Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

On 18. 11. 2023. at 14:27, Ratamahatta said:


 

 


https://gigatron.rs/laptop-racunari/lenovo-ideapad-1-15alc7-r7161tb-82r400b9rm-570617

Ja pazario ovaj danas, zadnji u radnji :laugh:

Ne dopada mi se deo tastature s kursorima i s malim enterom (navici cu se kontam posle nedelju dana), kao i to sto ima samo 2 standardna usb ulaza (ima treci, ali onaj manji za punjenje fona)

Graficka nije bas nesto (integrisana AMD Radeon) al' generalno me bole paja, ne gejmujem nikad, instaliram jednom u 2 godine Vice City ili San Andreas da gazim kurve i gadjam postene gradjane bazukom kad mi u svakodnevnom zivotu upadne pesak u vaginicu

Video sam jos nekoliko slicnih laptopova ovih dana u ovom price range-u (palo sa ~100-120k na 60-75k), ali neki nemaju numericku tastaturu ugradjenu (nju koristim stalno, nuzna mi je) pa sam batalio. Neki Dell i neki HP, zaboravio sam tacno koji modeli su u pitanju (gledao na shoppsteru, tehnomaniji, gigatronu i ananasu). Ista ova prica - Ryzen 7/Intel i7, 4+ghz, 16gb RAM i minimalno 512GB SSD (ovaj ima 1tb)

Ali za ove pare uf, celo leto sam svaki dan proveravao svuda i ovakve i slicne konfiguracije su bile 90-95 soma. Nadam se da je procesor zadovoljavajuc, u frci sam nekoj i tek od nedelje cu instalirati sistem pa cu poterati da vidim kako prede. 

Imam stari Lenovo b50-80 s i3 procesorom, on je kostao isto ovoliko 2017., a ni prineti ovome po specifikacijama 

Svidja mi se sto je sarka odradjena drugacije, umesto 2 male sa strane ima jednu dugacku po sredini, nadam se da vise nece pucati plastika - na b50-80 sam to menjao 2x.

Te integrisane Radeon grafe su više nego OK. Tera to lagano i GTA V. Što se tiče pucanja plastike, odnosno zadnjeg kućišta panela... isto sranjce ako ne i gore od tih B50. Ne samo to, nego vrlo brzo laptop ume da ima krajnje ružan efekat da se ekran ne može zatvoriti do kraja, bukvalno nekoliko milimetara je otvoren kad je u spuštenom položaju. Jako jeftino i gadno izgleda.

Pomoći nema, sem da baš paziš da ga otvaraš hvatajući po sredini i pridržavajući donje kućište... svaka egzibicija na brzinu otvaranja, hvatanja sa jedne strane i slično može da dovede do pucanja kućišta. Ja ga ne bih ni zatvarao ako se ne nosi, eto dotle je došlo s tim modelima. To je isto kućište koje koriste 5-10 godina, imam iskustva iz servisa redovna...

  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, Shan Jan said:

Kako iko moze da radi na 13" meni nije jasno...

 

Srećom pa imam desktop sa 34" monitorom, tako da mi je laptop od 13" za prenos i kad nisam kod kuće + krevet zapravo više nego ok.

 

Nešto da je prenosivo, a čak i ako treba da se radi samo na istom, ok je priključiti na monitor i to je to.

  • +1 2
Link to comment

Da slazem se da je mnogo lakse nositi 13" okolo, mozes maltene u one zenske tasnice da ga stavis. Nego bas skoro su mi u firmi nudili jedan od 13" i jedan od 15". Ranije sam i mogao kao da radim na 13" ali sad kad se omatorilo, vid nije najbolji, postalo je zaista nemoguce. Plus, ja i ne povezujem kuci na spoljne monitore jer mi je mali stan pa nisam hteo i time da ga zasipam kad vec mogu da idem u ofis kad god mi se ide.

 

Link to comment
On 29. 12. 2023. at 20:14, Shan Jan said:

Kako iko moze da radi na 13" meni nije jasno...

