Jump to content
IGNORED

Egipat


adasevic

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    37

  • žaro

    12

  • Kudravi Gaucos

    12

  • Musharaf

    8

e jebes ga, zena ide na odmor a ne da roni. za prvi put, dovoljna je maska iz tamosnje radnje, cak ni peraja nisu neophodna, tvrdim.da otvorimo topik o ronjenju, pa da pricamo sta treba i gde.apotekarice, za marriot ti nisu potrebne nikakve vodene papuce, koral je daleko, peska ima dovoljno, jedino je, ko sto rekoh, plaza malo bzvz, jer su u i "jahte" i jahte, ali ako se dobro secam, ima neki fini kafic na pontonu.late check out je moguc ako imaju mesta, zato bolje pitaj na recepciji odmah kad stignes. obicno kosta oko 20-ak dolara u fensijim hotelima i vazi do 6. agencija bi morala da ti naglasi da li je ukljucen kasniji izlazak u aranzman.

Link to comment
Gde je tačno u šarmu-okolini istog ovo snimano? Dobar greben.
Sve je snimano na El Fanaru. To je plaza u koju se placa ulaz, ali definitivno najbolja u Sharmu ako te zanima greben (i ovako je najbolja, jer nema ljudi i suncobrani i lezaljke su izvanredni). Jedna je slikana u nacionalnom parku Ras Muhamed, do koga se ide camcem.
e jebes ga, zena ide na odmor a ne da roni. za prvi put, dovoljna je maska iz tamosnje radnje, cak ni peraja nisu neophodna, tvrdim.da otvorimo topik o ronjenju, pa da pricamo sta treba i gde.
Pa nema ovo veze s ronjenjem. Pricam o snorkelingu, posebno jer je izrazila da postoji mogucnost da ne snorkeluje (i nekakav strah od riba), sto ja mislim da bi bila velika steta. Zato se trudim da je nalozim kako znam i umem.Peraja mozda nisu neophodna, ali ja bih ipak kupio masku koju mogu da probam pre, sto nije slucaj sa onim kompleticima koje se tamo pazare po turistickim radnjama. Kad udjes u more i vidis da ti curi voda u oci, brzo se pokupis i zajebes celu pricu. Onda provedes odmor tako sto lezis na ne tako impesivnim plazama. Dzabe si se cimao do Crvenog mora onda, isto tako mozes i na Jadranu...
Link to comment

Kudravi, lepe su ti ove ribe, nemaju pipke ni buljave oci na antenama, pretpostavljam da bliski susret sa njima i nije tako neprijatan. Ali, kao sto pomenu luba, ja, da prostis, idem na odmor, a ronjenje sam pomenula u maniru 'kud svi turci, tu i mala apotekarica' posto vidim da su svi koji su se vratili iz Egipta probali da se brcnu pod vodom, pa k'o velim zasto ne bih i ja. Da me ne shvatis pogresno, a imajuci u vidu tvoju opasku da na plazi moze da se lezi i na Jadranu, ja sam se toliko uzelela odmora da mi je prosto bilo svejedno na koju obalu cu da se zabodem. Drugarice su predlozile Egipat i - eto:-) Inace mi verovatno u tri - cetiri zivota ne bi palo na pamet da odem tamo. Kad ovo kazem, hocu zapravo da pojasnim da nisam neki zavisnik od mora - volim k'o i sva deca, ali nemam neki prefinjen ukus, tek onoliko koliko mi je potrebno da razlikujem pescanu (koju volim) od ostalih plaza (koje ne volim) i - that's it. Moja "soljica caja" je ipak asfaltni turizam, ili jarcanje po kojekavim vukojebinama, ali kopnenim. A sto se mora tice, da se ja pitam, verovatno bih otisla na Siciliju, mnogo mi se svidelo jedno selo pored Palerma, ima super plazu, a moze da se kupa do oktobra, pa i u novembru uz malo srece i sunca. Tako da je Egipat za mene zapravo idealna dvotrecinska vecina devojackog "3S" (sun sea and sex) letovanja, kad vec ne mogu da odem u Mondello. I uopste me nece izesti savest da tih deset dana provedem citajuci chick lit i prevrcuci se u legestuhl-u. U svakom slucaju, ako odem na taj snorkwhatever, podnosim podroban izvestaj. Sa fotografijama, ako taj podvodni gadget kosta manje od 10 evra.

