Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Ne može jer je Lasta kurac, avion u klasi homebuiltova. To na zapadu ljudi prave sami. Naprave u graži zmaj i kupe motor i voze se. U njega ne može da se ugradi turboprop jer nije projektovan za takva naprezanja, a naoružanja i sistemi koje će da nosi sa Lajkoming motorom od 250 konjskih snaga... To je što je.
295KS ali to je to, ne mogu ni da se porede. Super Tucano ima petokraku elisu koju gura zver od 1600KS i max masa ubojnih sredstava (1500kg) mu je teza ne Lastina max masa na poletanju (1470kg). pritom je taj arsenal ozbiljan, cetvrte generacije. max brzina (595km/h) mu je skoro duplo veca (340km/h), borbeni radijus, plafon, autonomija...ma svee da, ovo cudo (verovatno sa dodatnim rezervoarom, koji se kod Laste montira umesto drugog sedista :isuse:) ima autonomiju od 6.5h u vazduhu! a radni vek 18000h (navodio sam vec da 29tke imaju max 7000h). pritom mu je sat leta 600USD, a kod F16 (koji spada u jeftinije za letenje) cuka kosta 3700USD.ne stvarno, dok se ne resi vekovna srpsko-dzejevska dilema (dal na istok il na zapad), meni je ovo best-buy igrackao elektronici nisam hteo ni da pisem. umesto toga ide ilustrativna komparacija kokpita dva zrakoplova. pogodite koji je koji... :P800pxkokpitlasta95septe.jpgsupertucano.jpg
Link to comment

А јел размишљају да купе нови борбени хелихоптер типа Ка-52, Апача? Мислим да нам је то за тренутну ситуацију много исплативије.Нека модернија верзија Су-27 или Ф-16, Грипен је већ скупљи али би могао да уђе у причу. Мада треба размислити о некој модерној верзији Миг-29 јер је целокупно наше техничко особље обучено за рад на том апарату што је огромна предност и уштеда, иста прича је и око пилота.На страну што мислим да Србија није у тренутној позицији да се тиме игра и да има много озбиљнијих ствари.

Link to comment
ne stvarno, dok se ne resi vekovna srpsko-dzejevska dilema (dal na istok il na zapad), meni je ovo best-buy igracka
Super je Tukan, samo mnogo spor nešto, u rangu osrednjih WWII lovaca. Ide li brže kad istrese sva ta čuda?
Link to comment

jeboga zeko, oces da jet fighter zamenis skolskim klipnim avionom koji nosi 2 short range raketle.ispada maltene da nam sadasnje gazele savrseno obavljaju poso.(sto ne kazem da nije slucaj)al sta cemo ako svabo udari?

