Jump to content
IGNORED

Now craving!


nisam ja

Recommended Posts

Na poslu ćemo se izobličiti od debljine i oslepeti od šećera, jer smo se kolektivno navukli na kolače koje pravi otac jedne od zaposlenih, Goranac, dakle majstor. Baklave, nigde nisam probala lepše, 50 din/ komad, al’ mi naručujemo na plehove. U sredu isporuka.

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • darling

    104

  • nisam ja

    76

  • renne

    64

  • assück

    52

pa sta mislis kako inace jedem, ne mislis valjda da kuvam, il da razvlacim kore?! odstampam na jestivom papiru i udri.novi dan, a zelja ne prolazi. naprotiv. i dalje mi se jedu ove sa slike. moracu da nadjem neku domacicu da razvuce i smota ove kore end pite meni za ljubav...

Link to comment
pa sta mislis kako inace jedem, ne mislis valjda da kuvam, il da razvlacim kore?! odstampam na jestivom papiru i udri.novi dan, a zelja ne prolazi. naprotiv. i dalje mi se jedu ove sa slike. moracu da nadjem neku domacicu da razvuce i smota ove kore end pite meni za ljubav...
Odeš kod Vuke na Bajlonijevu pijacu, kupiš kore i gotova stvar :) Vukin kiosk se poznaje tako što je pred njim kilometarski red, okolo konkurencija zeva u prazno. Najperverzija za pitu sa spanaćem je bilo dodavanje malo domaćeg ovčijeg sira iz Zubetinca (blizu Knjaževca), čista katastrofa. Bilo nekad, sad se pripoveda.
Link to comment
Odeš kod Vuke na Bajlonijevu pijacu, kupiš kore i gotova stvar :)
lako je tako :) pravila sam ja gibu sa spanacem prosle nedelje, bas je bila dobra, al nije to to. ovo sa slike su lisnate kore, s uljem, neke sto su tudje babe pravile nekad davno, starinske, zovu se katmer. kako ja to vidim sa slike, lici na zuzu iz pekare aca, onako super lepljiv i slinav da prostis, al bez margarina, kako on radi, vec ko sto rekoh, s uljem. al jbga, ja sam moderna domacica, ne rastezem kore.(nikad nisam videla red ispred koradzijki na bajloncu. mrzim ih, sve su mi odvratne, kilo testa 500 dinara, ko da zlatnim rukama zlato mesaju u njih, a ne brasno, vodu i malo zute boje. i onda se pitaju sto su dokone po ceo dan. kore kupujem u "nasa pita", jes video to u redu gde je kruna komerc? to su neki stari sto prodaju domace proje i gibe, kolace, sve jeftino, tulumba 30 dinara, na primer, al su higijenski uslovi sacuvajmeboze. tatko, mama i sin, ne zna se ko je negijenskiji, s pljuckanjem u prste, obrisavanjem nosa, brojanjem para i mlataranjem korama tamo vamo, sve istim rukama i musavim rukavima iz kojih vire bakterioloski neispravne brojanice. al su kore super, pa ja kad dodjem kazem: pola kile kora za gibu, a sve zmurecki, i jos okrenem glavu da ne gledam, posle se nadam da ce ladnoca iz frizidera i vrucina iz rerne ubiti te bolestine koje oni prenose.)
Link to comment
  • 2 weeks later...
idi u Makedonsku u slastičarnu
Ili to ili u dukat kupi par komada nek ti stave u onu kutiju pa ko narkos u parku polapaj to....Veruj mi radio sam i to...
Link to comment

jbmliga, koliko god sam bio oduševljen pojavljivanjem dukata, nisam bio oduševljen produktom. mnogo mi onako masnjikavog ukusa. na ovo sam se navikao, kada ti sirup curi niz bradu dok mrmaš :wub:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...