Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

uopshte su konfuzni sa tim bakterijama, pochev od toga da li sme da se pusti da se isprazni do kraja ili to ne sme nikako da se desi. plus struja mishljenja da obavezno treba da se prazni svaki put do dz, pa tek onda na struju...
Pročitaj tekst koji sam linkovao i sve će ti biti jasno. Glavni problem je u tome što su se menjali materijali od kojih se izrađuju baterije a gomila servisera i "stručnjaka" to nije kanila ispratiti valjano i drže se stare dobre "golf je zakon" priče...
Link to comment

kapiram da je o ovome bilo vec dosta price... ali kako od skora imam bezicnog smartopa znaci mi ovaj brejnstorming... filipenkovu pametnu stranu ne mogu da citam sada jer sadrzi previse teksta i cak jedan grafikon. zakljucujem sa iz struje iskljucivati.

Link to comment

Ma ne, stvari su jednostavne :D1. Baterija gubi na kapacitetu i kada se ne koristi.2. Bateriju ne treba drzati stalno na punjacu.3. Bateriju treba puniti kada padne na 40%4. Bateriju treba periodicno skroz isprazniti pa napuniti.5. Bateriju nikako skroz prazniti.6. Bateriju ako se ne koristi, napuniti do 40% i odloziti u kutiju, u ormar ispod rezervnih jastuka ali iznad jorgana.

Link to comment
'Oce.Savet je ukloniti bat. kada je na struji.Sto je jel' uzasno glupo i neprakticno...
Ne uklanjajte baterijuJedna od uobičajenih zabluda, koja ima korena u zdravorazumskim pretpostavkama, jeste da ćete, pod uslovom da vam notebook uglavnom radi priključen na struju, očuvati bateriju tako što ćete je izvaditi, a laptop ostaviti da radi samo pod strujom. Greška! Nećemo vas daviti pričom o tehnologijama i načinu rada savremenih baterija, niti osnovama elektronike pričom o parazitivnim kapacitivnostima, ali nam verujte na reč – to u principu nije tačno.

Vađenje baterije je pomalo besmisleno iz nekoliko razloga, od kojih neki nemaju veze sa njenim trajanjem. Šteta koju možete pretrpeti usled nestanka struje (pod uslovom da baterija nije u računaru) je daleko većeg obima. Stoga nema previše razloga da pokušavate da se nosite sa ovim problemom tako što ćete izvaditi bateriju i „očuvati njen životni vek“. Nećete ništa posebno dobiti time jer je zapravo za duži životni vek baterije najbitnije da se ona pravilno i u skladu sa svojim karakteristikama puni i prazni, i stoga zapravo nema razloga da to činite.

Link to comment

Eh... Možemo se citirati koliko hoćemo. Svaki sajt ima svoju preporuku :DUse AC PowerMost laptop users will plug in the AC cord even when the battery is not low. However, this is also causing the battery to drain in small increments. Before you use the laptop, remove the battery and then plug in the power cord, so that the laptop is running on only AC power. Store the battery on a cool, dry surface and replace it when you shut off the laptop.linkLepo kažem, baterije su postale neviđeno njesra i kasne s razvojem...

Link to comment

Ceo nov laptop košta danas kao malo skuplji mobilni telefon, ne vidim čemu tolika frka oko baterije, neka traje koliko traje... zamrzivač je za držanje hrane, a ne baterija :D

Link to comment

ovaj, pre nego sto predjete u totalni zen, kolko generalno moze da koshta nova baterija, neka, otprilike i orijentaciono od-do.i imajte milosti, moj mobilni telefon koshta 2k5 dinara ^_^edip. i da, ja se jedim kad neshto kupim pa ne radi kako treba. kojegod bilo. npr kupish onog magarca za sushenje vesha, i on pod teretom klecne posle mesec dana. pa ni to ne volim <_<

Edited by thermal bug
Link to comment
ovaj, pre nego sto predjete u totalni zen, kolko generalno moze da koshta nova baterija, neka, otprilike i orijentaciono od-do.i imajte milosti, moj mobilni telefon koshta 2k5 dinara ^_^
Otprilike od 6500 do 10-11.000 dinara, nisam razumeo koji tačno model laptopa imaš. Edited by Time Crisis
Link to comment
Otprilike od 6500 do 10-11.000 dinara, nisam razumeo koji tačno model laptopa imaš.
joj nebitno. za te pare mogu da uzmem bar josh 2 mobilna ^_^(mislim, kupiti je moram, pa mogu da teoretishem do sutra. moja je naravno ta od 11k, sad ustanovila. :(al baterija je srce kompjutera, jelda ^_^) Edited by thermal bug
Link to comment
Ceo nov laptop košta danas kao malo skuplji mobilni telefon, ne vidim čemu tolika frka oko baterije, neka traje koliko traje... zamrzivač je za držanje hrane, a ne baterija :D
Pa poenta je u tome što cene novih baterija koje bi bili zamena za stare koje crknu mogu da budu tolike da destimulišu uopšte kupovinu baterije. Recimo, baš nedavno je drugarici riknula baterija na računaru koji ne vredi više ni 200 evra polovan, njoj je sasvim dovoljan, ali baterija bi je izašla 150 evra. Jbg.
Link to comment
Pa poenta je u tome što cene novih baterija koje bi bili zamena za stare koje crknu mogu da budu tolike da destimulišu uopšte kupovinu baterije. Recimo, baš nedavno je drugarici riknula baterija na računaru koji ne vredi više ni 200 evra polovan, njoj je sasvim dovoljan, ali baterija bi je izašla 150 evra. Jbg.
+1. volim tu mashinu. ponajvishe sto je izdrzala 3 godine bez ikakvih ludosti. sad pod starost pochela malo da se pregreva. dell vostro a860 je u pitanju, sasvim korektan uredjaj u svakom smislu. i vishe ne vredi nishta. tj taman kolko baterija ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
Pa poenta je u tome što cene novih baterija koje bi bili zamena za stare koje crknu mogu da budu tolike da destimulišu uopšte kupovinu baterije. Recimo, baš nedavno je drugarici riknula baterija na računaru koji ne vredi više ni 200 evra polovan, njoj je sasvim dovoljan, ali baterija bi je izašla 150 evra. Jbg.
To generalno važi za dosta stvari. Izađe procesor u novom slotu, ne možeš da koristiš staru ploču koja ti je sasvim dobra, ne znam koliko gigabajta što DDR1, što DDR2 memorije što ti ostane i ne može u DDR3 slotove. Ili kertridži koji su skoro skuplji od štampača... jbg :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...