 

Ja fakultet zavrsio na 13. Milina bila zbog baterije i nosanja po vezbama i bibliotekama. Nijedan laptop nikada nije bio tako lep kao taj Sony Vaio Z model. Kasnije i sestra koristila dok nije otisla sarka od monitora.

 

Tad sam istekao naviku da ako je neki deadline da odem na tiho mesto i radim samo na malom ekranu sa maksimizovanim editorom.

  • +1 2
Link to comment
20 hours ago, Shan Jan said:

Da slazem se da je mnogo lakse nositi 13" okolo, mozes maltene u one zenske tasnice da ga stavis. Nego bas skoro su mi u firmi nudili jedan od 13" i jedan od 15". Ranije sam i mogao kao da radim na 13" ali sad kad se omatorilo, vid nije najbolji, postalo je zaista nemoguce. Plus, ja i ne povezujem kuci na spoljne monitore jer mi je mali stan pa nisam hteo i time da ga zasipam kad vec mogu da idem u ofis kad god mi se ide.

 

 

Sve jasno, onda je 15" taman za tvoj usecase, niti prevelik niti premali ekran :)

Link to comment

Kupio sam neki hp elitebook ultra fensi polovni. Malo mu je baterija slabija, pa često nosim punjač sa njim. Da li ima nekog razloga da kupim USB c punjač ili je njegov standardni sasvim ok. Uzgred ima li neke preporuke za zamenu baterije. Stavio bih novu originalnu ako ne košta previše. 

Link to comment
39 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Kupio sam neki hp elitebook ultra fensi polovni. Malo mu je baterija slabija, pa često nosim punjač sa njim. Da li ima nekog razloga da kupim USB c punjač ili je njegov standardni sasvim ok. Uzgred ima li neke preporuke za zamenu baterije. Stavio bih novu originalnu ako ne košta previše. 

Koliko traje baterija i koji model laptopa? Meni je type C uvek way to go jer sve ostalo puni što god imam...

Mislim da su original Lenovo ili Asus 65 i 100 vati Type C punjači u rasponu od 4000-6000 dinara. Naravno nebitno što nije HP već da nije neki šnj Kinez 

Link to comment
53 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Kupio sam neki hp elitebook ultra fensi polovni. Malo mu je baterija slabija, pa često nosim punjač sa njim. Da li ima nekog razloga da kupim USB c punjač ili je njegov standardni sasvim ok. Uzgred ima li neke preporuke za zamenu baterije. Stavio bih novu originalnu ako ne košta previše. 

 

A jesi li ikada našao originalnu bateriju za neki laptop koja traje kao ona koju si dobio uz kompjuter? Pitanje važi za sve, jer mi se čini da u 99% slučajeva možeš da nađeš samo neke koje su kompatibilne, ali nikada ne rade kao originalne.

 

 

  • +1 3
Link to comment
14 minutes ago, Hamlet Strašni said:

hp elitebook x360 830 g8
traja 3,5 sata na srednjim perfomansama. Kada stavim najgore ide do 5

Ne diraj ništa, to je vrlo korektno. Iz dva razloga... nećeš naći novu original po iole razumnoj ceni a pod dva kineske zamene ni ne razmatraj. 

Inače, vrh mašina :) Pa to nije staro godinu i po, dve max...

Edited by arheolog1981
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, copkillah said:

 

A jesi li ikada našao originalnu bateriju za neki laptop koja traje kao ona koju si dobio uz kompjuter? Pitanje važi za sve, jer mi se čini da u 99% slučajeva možeš da nađeš samo neke koje su kompatibilne, ali nikada ne rade kao originalne.

 

 

Upravo. Originalne prodaju samo ovlašćeni servisi i to po upitu. Nisam odavno pitao al je ranije bilo ozbiljno šišanje. Nema razloga da nije tako i dalje :) Za kineske zamene iz prve ruke... jedva pola godine izdrže, taman koliko je garancija 

Edited by arheolog1981
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...