Link to comment
Tako da je Egipat za mene zapravo idealna dvotrecinska vecina devojackog "3S" (sun sea and sex) letovanja, kad vec ne mogu da odem u Mondello. I uopste me nece izesti savest da tih deset dana provedem citajuci chick lit i prevrcuci se u legestuhl-u.
Joj greote... :cry:
Link to comment
...Drugarice su predlozile Egipat i - eto:-)... ?...Tako da je Egipat za mene zapravo idealna dvotrecinska vecina devojackog "3S" (sun sea and sex) letovanja...
Kad ono rece da polazite? Zapamtio sam Sarm el Seik ali ne i tacan datum :(
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja sam prosle godine bio u Sharmu pocetkom oktobra, a sada cu moci tek sredinom oktobra, pa bih isao u Hurgadu. Zanima me da li ima neko iskustva po pitanju vremena? Jel i dalje toplo tj. moze da se kupa? Nacuo sam da u Hurgadi duvaju neki vetrovi te da je tamo nesto hladnije nego u Sharmu u tom delu godine... koliko ima istine u tome?

Link to comment

Ma potpuno je OK vreme - i dalje je vruće :). Ne mogu baš da se setim da li je bilo vetra ili ne, ali sigurno nije bilo ništa strašno čim mi nije ostalo u sećanju.Edit: Hoćeš li samo Hurgadu ili mešano meso sa Kairom?

Edited by kiki
Link to comment

Ja sam u hurghadi bio čini mi se 01.-11. avgusta 2006. i mogu ti reći da sam gledao chart na kome je predstavljena temperatura vazduha i mora tokom cele godine. Jedino mislim da je januar i februar temperatura vazduha ne baš za kupanje (24-25C), dok je temperatura mora cele godine majka. Vetrova mislim da nema, koliko znam za vreme mog boravka je bilo baš toplo, ali stalno duva neki prijatni minivetrić. Oktobar je pun pogodak za Hurghadu, nema gužve, temp vazduha je oko 29-30C. ma mila majka maraPozdravio bih apotekaricu i poželeo lep provod, s tim da što se tiče izleta (veliki sam ljubitelj egipatske istorije) preporučim kairo, kao i da ne sedaju na kamile ni pod tačkom razno! :D Za muzej u kairu NIJE dovoljan ni ceo dan, a kamoli par sati koliko agencija dozvoljava.

Link to comment
Ma potpuno je OK vreme - i dalje je vruće :). Ne mogu baš da se setim da li je bilo vetra ili ne, ali sigurno nije bilo ništa strašno čim mi nije ostalo u sećanju.Edit: Hoćeš li samo Hurgadu ili mešano meso sa Kairom?
To su lepe vesti. Isao bih samo u Hurgadu, jer izvorno hocu na more da se odmorim. Krstarenje Nilom bih ostavio mozda za prolece, pa bih tu uklopio i Kairo i Nil i Hurgadu. Ovako cu najeverovatnije da idem Kontikijem 12/11 aranzman negde sredinom oktobra ... Jedino mi se ne svidja sto za razliku od Sharma jako mali broj hotela ima u ponudi AI koji je u Egiptu extra isplativ...Mada nije iskljuceno i da odem pocetkom novembra, iako me plasi to sto ne vidim ponude za novembar...
Link to comment
Kad ono rece da polazite? Zapamtio sam Sarm el Seik ali ne i tacan datum :(
Čak ni to nisi zapamtio. :lol:
Treba da idem u Hurgadu ...
Ti u fazonu što je babi milo...U Sarm el Seik idu Kudravi i Vasa, pa sad :rolleyes: P.S.Nadam se da će uskoro i obećani izveštaj iz Hurgade.
Link to comment

