Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

RV Belorusije, dvosed, oba pilota poginula, jedan od njih je izgleda zamenik komandanta beloruskog RV.Da bude još tragičnije iz srpske perspektive, bila je to jedna od ukupno četiri 27-ice koje Belorusija ima :(Na snimku ne mogu da vidim ništa ključno, osim da su se izvlačili iz petlje na veoma maloj visini. Šta je pošlo naopako, ostaje da se vidi. Ovde je još jedan

.
Link to comment

ja sam mislio da oni imaju celu eskadrilugledah snimak sinoc, nije mi jasno sto se nisu katapultirali. imali su i vremena, i ugao, a avion je padao van zone sa publikom

Link to comment
  • 2 weeks later...

videh da nase dvadesetdevetke vezbaju dog-fight, verovatno nece biti tezih individualnih figura posle ovoga sa Randjelovicempo prvi put posle bombardovanja idem na mesto gde sam gulio vojni rok...

Link to comment
  • 8 months later...
Pao jos jedanVojni avion tipa "Orao" srušio se danas u Gružansko jezero koje se nalazi zapadno od Knića, saznaje Blic. Pilot, major Slobodan Jocić se zbog kvara na mehanizmu za uvlačenje točkova, po naređenju katapultirao iz aviona. Zdravstveno stanje majora Jocića je stabilno, saopštilo je Ministarstvo odbrane. Opet miting...
Link to comment

Pise u tekstu da se vise aviona pripremalo za miting

Kako saznaje dopisnik RTS-a iz Jagodine, u Paraćinu je obavljen trenažni let nekoliko aviona koji su se pripremali za predstojeći miting koji će se održati u subotu.
Doduse, kvar koji je opisan ne deluje kao posledica agresivnijeg leta, al opet, sta ja znam...
Link to comment

Pitanje je zasto Orlovi uopste i dalje lete. Ako se secam nekog clanka od pre par godina, to su avioni kojima su maltene skroz istekli resursi. Zreli su za penziju.

Link to comment
Pise u tekstu da se vise aviona pripremalo za mitingDoduse, kvar koji je opisan ne deluje kao posledica agresivnijeg leta, al opet, sta ja znam...
nisam cuo za miting...jbg, kerozin im daju samo kad im trebaju za neki miting...taj stajni trap nema prevelike veze sa letom. pokrece ga hidraulicni sistem i vadi se pri malim brzinama/otporima vazduha
Link to comment

Pre oko pola sata je jedan Mi8 preleteo preko NBGa, iz pravca VMA prema Bezaniji. Valjda ce pilot biti OKIzgleda da je avion bio "sveze remontovan"

Edited by nbg4ever
Link to comment

Nije se izvukla jedna "noga" pri sletanju, pa nije mogao da sleti i izabrali su jezero da se prizemlji. Inace, u martu je izasao sa remonta...

Link to comment

Ne brini, malo aluminijuma i kerozina neće značajno pogoršati kvalitet vode iz tog jezera.Orlovima su resursi istekli ne skoro, nego u apsolutnoj potpunosti. Tu ni remont više ne pomaže.edit:http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/192328/Pilot-rizikovao-zivot-da-spase-avion

Dva puta se spuštao u Lađevcima, dodirujuću pistu desnom nogom (točkom) stajnog trapa ne bi li inercijom odglavio levu, ali ni to nije uspelo. Tada je preostalo jedino da iskoči iz aviona u predeo gde pad letilice nikog neće ugroziti. To je bilo jezero kod Knića, a u avionu je ostalo 200 litara goriva, što je bilo taman dovoljno da pilot dođe do tamo - objasnio je general Živak.
Ovo je za pun respekt, zaista. Edited by beowl
Link to comment

Ako sam dobro razumeo, Orlovi su originalno dizajnirani za jedan motor, ali ta fabrika ih nije mogla/htela isporuciti pa su navrat-nanos redizajnirani za dva motora i oduvek su imali problema... Trebalo bi ih ostaviti na zemlji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...