Jump to content
IGNORED

Egipat


adasevic

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    37

  • žaro

    12

  • Kudravi Gaucos

    12

  • Musharaf

    8

ako ces u kairo ili aleksandriju, onda da i to samo preko turaka-, sve ostale varijante prevoza su mnogo skuplje.ako ces na more, prevoz ce ti biti skuplji, ali mozes da iznajmis stan, sto preko agencija ne ide.ostale cene su manje-vise iste, smestaj, hrana i to.ako bi na more proveri vreme, desi se da u to doba bude puno vetra, pa je i voda hladnija.

Link to comment

Planiram da idem u Hurgadu 17. aprila na more. Zanima me da li zna neko kakva je klima i temperatura kako vazduha tako i vode u to doba? Da li moze da se kupa u moru? Mislim, bacicu se sutra u istrazivanje, ali rekoa ajd da pitam ako ima neki egiptofil :)Bio sam u Sharmu pocetkom oktobra i bilo je idealno vreme. Sve se nesto nadam da ce to da se ponovi i u Hurgadi.Inace idem sa zenom i klincem od tada 11 meseci, pa moram dosta toga da predvidim. Ici cemo preko Argusa u neki ok hotel, i necemo puno odatle da mrdamo zbog bebe. Njima se tad blize i izbori, pa me opet zbog klinca malo i to plasi, mada ne verujem da bi smelo da bude nekih neprijatnosti...Ako neko ima neka saznanja na zadatu temu, bicu veoma zahvalan da je podeli ovde samnom :)

Link to comment
  • 5 months later...

mozda se neko seca da sam prosle godine, kada sam imao 37 sa 2 (toliko topla sam ja), imao problem sa turistickom agencijom koja je htela ranije da me izbaci iz hotela?! e, to je ova agencija:http://www.rts.rs/pa...у Београд .htmlpre mesec dana sam cuo da su jos neki imali problema sa njima i da ce ih tuziti. strasno je sta su ljudima uradili, najgore su prosli ovi sto nece ni otici na more. jel se ide u tvorza zbog ovoga?ja sam izvukao dodatna dva dana za dz :0.6:

Edited by kojot
Link to comment
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Prozujaću topikom detaljnije u toku večeri, sada me samo interesuje, kako provesti 1 kvalitetan dan u Aleksandriji? Šta videti, šta je precenjeno?Postoji opcija da nas neki turistički vodič provede kroz sva ova mesta ali meni ovo deluje nekako nabijeno za ukupno 8 sati koliko ćemo provesti u Aleksandriji.Qait Bay FortMontaza Palace & GardensRoman AmphitheatreBibliotheca AlexandriaAlexandria National MuseumCatacombs of Kom El-ShokafaRazmišljam se da se izolujem od grupe i sam obiđem na miru recimo tri lokacije i da zujim gradom nasumično.

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 2 weeks later...
Prozujaću topikom detaljnije u toku večeri, sada me samo interesuje, kako provesti 1 kvalitetan dan u Aleksandriji? Šta videti, šta je precenjeno?Postoji opcija da nas neki turistički vodič provede kroz sva ova mesta ali meni ovo deluje nekako nabijeno za ukupno 8 sati koliko ćemo provesti u Aleksandriji.Qait Bay FortMontaza Palace & GardensRoman AmphitheatreBibliotheca AlexandriaAlexandria National MuseumCatacombs of Kom El-ShokafaRazmišljam se da se izolujem od grupe i sam obiđem na miru recimo tri lokacije i da zujim gradom nasumično.
Ja sam video amfiteatar, bio u biblioteci i zujao po gradu.
Link to comment

