Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Koliko sam čitao, ladno imaju. Godinama su to bile Libanke, sada mislim da imaju i domaće. Čak imaju neke VIP letove na kojima stjuardese ne stavljaju marame. Nisam nikada leteo sa njima ali znam da kada avion Turkish Airlinesa udje u vazdušni prostor Saudijske Arabije, sve stjuardese stave marame na glave i sav alkohol u avionu se stavlja pod ključ. Ne znam da li to važi za sve prevoznike ili ovi kao državna (islamistička) kompanija malkice preteruju, ali to je otprilike to. Najjači deo je kada na aerodromu napuštaju avion i idu u hotel, pa nabace abaju preko uniforme :D

Link to comment

Ako je Etihad ušao u bilo kakvu kombinaciju u vezi Alitalie(tj. CAI koja koristi ime nekadašnjeg avio-prevoznika), to im je početak kraja. Vlasnici Alitalie danas su creme de la creme najviše italijanske škole hohštapleraja i otimačine. Dobili su praktično za džabe Alitaliu(flotu i imovinu), dok je većina radnika i svi dugovi ostali u Bad Company, čije je dugove preuzela država. Za ovo kratko vreme, uspeli su sve da razgrabe, i ovu "novu" firmu uvale u dugove od par milijardi EUR. Pokušavali su razni sa njima, ali kad su videli sa kim imaju posla, pobegli su glavom bez obzira.Ne znam u kakvu su varijantu ušli, ali sve osim eventualnog zajedničkog štampanja vlažnih maramica, neće moći da podnesu.

Link to comment
Znači, ovi dugovi koje sada imaju i koji rastu tempom od 200 miliona godišnje, to su sve novi dugovi koji su nastali nakon što je država preuzela stare? :o
Aha. Sve novo....Zato i kažem, ako su sa ovima ušli u bilo šta, bojim se da im nema spasa...
Link to comment

Nesto nisam spavao na poslednjem letu, cak se i meni to desi, i gledam one spremnike za pojaseve za spasavanje u JAT-ovom avionu Boing 737-300. Zasto sveki drugi spremnik deluje malo nahereno i kao da je otvaran/razvaljivan odvijacem?Istini za volju, to sam primetio i ranije, ali sam sada poredio sa AirBelinovim 737-800, i tamo su svi poklopci pod konac.Pozdrav,X500

Link to comment
Kada stize A320?
Još nije ugovoren lizing ali je plan da oba budu tu najkasnije do maja.X500,Velika je razlika izmedju 733 i 738... uz dodatni baksuz da te je možda zapao jedan od ona dva raspada iznajmljenih iz Bugarske (hteli su već ovog meseca da ih oba izbace iz flote ali ne znam da li su uspeli). Edited by beowl
Link to comment

Jednom me je zapao jedan od tih 733 koji su iznajmljeni iz Bugarske, i stvarno su raspadi jebote...Ne sećam se da sam leteo u grozomornijem avionu. Dobro, lažem, leteo sam u nekim Aeroflotovim tupoljevima na internim letovima.

Link to comment
A kako su povezane te banke u Italiji?Zasto daju dugove a sigurno imaju vise informacija nego ti?Povezana pravna lica?
Ne razumem ovo za "davanje dugova" šta znači.Inače, Intesa je veliki akcionar u CAI(dok je Corrado Passera još bio predsednik Intese pa je kasnije bio ministar), a ostale banke(a sve su se učipile u CAI u početku) daju novac jer im tako država kaže. A država može da im kaže, jer kad su banke bile(a ponovo će biti) u govnima, onda im država pomogne tako što recimo dobije od ECB 200 milijardi eura sa kamatom od 1%, i sve te pare podeli bankama, ali uz obavezu da za 90% tih para banke kupe državne obveznice sa kamatom od 5% godišnje. Tako lepo se napravi krug, država je dobila neku likvidnost, ali je usput rešila i neke probleme likvidnosti banaka, a banke su napunile parama firme kao CAI(nova Alitalia) i druge paradržavne, koje su brzinom svetlosti nestale a dugovi rastu.
Link to comment
Ne razumem ovo za "davanje dugova" šta znači.Inače, Intesa je veliki akcionar u CAI(dok je Corrado Passera još bio predsednik Intese pa je kasnije bio ministar), a ostale banke(a sve su se učipile u CAI u početku) daju novac jer im tako država kaže. A država može da im kaže, jer kad su banke bile(a ponovo će biti) u govnima, onda im država pomogne tako što recimo dobije od ECB 200 milijardi eura sa kamatom od 1%, i sve te pare podeli bankama, ali uz obavezu da za 90% tih para banke kupe državne obveznice sa kamatom od 5% godišnje. Tako lepo se napravi krug, država je dobila neku likvidnost, ali je usput rešila i neke probleme likvidnosti banaka, a banke su napunile parama firme kao CAI(nova Alitalia) i druge paradržavne, koje su brzinom svetlosti nestale a dugovi rastu.
Hvala. Dakle banke daju jer 1 drzava tako kaze, 1 strateski vazna firma.
Link to comment

Beowl,nisam to primetio kod "mrskih bugara". U njima imam pametnija posla od zijanja u plafon i gledanja u detalja, u njima moram na nadjem nacin kako da sednem a da se ne ukocim.Od njih sam umalo razvio strah od letenja. Pomisljao sam na najgore, da letim preko Beca i provdedem oko 4 sta vise na putu.Na svu srecu, prodje sezona odmora i cartera, i ja sam se vratio on normalne avione (najcesce YU-ANJ/K/V ili jedan od 319).Nema veze, vec na prvom sledecem letu cu napraviti fotograficu poklopca, cisto da vidis cemu pricam.Pozdrav,X500

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...