Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

6 minutes ago, copkillah said:

 

A jesi li ikada našao originalnu bateriju za neki laptop koja traje kao ona koju si dobio uz kompjuter? Pitanje važi za sve, jer mi se čini da u 99% slučajeva možeš da nađeš samo neke koje su kompatibilne, ali nikada ne rade kao originalne.

 

 

Ja sam sad uzeo orihinalnu za HP Zbook... Ne traje kao originalna, iako je kupljena od HP-a... ALi nije strašno, to je zverina koja guta, originalna je trajala 3-4 sata, ako baš štedim, ova dobacuje do dva, dva i po, ali meni je i to dovoljno, neću workstation terati na bateriju osim u specifičnim situacijama...

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Ja sam sad uzeo orihinalnu za HP Zbook... Ne traje kao originalna, iako je kupljena od HP-a... ALi nije strašno, to je zverina koja guta, originalna je trajala 3-4 sata, ako baš štedim, ova dobacuje do dva, dva i po, ali meni je i to dovoljno, neću workstation terati na bateriju osim u specifičnim situacijama...

 

e tačno o tome pričam, neka je originalna po sto puta, ne dobacuje kao ona koju dobiješ kada kupiš mašinu i to je baš glupo, nebitno da li je tebi dovoljno tih dva, dva i po sata umesto tri-četiri.

 

  • +1 2
Link to comment

Сад сам скинуо неки програм који каже да ми је максимални капацитет батерије 74%. Био ми је комп напуњен и угашен и када сам га укључио одмах је било 96% а онда је слетело до 82% за 20 минута. Перформансе су на средњим и 2,5 сата је показивало да има струје да ради. Много брзо се цеди некако...

Link to comment
8 hours ago, Shan Jan said:

Ako vam je toliko bitno, sto ne kupite eksterne baterije za laptop?

Имаш ли неку препоруку, начелну или конкретну. Гледам сада по нету. Капирам да треба да има барем 20.000 оних мвх?

Link to comment
6 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Имаш ли неку препоруку, начелну или конкретну. Гледам сада по нету. Капирам да треба да има барем 20.000 оних мвх?

Ne znam iskreno Hamlete, nikad nisam koristio. Ja kad treba laptop duze da mi traje smanjim brightness :D 

 

Al mislim da nije losa ideja ako zaista radi, mozda i ja pazarim za putovanja. @arheolog1981 znas ti nesto o tome?

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Ne znam iskreno Hamlete, nikad nisam koristio. Ja kad treba laptop duze da mi traje smanjim brightness :D 

 

Al mislim da nije losa ideja ako zaista radi, mozda i ja pazarim za putovanja. @arheolog1981 znas ti nesto o tome?

Nisam te eksterne baterije koristio za punjenje laptopa, samo telefon i slično. Kontam da to mora biti baš nešto ozbiljno i neki bolji brend. Kod nas mrka kapa koliko ja znam. Baciti pogled na Amazon i sl šta se nudi 

Link to comment
  • 2 months later...

Zašto se laptopovi u Srbiji i dalje gotovo isključivo prodaju bez Windowsa? Zar OEM licenca toliko košta da je to toliko velika ušteda?

Link to comment
49 minutes ago, Venom said:

Zašto se laptopovi u Srbiji i dalje gotovo isključivo prodaju bez Windowsa? Zar OEM licenca toliko košta da je to toliko velika ušteda?

 

High end verovatno ne ali kad proizvođači spreme neki hibrid za targetirano tržište, recimo Balkan onda ga ostave bez windowsa. (Makar neka vajda u svemu tome je da si ti i svi ostali pošteđeni nepotrebnih instalacija od strane proizvođača, koje bi mogao da skineš samo tako što bi formatirao uređaj pa instalirao sveži windows.

  • +1 1
Link to comment

Ja sam uvijek želio kupiti bez OS, imao sam svoju preseljivu licencu za Njinjdonjse i onda particioniram lege artis i kako ja oću, bez crapwarea

 

2016. sam konačno našao firmu koja i high-end prodaje tako pa više nisam morao formatirati sve da dođem na čistu ledinu

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Nema teorije da je licenca za neki jeftini laptop 100e. U modelima od par stotina evra sa sve pdv-om bi to bila 1/3 cene ili više.  Ne verujem da ih to košta više od par desetina evra pošto ionako kupuju milione licenci na gomili. Ko hoće svoju to je ok, ali za većinu ljudi nepotrebna komplikacija. Pitao me neko za laptop i u 2024 ne mogu da kažem idi i kupi to, nego sad neko treba da se drnda sa instalacijom Windowsa. 

 

Ne bi čudilo da naši prodavci više vole tako i onda ne moraju da pružaju podršku. Ne radi ti Windows - tvoj problem, mašina je prodata bez Windowsa.

 

Sad pogledah, licence se u EU preprodaju za 5e. Pretpostavljam da je legalnost toga upitna van EU, čak i ako je u EU legalno.

Edited by Venom
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...