Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Da li bi neka strucna dobra dusa procenila ovaj polovnjak Asus N56J godinu dana star:

34afe21dff9e0ce08844da1f9c4a6137.jpg

 

tj. kolko paaaaraaaa da ponudim?

Edited by maheem
Link to comment

Pogledaj koliko kosta nov takav.

 

Ako je laptop u dobrom stanju, manje vise kao nov ali se ipak vide neki razumni znaci koriscenja, umanji cenu za 30%.

Ako je malo vise izdrndan umanji za 35%.

Ako je laptop bas kao nov i maltene se ne vidi da je koriscen, umanji cenu za 25%.

 

Ako je izraubovan umanjuj za 40-50%, po proceni stanja.

Link to comment

Hvala Bato, Indy, hazarde. 

 

Kupio juče laptop, došao kući, instalirao Win 7, apdejtovao drajvere. Sve proradi iz prvog, i sve radi super, web, youtube, OS odziv, restartuje se dok kažeš keks. Pustio RadioParadise preko internih JBL zvučnika, zvuk sjajan. Tastatura prijatna za kucanje. Ukratko, laptop fercera kao zmaj  :)

 

A onda pokažem laptop krajnjoj korisnici™ i ona mi skrene pažnju da su boje na ekranu hladne, neprirodne i vuku na plavičasto. Nije toliko upadljivo, ali smeta. 

Takođe, ugao posmatranja ekrana je vrlo skroman, ne smeš da mrdaš glavu dok ga gledaš, čim je malo pomeriš slika počne da bledi. 

Uporedio sam ekran Lenova za ekranom starog HP 530 i ovaj drugi daje nesumnjivo prirodniji i lepši prikaz. 

 

Celo veče sam čačkao podešavanja (brightness, hue, saturation, gamma itd.) i ništa nisam postigao, samo to da smo propustili da pogledamo dogovorenu epizodu Farga. Malo sam posle surfovao po netu i shvatio da i drugi korisnici Lenovo Z i G serija imaju ovaj ili onaj problem sa ekranom. Ne pomaže kalibracija, ista stvar se javlja i pod drugim verzijama Widowsa i Linuxa. Dakle, problem je sa TN panelom ugrađenim u novije serije Lenova. 

 

Baš sam se smorio. Ostale karakteristike su super, laptop izgleda kao da je iz znatno višeg cenovnog ranga, ali ovo je deal breaker. Ostaje mi još, kad dođem kući, da preko HDMI konektora priključim laptop na eksterni Viewsonic monitor i uporedim prikaze. Da otklonim poslednju sumnju da li je problem sa ekranom ili drajverima, mada već sad znam koji će biti ishod.

 

Po svemu sudeći, vratiću laptop i tražiti refund ili zamenu za model nekog drugog proizvođača. Jbg. :(

 

Elem, ako je neko bacio oko na Lenovo laptop nek obrati pažnju. 

Link to comment

Pre tačno godinu dana sam takav platio 100k dinara, ako je to verzija sa B&O zvučnicima

da, ima B&O zvucnike

i kako si zadovoljan? je l ima nekih problema, je l se mnogo greje?

je l lose radi kad se ugreje?

Link to comment

prodaj ga bati, on te je nagovorio da kupiš tu kršinu...

Da, ja sam ga izabrao :D

 

Willowe, pošto pretpostavljam da nemaš hw kalibrator, probaj sa nekim sw kalibratorom da se poigraš. I probaj da nađeš drajver za ekran (umesto generičkog) sa odgovarajućim icc profilom.

 

BTW, zar niste išli da gledate taj laptop pre kupovine i nisu li vam se tad boje činile hladnim?

Link to comment

BTW, zar niste išli da gledate taj laptop pre kupovine i nisu li vam se tad boje činile hladnim?

 

Pre kupovine gledali smo laptop, u nekoliko radnji. Nažalost, ni u jednoj od njih laptop nije imao preinstaliran OS (ako ne računamo FreeDos) pa nije bilo načina da proverimo kvalitet prikaza. Računao sam da je prikaz osrednji i da mu to nije jača strana, ali ne u ovoj meri :)

Uzgred, većina laptopa, ovde, u BG-u, prodaje se bez OS-a (tu mislim na Windows) i izloženi su po radnjama, onako, isključeni (za razliku od televizora). Nema nekog probanja. Možeš malo da ih kucneš, opipaš, pređeš prstima po tač pedu, obrneš ih i zagledaš ih sa ove ili one strane, i to ti je uglavnom sve od "testiranja". 

Link to comment

da, ima B&O zvucnike

i kako si zadovoljan? je l ima nekih problema, je l se mnogo greje?

je l lose radi kad se ugreje?

Nikakvih problema, prvo win 8.1 pa win 10

radi sve za desetku

skoro da se uopšte ne greje

i danas rade svi najnoviji naslovi igara

a za zvuk je gazza rekao "jebo te, jel to iz laptopa, odakle laptopu basovi"

Plus je IPS ekran fantastičam, uglovi su ludački

realno bih ponovo kupio ovako nešto kada dođe vreme

Link to comment

Ipak smo zadovoljni Lenovom i zadržaćemo ga. Drago mi je zbog toga jer laptop radi i izgleda sjajno. Dodaću mu još 4GB kad dođe za to vreme, i možda ga apgrejdujem na Win 10. Malo smo se istripovali za ekran, pretpostavljam da smo bili umorni. 

Link to comment

da, ima B&O zvucnike

i kako si zadovoljan? je l ima nekih problema, je l se mnogo greje?

je l lose radi kad se ugreje?

Skoro pazario N551zu  tacno 80000 din,zadovoljan :)

.Ekran odlican,osvetljena tastatura,jaka grafika,originalni windows,sabvufer i torba se dobijaju uz njega,izgled 10/10.Procesor FX7600p je dobar ali i solidno greje,mada ne dramaticno koliko je prvobitno pokazao HWMonitor(zalio sam se ovde pre 7 dana,ali AMD OverDrive pokazuje dosta nize temperature).Od igara probao samo COD MW3,radi u fullHD bez problema,posle sat igranja kuciste  toplo.

Cena N serije je solidno porasla u odnosu na modele od pre par godina,mislim da je najjeftiniji sa kombinacijom i7+nvidia 130000 din i to bez operativnog sistema.

Edited by Zavrzan
Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...