Vrnula se u sredu kasno nocom (tj. u cetvrtak ujutro - zahvaljujuci izuzetno "prigodnim" terminima JAT carter letova - stigosmo u 5 ujutro, ali makar nismo kasnili kao u polasku)Za pocetak - hotel Marriott Beach Hurghada :pera: Do te mere dobar da smo se jedva naterale da odemo do grada, gde smo bile ukupno tri puta i to nevoljno. Sto i nije neka steta, s obzirom da ni tzv stara ni tzv nova Hurgada nisu nista posebno - mala strokava (copyright by Bup) novokomponovana mesta, i osim u "novoj marini" tesko da cete zabosti pristojan lokal da popijete kaficu. Ali, da ne bude da nismo promolile nos iz hotela, jednom smo prosetale, drugi put na nagovor vodica otisle sa ostatkom grupe u neki klub Little Buddha i treci put u solo reziji u pomenutu novu marinu (gde se i najvise skupljaju stranci). E da, nekako smo uspele da se na jedan dan obremo u El Gouni na golf turniru, ali to je vec druga prica (sledi u nastavku). Aj sad redom, pa cu u nekoj iteraciji da ubacim slike (dok ja to iscenzurisem :P )Isle smo preko agencije Sabra, koja je subagent agencije Follow me, u cijoj smo grupi na kraju i bile. Docekali su nas lokalni vodici, od kojih jedan odlicno govori srpski i generalno je izvor raznih korisnih informacija o Egiptu i Hurgadi. Odmah da napomenem da u startu nismo bile zainteresovane ni za kakve izlete, iz dva razloga - prvi je moj licni - smatram da je sramota posvetiti par zbrzanih sati obilasku ostataka jedne takve civilizacije, a drugi je taj sto smo dosle na klasican odmor i sve i da nije bilo prvog razloga na pamet nam nije padalo da ustajemo u pola dva ujutro (kao na primer za izlet u Kairo) da bi smo provele ostatak dana manje - vise u autobusu). Na snorkeling - smorkeling sam ipak otisla i grdno se razocarala, s obzirom da je u pitanju krajnje turistikovana aktivnost, gde gomila ljudi galami, hrani ribice, kresti, dere se i uvija uz trbusnu plesacicu negde oko tzv. Paradise Islanda, sa bizarnom ekipom (na celu sa kamermanom) na brodu kojim se ide na taj izlet. Ipak, i pored toga sto sam se iznervirala zbog narusavanja ekosistema i narodnjacke atmosfere koja vlada na mainstream snorkeling tripu - sama stvar mi se svidela, tako da sam bila u veoma velikom iskusenju da u hotelu uzmem diving kurs, ali sam odustala posto sam se kasno setila i oduzelo bi mi dosta vremena. Inace je kostao 150 evra. Izlet - preko nasih agencija 20 evra + 5 funti, preko lokalnih 15 evra. Krece se ujutro, busicima do marine, odatle na brod, pa sa broda na camac pa na "rajsko ostrvo" - gde se prvi put snorkelinguje, zatim nazad na brod, rucak, jos dva zaustavljanja za njurkanje i that's it. U 16 povratak u hotel. Oprema se dobija pre ulaska u brod, to jest zaduzuje - ko je gadljiv, bolje da kupi svoju (nalazim da za snorkeling peraja nisu uopste potrebna - samo maska i ono za disanje) - mi smo malo probrisali vlaznom maramicom masku i disaljku, ali, eto, kome se to ne dopada nek upazari sopstvenu.Kao sto rekoh, najveci deo vremena smo provele u hotelu i svaka zamerka na isti bila bi trazenje dlake u jajetu. Ipak, kao sto je luba rekla, plaza nije neka - s obzirom da gleda u vestacko hotelsko ostrvo, relativno je mala, i plivanje je ograniceno zbog blizine marine u kojoj parkiraju jahte. Ali, uglavnom smo se tu kupale (samo jednom na bazenu) - s obzirom da je atmosfera izuzetno prijatna, sve je udobno, ususkano i na dohvat ruke, nema jurcanja zbog zauzimanja lezaljki, peskiri se izdaju na karticu, ima beach bar i servis na plazi... Da nije neke zgrade koja nice levo od Marriotta, sunce bi verovatno dobacivalo do 18, ovako smo morale da se zadovoljimo suncanjem do 17 - 17.30 najduze. Voda je cista, tirkizna, vrlo slana i gusta, iako nema korala, plivaju horde nekih ribica, tako da moze da se snorkelinguje i oko hotela, nema muzike, nema dranja, ali zato ima animation team-a. Srecom, samo ih je troje i nisu preterano dosadni, a u ponudi su stretching, water gym, volleball i jos neke stvari, mi smo odlazile na taj akva aerobik i ludo se zezale sa matorim engleskinjama - gde dolazim do druge bitne stvari za Marriott - struktura gostiju. Kad smo stigle, bile smo jedine gosce iz Srbije, dominirali su Rusi, pa Nemci, pa Italijani. U roku od par dana sve se izokrenulo, pa je tako bilo najvise Srba, pa Nemaca, pa Engleza, pa Holandjana, pa Poljaka pa Slovaka pa tek onda Rusa. Valjda su tako agencije pokupovale kapacitete - bas mi bi cudno sto se preko noci promenio demografski opis. Medjutim, ekipa je pretezno starija (gerijatrija maltene) sto je za nas bilo super jer smo se mnogo dobro provele sa opaljenim matorim engleskinjama u penziji, a ostatak cine parovi koji redom lazu da su na medenom mesecu ne bi li dobili mufte tortu od hotela. Tako da, ako se neko namerio na lud provod nek zaobidje Marriott - prosto, u pitanju je mesto gde se glas ne cuje posle 21, ali opet veoma prisno i prijatno, za razliku od konkurentskog Stajgenbergera (ta dva se, koliko sam shvatila "kolju" za mesto najboljeg hotela u Hurgadi) - koji je ogroman i hladan (da se razumemo - fantasticno izgleda, ali to je nas utisak kao posmatraca, ali i utisak onih iz grupe koji su bili u njemu). U Marriottu se veoma brzo svi upoznaju, nema vise od 200 soba, nema guzve ni cekanja na sto na veceri i dorucku, nema stresa ni jurnjave... idealno mesto za lazy odmor. Malo je skupo, doduse, ali opet su cene nize od Beogradskih, iako daleko vise od onih u Hurgadi (mislim na barove i prodavnice u hotelu). Ipak, na kraju smo skoro sve uzimale u mini baru - posto su na ulazu napravili nekakvo bezbednosno cekiranje pa nas je bio blam da "svercujemo" vodu. Na kraju nas je racun za nas tri izasao oko 150 evra (za deset dana i to galantne upotrebe mini bara, rum servisa, beach bara itd.) U Marriottu nema AI opcije, ali je HB sasvim dovoljan - s obzirom da dorucak traje do 11 a vecera pocinje u 18.30. Inace smo bez blama krkale sve i uopste nismo popile onaj lek na "a" koji svi kazu da se uzme odmah i nista nam nije bilo. Led u picima, voce, povrce, sve najnormalnije. Ali, ne mogu da se zakunem da je tako u svim hotelima. Dorucak je kontinentalni, i to spektakularno obiman, a za veceru je svaki dan drugacija kuhinja - francuska, libanska, egipatska, italijanska... Iako su skloni da stave malo vise zacina, niko nije ostao gladan. Sobe su super udobne i luksuzne, jedino sto su nas zavrnuli za net, ili smo mi to pogresno ukapirale preko njihovog sata - wifi nije besplatan, i prilicno je skup, ali postoji Marrnet bar u kome pola sata kosta oko 300 din. Osoblje je ultra istrenirano, svi govore skolski british english, i svi su at your service 24/7. Kao sto sam rekla, hotelske radnje su malo skupe, ali recimo da su cene stampe polu pristojne, sto vazi i za kozmetiku (ulja za suncanje i slicno). Suvenire i dzidza bidze smo kupile na aerodromu, gde je smesno jeftino, a vratile smo se s najgorim svercerskim kesama, s obzirom da su parfemi dosta jeftiniji nego u EU fri sopovima, a mogu da se nadju neki brendovi koji su kod nas portpuno izumrli. Isto vazi i za cigare i pica. E da, vreme. Tokom naseg boravka temperatura nije padala ispod 38 stepeni, more oko 27 - 28, nema vetra (ali mozda je to zbog pozicije, na primer gosti Inter Continentala su se zalili da je non stop duvalo), noci tople, ali podnosljive zahvaljujuci centralnoj klimatizaciji.---sledi nastavak---