katakombe su must see. Qait bey se ne moze promasiti. sto se mene tice, 8 sati u Aleksandriji podrazumeva pre svega ispijanje caja na Corniche, i neki riblji restoran, i generalno skitanje obalom. ostalo, ako se nadje vremena. nije Aleksandrija grad za turisticki frenzy.a ovaj itinerer je, nemam drugu rec, sulud. to nije cak ni obilazak, to je photo op lista, dosao, zapljunuo se i otisao. probitacnije je guglati te lokacije nego ih tako posecivati.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Hvala svima na komentarima.Javi se, Dabovicu, pa ću se raspitati.Danas je ostatak internacionalne ekipe otišao u Aleksandriju, ja sam odustao. Ako bude ostalo para nakon putovanja u Siwu, mislim da ću otići u Aleksandriju u sopstvenoj režiji.Par utisaka....Ovde je jako poželjno imati nekakvog vodiča kada se ide u obilazak bitnih istorijskih lokacija. Ja prosto ne znam mnogo o tome, kada se to učilo u srednjoj školi mene istorija nije nešto naročito zanimala i tu imam solidan deficit koji nastojim da nadoknadim od kada me je život poterao na društvenjačku stranu. Tako da, dobro je imati vodiča ali ova akcija sa Aleksandrijom je stvarno krš.Ako budem išao, uplatiću neki jeftiniji hotel i ostati jednu noć. Pa sve natenane.Prvi dan smo otišli u Memphis. Oduševljen sam onim prelazom sa plodnog tla na pustinjsko - bukvalno je moguće nacrtati liniju razgraničenja. Posetili smo i neku školu tepiha za klince, u kojoj bi bilo dobro da se pojavi neka inspekcija i ispita da li se unutar 4 zida odvija child labor.Smešten sam u naselju Maadi (ne u Zamaleku, kako sam najavio). To je takođe internacionalno naselje, kada se krene na jug. U ovoj raspaloj zemlji jedino što dobro radi je metro tako da sam u centru nakon 15 minuta vožnje.Jutros smo sami lutali gradom. Moja devojka se baš nelagodno osećala zbog svih onih osuđujućih pogleda što ne nosi maramu. Ali njoj je lakše, svi znaju da je turista. Kako li je ovim lokalnim nesretnicama, mogu samo da zamislim.Obišli smo onaj deo koji iz nekog razloga zovu Islamic Cairo. Lokalni bazar je ludilo, ali jbg, ja nisam za cenkanje. Neko drugi bi uživao u spuštanju cene za svežanj vanile sa početnih 10funti. Jja kažem, "too much". Onda mi on kaže "ok, 2 for 15". Ja ponovim i okrenem se i odem. Numem. Kapiram da car proda tu vanilu i za dve funte. Posle smo otišli u deo grada koji se zove Garden City. Sve taksijem, bezobrazno je jeftino voziti se. Jednako je mučno zbog saobraćaja. Grad od 20+ miliona stanovnika nema niti jedan jedini semafor. Lu-di-lo. Posle smo prešli most i otišli u početak naselja Giza. Imaju neverovatno dobar park-pijacu vegetacije, odmah pored zoo vrta, ako neko ima predstavu gde je to. LJudi sređuju svoje prodajne parcele na najoriginalnije načine, došlo mi je da pokupujem par kolica biljaka i da poteram kod ovih prijatelja, jer im ogromna terasa zvrji prazna. Povratak kući metroom preko Tahrira.Dan pre toga smo išli na ostrvo Zamalek (zapravo, ne znam kako se zove ostvrvo, Zamalek je samo severni deo ostrva). Meh, suviše je to kolonijalno za moj ukus. Tačno vidim nekog onovremenog Cecil Rhodesa kako pravi svoju rezidenciju sa okućnicom. Hoću reći, očekivao sam više od Zamaleka u arhitektonskom smislu. Ipak, ima nekih veoma zanimljivih lokacija.Hrana.... Ljudi, ja bih samo ovo jeo do kraja života. Ovde ne postoji loše jelo. Red baba ghannoug, pa falafel od pasulja, pa shawarma, pa straobalno povrće (paradajz as it once was), pa tahini, pa sarmice od zelja, pa samboussek. Danas sam ručao neku belu čorbu sa piletinom i slajsovima propečenog badema, neverovatno koliko je dobro.Svi cepaju limunanu po kafićima. :fantom:Osim retarada koji frustrirano dobacuju nepokrivenim ženama, generalno, ljudi su vrlo ljubazni i otvoreni. Where are you from? Serbia. Aaaaa, Serbia, welcome in Cairo (kez). Inače, to in im stoji i na aerodromu.

Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...