Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Ovo je čist hearsay sa drugih foruma, ali pošto je Broz naredio istragu i pošto je ovo zemlja Srbija u kojoj je zaista sve moguće, evo šta se između ostalog piše:

Nije Kalemegdan kriv zbog katastrofalno odrađenog remonta. Bila je javna tajna da su sva četiri aviona bila opasna po život za letenje, što se i pokazalo tačnim na najgori mogući način. Od kad su "remontovani" stalno su se dešavale pizdarije, o čemu se nije pričalo zarad mira u kući.
Ma kakav fakin remont, ono što je urađeno na ta četiri aviona je čist kriminal!
EDIT: s tim da zaista u ovom trenutku ne možemo znati da li je zakazala tehnika ili nešto drugo; činjenica da su u pripremama za aeromiting izgubljena dva aviona potpuno različitog tipa, u najmanju ruku podjednako ukazuje i na mogućnost ozbiljne sistemske greške u izboru akrobacija i pre svega visine na kojima se one izvode. Edited by beowl
Link to comment

Nije mi jasno kako svi znaju da je remont bio kriminal i onda piloti svejedno sedaju u te avione ne da bi radili, lupam sad, redovan izviđački let, nego da bi pravili raznorazne lupinge i figure?!? Mislim, ko je tu lud?

Link to comment

Pa ne znaju svi, to je priča sa foruma i nije sigurno da li je stvarno tako. Ono što povezuje ova dva udesa je da su se oba dogodila prilikom izvođenja akrobacija na izuzetno malim visinama, što nijednom od poginulih pilota nije ostavilo mogućnost da se spasi katapultiranjem. Ištvan Kanas nije stigao ni da pokuša, a potpukovnik Ranđelović je pokušao ali je bio toliko nisko da se padobran nije otvorio kako treba. Sa tim akrobacijama nešto definitivno nije u redu i mora im se odrediti minimalna visina. A i to za nekih 5-6 godina, koliko bi minimalno trebalo da traje rampa na bilo kakav aeromiting u ovoj zemlji.

Link to comment

Šutanovac i generali mogu samo da se zahvale Svevišnjem što se ovo nije desilo na aeromitingu, jer bi tragedija bila mnogo, mnogo veća.

Link to comment

Kakvo god da je stanje u kompaniji Mikoyan-Gurevich, nije ono srušilo ovaj avion i nije on juče kupljen. Da li nešto nije bilo u redu sa remontom, i ako nije da li je to doprinelo ovom udesu, to tek treba da se utvrdi.EDIT: da ne lupam mnogo o broju sati, ipak ovde govorimo o najboljem MiG-29 pilotu kojeg je vojska imala; videćemo na šta će sve ovo da izađe.

Edited by beowl
Link to comment

Meni deluje nemoguce ma kakvo "osljarenje" pri remontu borbenog vazduhoplova, pogotovo kada remont vrse veoma iskusni majstori u maticnoj fabrici. Naleteo sam na ovo "svedocenje", ne znam da li je istinito, ili necija mitomanija, ali tehnicki, koliko znam, moze da drzi vodu (a ne znam puno, ali `ajde...) i pri tome ne sadrzi tragove teorija zavera, pa mu dajem 50% kredibiliteta:"Po struci sam kontrolor letenja, a ovaj nesretni MIG 29 je proleteo iznad moje kuce (zivim blizu Batajnice) i odmah sam cuo, po karakteristicnom zvuku iz motora, da je u pitanju tzv. compressor stall/surge - to se desava kada motor iz nekog razloga ostane bez dotoka vazduha u kompresioni prostor ili kada se poremeti sagorevanje u kompresionoj komori i dodje do gubitka kompresije - cuje se kao pucanj i kao usisivac koji crkava. Bas zato sto je to karakteristican zvuk za takvu vrstu otkaza motora, znao sam da ce se nesto lose desiti sa avionom, u takvim slucajevima na maloj visini i u nekom ostrom manevru je jako tesko sleteti, on je izgleda pokusao i stigao nekako do aerodroma, verovatno je izbegao naseljena mesta. Pilotu svaka cast i slava mu, i poginulom vojniku na zemlji.Inace, ovaj kvar se moze desiti (prekid dotoka vazduha) u nekom ostrom manevru recimo, i desava se i na mnogo modernijim avionima - ima veze sa fizikom a ne sa samim tipom aviona"edit: nije li ovo zrelo za split? povecace vidljivost jedne vazne teme

Edited by vasudeva418
Link to comment
  • 3 weeks later...
Kakvo god da je stanje u kompaniji Mikoyan-Gurevich, nije ono srušilo ovaj avion i nije on juče kupljen. Da li nešto nije bilo u redu sa remontom, i ako nije da li je to doprinelo ovom udesu, to tek treba da se utvrdi.EDIT: da ne lupam mnogo o broju sati, ipak ovde govorimo o najboljem MiG-29 pilotu kojeg je vojska imala; videćemo na šta će sve ovo da izađe.
Remont je radjen u Srbiji a ne Rusiji.Ako je to problem onda je adresa za zalbe u Beogradu a ne Moskvi
Link to comment
Remont je radjen u Srbiji a ne Rusiji.Ako je to problem onda je adresa za zalbe u Beogradu a ne Moskvi
To si ti nešto pomešao, ili te je neko gadno slagao.
Link to comment

Pito ja čoeka kako je odrađen remont.Pita on mene jesam li video nekad 4etiri 29ke zajedno u letu? Nisam.Eto ti odgovora kako je odrađen remont.Naleteo juče na rahmetli avion rahmetli države F84 Tandrdžet.img2088k.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...