Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Osmi A319 (YU-APB) je otišao na farbanje i rekonfiguraciju.

YU-APD (CJ verzija, bivši direktorski Kingfisher) i YU-APA su spremni za isporuku (to su šesti i sedmi A319).

A320 su registrovani kao YU-APG i YU-APH. Prvi je 2005. a drugi 2006. godište.

Link to comment

avion sa danasnjeg podnevnog leta iz beograda za frankfurt se posle 50 min vratio u beograd

nemam informaciju kada se ponovo polece, na sajtu stoji izlaz otvoren

 

btw, na fejsbuk stranici ne bas pohvalne stvari u vezi AS, pre svega od putnika stranaca

Edited by Parsons
Link to comment

Air Serbia ima ozbiljan problem sa "zemaljskim" osobljem i još ozbiljniji problem sa hendlovanjem vanrednih situacija (u prvom redu otkazivanja letova ili preusmeravanja usled vremenskih neprilika). Možda će se nešto promeniti kada im se sa obuke vrati par stotina novih zaposlenih u ovom sektoru. Trenutno je situacija takva da otprilike jednom sedmično putnici sa nekog leta pobele od besa zbog problema za koje saznaju pred poletanje i potpunog nedostatka bilo kakvih korisnih informacija dok čekaju negde zaglavljeni. Realno, još barem nekih 6 meseci će svaki let sa njima nositi povećan rizik od raznoraznih komplikacija jer su u fazi dostizanja određenih standarda.

Link to comment

Spuštaju dozvoljenu količinu i težinu prtljaga na 1 kom do max 23 kg u ekonomskoj klasi, a ovo za biznis me i ne interesuje previše...

 

Gosti Air Serbia koji budu rezervisali ili kupovali svoje karte od 1. marta, a za putovanja od 1. maja 2014, moći će u ekonomskoj klasi besplatno da prevezu jedan prtljag maksimalne težine 23 kilograma, a u biznis klasi dva prtljaga težine 32 kilograma svaki.

 

Link to comment

Ovo je bizarno imajući u vidu da Etihad (i masa drugih prevoznika) u ekonomskoj dozvoljavaju više komada ukupne težine 30kg, s tim da pojedinačno nijedan ne prelazi 23kg.

Link to comment

Nego, mogli bi da promene traku u avionu, nisu Bilja Krstic i ekipa jedina "tradicionalna" muzika (ako je to poenta). Imam utisak kao da sam u jednom od onih pastoralnih filmova sa djevama sa vencima cveca u kosi i junosama koji ih merkaju po sumama i poljanama, kakve pustaju oko praznika.

 

 

 

LH jutarnji let za FRA uvek ima problema, i najcesce kasni.

Heh, moja tj nasa iskustva su potpuno drukcija sa tim letom ali mozda zato sto se ide jednom do dvaput mesecno tim pa se ubode dobro - nikad se nije desilo da stigne kasnije. Tako da sam taj let drzala kao nesto sigurno, izmedju ostalog i zbog toga sto je - rano.

Link to comment

Ах да, и ћеркин коментар на прошлонедељни лет Ерсрбијом до Лондона: нису лоши, добра клопа. Више смо добили од њих за та два ипо сата него што смо раније добијали од Јунајтеда или Делте за девет.

Link to comment

Heh, moja tj nasa iskustva su potpuno drukcija sa tim letom ali mozda zato sto se ide jednom do dvaput mesecno tim pa se ubode dobro - nikad se nije desilo da stigne kasnije. Tako da sam taj let drzala kao nesto sigurno, izmedju ostalog i zbog toga sto je - rano.

Ja sam godinu dana putovao ponedeljak - petak za Minhen, onim jutarnjim.

Barem  50% slucajeva, let za FRA koji ide ranije, je bio u kasnjenju.

 

I barem 2 puta smo dobili deo njihovih putnika, zato sto je let bio otkazan.

Plus, su imali jedno izletanje sa PSS prilikom poletanja i jedan tvrdi dodir za dostavnim vozilom (vozilo se pomeralo, avion je stajao, ja je samim tim, vozilo krivo).

 

Juce mi je YU-ANK izgledao jako tuzno. Tufne na repu su mu pobele, natpis na prednjem delu ledja premazan belom bojom.

Sve u svemu, osim registracije i male zastave, nije bilo nijednog drugog obelezja. Tuzno. Lep je to i udoban avion :(

 

to Beowl:

Da li znas sta nameravaju da urade sa starim 733?

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Ovo je bizarno imajući u vidu da Etihad (i masa drugih prevoznika) u ekonomskoj dozvoljavaju više komada ukupne težine 30kg, s tim da pojedinačno nijedan ne prelazi 23kg.

