla je sinoc u 23.30h. [D-AECA]

 

Izgleda da je nesto trokiralo tokom nocnog/jutarnjeg pregleda, pa je zato jutarnji let otkazan.

Link to comment

to hazard:

 

Ja nisam primetio da su AS A319ice manje udobne od Jatovih 737-300ki, cak naprotiv, mada je moguce da razliku prave nov(ij)a sedista i jastuce koje dobijes u A319, dok su 737ice dobrano razdrndane.

Mozda mi se ne svidja boja sedista u 319 ;)

Sto se tice JAT-ovih 733 deluju mi sasvim OK. Mozda jesu stari avioni, ali ni ja nisam vise mlad :)

 

Svojevremeno sam na letovima provodio vreme u pilotskoj kabini. Sistem sa upravljackom palicom u 319 koja se nalazi sa strane mi nije delovao bas jednostavno (i sigurno).

Moguce je da sam navikao na vrstu volana i da su komande "medju nogama"  :lolol:

 

to rasejan:

Iz nokog razloga, LH jutarnji let za FRA uvek ima problema, i najcesce kasni. To je neverotno baksuzan let :(

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...