Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Mislis da su nam potrebniji transportni? Njih barem imamo.Zasto JNA nikada nije kupovala vece jurisne helikoptere? Ili je Mi8 bio predvidjen i za to?Sta je alternativa Mi24, a da nije u pitanju neki Eurocopter od 50 meleona?

Link to comment
Mislis da su nam potrebniji transportni? Njih barem imamo.Zasto JNA nikada nije kupovala vece jurisne helikoptere? Ili je Mi8 bio predvidjen i za to?Sta je alternativa Mi24, a da nije u pitanju neki Eurocopter od 50 meleona?
Pravila je po licenci Gazelu. Zašto nije kupovala/pravila jurišne to mi ostaje misterija. Valjda je umesto toga imala lovačko-bombardersku avijaciju, Soko-Orao. Avionski lobi...
Link to comment
Sta je alternativa Mi24, a da nije u pitanju neki Eurocopter od 50 meleona?
Kamov Ka-50, tj. njegova varijanta Ka-52 Aligator (NATO - Hokum B) sa side by side kokpitom. Cijena sitnica - $15 miliona. Možemo i da kombinujemo jednosede i dvosede varijante. Za cenu mosta dobiješ dvadeset komada. Russian_Air_Force_Kamov_Ka-50.jpgka50_8.jpg btw. što se tiče aviona, i ja sam za Gripena, dok mi je kineski lavi drugi pik. Mada, znajući nas, najverovatnije ćemo čekati još deset godina i onda kupiti jednomotornu verziju pak-fa koju razvijaju Rusi i Indijci.
Link to comment
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=03&dd=28&nav_id=502230
Rusi nam daju 3 mlrd. USD za avioneIzvor: B92, BlicBeograd -- Iz "ruskog paketa" od 10 milijardi dolara koji je ponuđen srpskim vlastima, tri milijarde namenjene su za odbranu i predviđaju kredit za kupovinu vojne opreme.Taj kredit koji je navodno Vladimir Putin, premijer Rusije, ponudio srpskim vlastima predviđa uglavnom nabavku aviona i sistema protivraketne zaštite.Vojni analitičar Aleksandar Radić kaže za naš list da će Srbiji, s obzirom na to da je u pitanju kredit, izbor biti sužen na samo jedno ili dva vojna sredstva u istoj kategoriji.To odstupa od ideje da se na otvorenom tržištu izvrši modernizacija vojske, a uz to bi je ova kupovina dugoročno (politički, vojno i ekonomski) vezala za Rusiju, kaž on.Vojska Srbije već duže vreme ima problema sa stanjem u Ratnom vazduhoplovstvu, gde je većina vazduhoplova starija od 20 godina i uglavnom je reč o „migovima” tipa 21, ali i onih sa oznakom 29.
Link to comment
Pravila je po licenci Gazelu. Zašto nije kupovala/pravila jurišne to mi ostaje misterija. Valjda je umesto toga imala lovačko-bombardersku avijaciju, Soko-Orao. Avionski lobi...
Krajem 80-tih kada se uveliko radio NA postojala je ideja da se napravi i NH (novi helikopter) ali ne znam na kojoj platformi (to je jos bila samo ideja). Taj NH bi se proizvodio valjda u Pancevu (ideja je dosla iz Srbije a tada su vec pocele podjele).Sto se tice avionskog lobija, Soko Mostar je krajem 80-tih vec poceo naveliko da radi za civilnu avioindustriju to jest tadasnji Airbus.
Link to comment
Kamov Ka-50, tj. njegova varijanta Ka-52 Aligator (NATO - Hokum B) sa side by side kokpitom. Cijena sitnica - $15 miliona. Možemo i da kombinujemo jednosede i dvosede varijante. Za cenu mosta dobiješ dvadeset komada. Russian_Air_Force_Kamov_Ka-50.jpgka50_8.jpg
Ka-50-2 a ne Ka-52 (program je napusten).Ove helikoptere je i ruska armija odbacila (sada narucuju MI 28) jer su preteski i pravljeni su za potrebe hladnog rata i za rusku taktiku gdje helikopteri visoko lete i nije potreban drugi pilot za niske letove.Ka-52 ili Ka-50-2 nikada nije serijski proizveden Edited by borris_
Link to comment
Ka-50-2 a ne Ka-52 (program je napusten).Ove helikoptere je i ruska armija odbacila (sada narucuju MI 28) jer su preteski i pravljeni su za potrebe hladnog rata i za rusku taktiku gdje helikopteri visoko lete i nije potreban drugi pilot za niske letove.Ka-52 ili Ka-50-2 nikada nije serijski proizveden
ВВС России получили три новых "Аллигатора"
Ранее сообщалось, что ВВС России до 2015 года получат 400 новых и модернизированных транспортных и боевых вертолетов, в том числе Ми-28, Ка-52 и Ми-8.
Razumes ili treba prevod?Ka-50 nije u serijiskoj prozivodnji a RV RF poseduje 10ak istih. Doticni helikopter je razvijan za vreme rata u Avganistanu i na osnovu iskustva stecenog u istom ratu. Iz tog iskustva je razvijan kao jednosed.Osnova Ka-52 je razvijana sa Izraelom kasnih 90ih i pravi se u varijanti dvosed:IMG_8340_52.jpg143473_tmb_59097490_013.jpgA ovo bi trebalo biti jednosed Ka-50:139317_tmb_65056395_ka5013jp0.jpg
Link to comment
Tih 10 milijardi (ili 3) se dodaje u vanjski dug, ili se to ne računa? fantom.gif
dodaje se u javni dug, jer srpsko ministarstvo finansija jos nije saznalo sta je to off-balance sheet investment vehicle. Mozda im objasne Rusi
Link to comment

Mozemo se sloziti oko svega sto si napisao. Ka-50-2 je razvijan sa Izraelom za prodaju Turskoj ali to je propalo. Projekat je nastavio da se razvija i doslo se do Ka-52 dvosed kojim se sada naoruzava RV RF. Do 2012 treba da udje u naoruzanje 30ak a onda ce se videti koliko ce se dalje traziti.A model kojim se trenutno masovnije naoruzavaju jeste pomenuti Mi-28 Nato ime "Pustos".111781_307366795_mi28_11.jpg111781_tmb_56564399_1888104.jpghttp://www.youtube.com/watch?v=ETtEWjRpOrsZanimljivost oko Mi-28 je katapultiranje odbacivanjem elisa.http://www.zvezda-npp.ru/engl/k37.html

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...