 

Onda je ovo bas cudno; smorio se kad sam to video (najveca prednost ex-Jata u odnosu na LH grupu je bila ta sto mozes da cekiras 30 kg a ne 20 kg i to u broju torbi po tvom izboru, a ne sve da budzis u jednu) ali sam pomislio 1) dobro smo prosli (23 kg je i dalje vise od 20 kg koliko se dobije kod LH grupe) 2) mora da je zbog standardizacije tezine prtljaga sa Etihadom i ostalim njegovim partnerima.

 

Sad ispada da 2) ne vazi, dakle, u cemu je stvar? Koji im je? :huh:

Link to comment

... Више смо добили од њих за та два ипо сата него што смо раније добијали од Јунајтеда ....

Ех, код Јунајтеда си срећан ако не добијеш (Флегмину) кафу са шљагом. А вероватно би се авион срушио ако би се неко од посаде случајно насмешио.

Link to comment

Ovo je jako loše! Jedini razlog zašto sam stalno išao JATom je što nisam morao da mislim o kilaži kofera! :fur: :fur:

 

Eeee i tome je dosao kraj. "Kicanovic" za overweight vise nece da pije vodu.

Link to comment

23kg traze aerodromske sluzbe zaduzene za utovar/istovar prtljaga.

 

To je OK ali mnogi prevoznici (uključujući i sam Etihad) dozvoljavaju još 7kg u drugom komadu/komadima prtljaga, tako da ukupno imaš pravo na 30kg. Doduše pogledao sam pravilnik kod Air Berlina i Virgin Australia i vidim da je takođe po komadu tj. 1 komad do 23kg.

 

 

to Beowl:

Da li znas sta nameravaju da urade sa starim 733?

 

Inicijalni plan je bio da tri komada ostanu i urade čartere ovog leta (YU-ANV, YU-ANK i YU-ANJ) pa da posle toga budu liferovani. U međuvremenu se rukovodstvo počelo premišljati oko tih čartera i po nekim nezvaničnim informacijama jedva su se odlučili da ih rade ove godine, i to su odlučili samo zato što sticajem okolnosti imaju taj višak 737-ica. One će do kraja ove godine definitivno napustiti flotu i veliko je pitanje da li će Air Serbia sledećeg leta biti zainteresovana za čartere. Izgleda da im se ne uklapaju u biznis model što je legitimna odluka.

 

Inače su 737-ice u prethodnom periodu letele malo više nego što je bilo predviđeno zbog raznoraznih problema sa busevima i dodatnim peripetijama sa Tehnikom. Izgleda da su Air Serbia i Jat tehnika u vrlo lošim odnosima (zbog namere JU da radi sopstveno linijsko održavanje buseva), zbog čega se popravke na busevima otežu pa moraju da uskaču 737-ice.

 

Ovo što su skinuli Jatov livery sa 737-ica je takođe normalan potez. Nema smisla da lete takvi. Doduše mogli bi makar neki mali natpis da zalepe na njih - možda će to uraditi za čarter sezonu (npr. logo najvećih turoperatera uz natips "Operated by Air Serbia" ili tako nešto).

Link to comment

Meanwhile, izgleda da je okončana saga oko Etihadovog udela u Er Srbiji. James Hogan je bio u Beogradu i po svemu sudeći potpisao dokument o konverziji Etihadove pozajmice od 40 milki u 49% vlasničkog udela. Tim parama je finansirano ono što je do sada urađeno (lizing buseva, rebrendiranje, obuka pilota i osoblja itd.) Najavljeno je ulaganje još 200 milijuna u narednom periodu s tim da nije precizirano o kom periodu se radi i da li će taj novac biti uložen u vlasničkoj razmeri (51-49) ili nekoj drugoj. Etihad bi ujedno trebalo da postane većinski vlasnik povezanih firmi Jat ketering i Air Serbia Ground Services.

Link to comment

23kg traze aerodromske sluzbe zaduzene za utovar/istovar prtljaga.

 

Koje? Na aerodromu Beograd?

 

Da nisi nesto permutovao? Na vecini evropskih aerodroma, maksimum za jednu torbu je 32 kg zbog tih sluzbi (njihovi zaposleni su osigurani da dizu torbe do 32 kg - tako su mi rekli npr. u Cirihu, i ako sam ja u rezervaciji imao neogranicen broj kilograma, morao sam da vadim nesto iz torbi i premestam iz jedne u drugu jer su mi rekli da je zbog osoblja max. za jednu torbu 32 kg - dakle moj zbir je bio neogranicen, ali je svaka torba bila ogranicena).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...