Edited by ToniAdams
Link to comment
295KS ali to je to, ne mogu ni da se porede. Super Tucano ima petokraku elisu koju gura zver od 1600KS i max masa ubojnih sredstava (1500kg) mu je teza ne Lastina max masa na poletanju (1470kg). pritom je taj arsenal ozbiljan, cetvrte generacije. max brzina (595km/h) mu je skoro duplo veca (340km/h), borbeni radijus, plafon, autonomija...ma svee da, ovo cudo (verovatno sa dodatnim rezervoarom, koji se kod Laste montira umesto drugog sedista :isuse:) ima autonomiju od 6.5h u vazduhu! a radni vek 18000h (navodio sam vec da 29tke imaju max 7000h). pritom mu je sat leta 600USD, a kod F16 (koji spada u jeftinije za letenje) cuka kosta 3700USD.ne stvarno, dok se ne resi vekovna srpsko-dzejevska dilema (dal na istok il na zapad), meni je ovo best-buy igrackao elektronici nisam hteo ni da pisem. umesto toga ide ilustrativna komparacija kokpita dva zrakoplova. pogodite koji je koji... :P800pxkokpitlasta95septe.jpgsupertucano.jpg
Pusti istok-zapad, odavno naši nemaju skrupula što se tiče proizvođača vojne opreme. Daj šta daš samo da valja, dal Rusi, dal Kinezi, dal Švabe, Ameri, prodaće nam svi samo kad imamo para za dobru stvar.Kako se upoređuje Pilatus PC-9 koji imaju braća Janezi i zapadni susedi? Meni je to bolja kupovina nego Tucano. A turboprop je neozbiljan za jedno ozbiljno ratno vazduhoplovsto koje hoće da kontroliše svoje nebo. To ne može samo sa PVO, potrebna je i lovačka avijacija.Mada čak su i pojedini britanski analitičari zagovarali kupovinu velike količine Super Tucana i izbacivanje starijih lovačko-bombarderskih tipova (ostali bi samo čistokrvni teški lovci za kontrolu vazdušnog prostora, tipa Eurofighter).A takođe Tucano ne može da nosi perspektivne ubojne komplekse, pa čak ni matori Maverick niti neke smartbombs.
Link to comment
kapitulirati?
Mi, za razliku od nekih, nikad :PMoj favorit je F-14D Super Tomcat, mislim, kad već lupamo bar da uzmemo nešto lepo, i onda naši stručnjaci da počnu da rade na konverziji u nešto poput VF-0 Feniksa :D
Link to comment
А јел размишљају да купе нови борбени хелихоптер типа Ка-52, Апача?
Veoma intenzivno. Jedina dilema je da li je operativno efikasnije nabaviti 14 eskadrila Ka52 ili samo 10 eskadrila AH64 ali sa logističkom podrškom u vidu 30-ak UH60 ili možda 10 Činuka. Mada su Rusi/Ukrajinci to mnogo bolje rešili i trebalo bi razmišljati da se od njih nabavi AN225 za potrebe logističke podrške našim novim helikopterima.
Link to comment
jeboga zeko, oces da jet fighter zamenis skolskim klipnim avionom koji nosi 2 short range raketle.ispada maltene da nam sadasnje gazele savrseno obavljaju poso.(sto ne kazem da nije slucaj)al sta cemo ako svabo udari?
boricemo se pogacom i solju...ovom tukanu je trenazna funkcija sekundarna. sluzi pre svega za napad na slabije naoruzane ciljeve na zemlji (pobunjenici, narko karteli...) tj za podrsku trupama na zemlji. idealno za sve nase potencijalne sukobe i plateznu moc...
Pusti istok-zapad, odavno naši nemaju skrupula što se tiče proizvođača vojne opreme. Daj šta daš samo da valja, dal Rusi, dal Kinezi, dal Švabe, Ameri, prodaće nam svi samo kad imamo para za dobru stvar.Kako se upoređuje Pilatus PC-9 koji imaju braća Janezi i zapadni susedi? Meni je to bolja kupovina nego Tucano. A turboprop je neozbiljan za jedno ozbiljno ratno vazduhoplovsto koje hoće da kontroliše svoje nebo. To ne može samo sa PVO, potrebna je i lovačka avijacija.Mada čak su i pojedini britanski analitičari zagovarali kupovinu velike količine Super Tucana i izbacivanje starijih lovačko-bombarderskih tipova (ostali bi samo čistokrvni teški lovci za kontrolu vazdušnog prostora, tipa Eurofighter).A takođe Tucano ne može da nosi perspektivne ubojne komplekse, pa čak ni matori Maverick niti neke smartbombs.
PC-9 je tipican skolski avion, ovo je vec laki bombarder... a Maverick mozemo da nosimo na orlu ako bas treba za slikanje, dok za neke od GBU ionako nemamo para...de ce Srbin da baci 200.000USD na neprijatelja :Dspeaking about ozbiljno RV...missim, molim te nemoj. kakvo crno "nase nebo", prevazidjen koncept skroz
Link to comment
Lepota800px-Northrop_F-5E_%28Tail_No._11417%29_061006-F-1234S-067.jpg
Al je lep ko lutka, nego je mnogo mator...Ako nađemo neke u voznom stanju bog da nas vidi.
speaking about ozbiljno RV...missim, molim te nemoj. kakvo crno "nase nebo", prevazidjen koncept skroz
Makedonci imaju 8 Mi-24 i 4 Su-25... Su-25 je oklopljeniji, ima motor od MiG-21ca bez afterburnera, oklop, topove, može izvozna varijanta sa izraelskom elektronikom, mogu da se nakače IC rakete R-60 kratkog dometa za samoodbranu u nužnom slučaju...Jedino što mu fali je veća cena od Tucana.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...