Edited by apotekarica
Link to comment

Ja sam prosle godine bio u Marriot-u, bas na medenom mesecu, nismo se pretvarali da bi dobili tortu :D Cak su tu tortu odneli dvema nasim devojkama, drugaricama, greskom, sa kojima smo posle postali prijatelji i dan danas se super druzimo :) Ovako, imao sam srecu da budem u zaista vrhunskim hotelima po svetu i mogu reci da je ovo definitivno najjeftiniji Marriot (i drugi hoteli tog ranga) na svetu, tu nema price! Sto se tice celokupnog utiska hotela, naravno da nije kao Marriot u Singapore-u ili tako nekoj zemlji, ali nije ni daleko iza. Ja ga svim potencijalnim putnicima u Hurghadu toplo preporucujem. Kao sto apotekarica rece, ako zelite odmor u pravom smislu te reci, Marriot je pravi izbor!Usluga u hotelu je solidna, ne bih rekao odlicna, desavalo se da cesto predugo cekamo za vreme vecere ili dorucka da dobijemo ono sto smo narucili, a onda neprijatno iznenadjenje, dobijemo nesto potpuno drugo, ali dobro, sve se to da preziveti. Sto se trovanja amebama tice, mene je zadesilo, od salate za vreme vecere. Sutradan sam ceo dan proveo u sobi, bacajuci peglu na svakih 8 milisekundi, ali sto se toga tice, u Egiptu nema pravila, moze bilo gde da vas zadesi. Sam sam kriv sto nisam zgutao onu tabletu :D Mi smo bili pocetkom septembra, temperatura vode i vazduha za mene idealna. Plaza, ostrvce, plivanje oko njega, ma super za pravi pravcati odmor cool.gif Imate i dodatne sadrzaje, ronjenje, voznja daske, odbojku, aqua aerobik, prijatna, opustena atmosfera, bez dreke, jurnjave, frke, ma milina jedna :D Sve u svemu, za Egipatske standarde, jedan od najboljih hotela, sigurno. Ja sam preporuku za njega dobio od mog jako dobrog ortaka koji tamo radi kao vodic za jednu od nasih agencija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...